Naprawa składnych lusterek

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Naprawa składnych lusterek

Postprzez hassan » 26 kwi 2011, 00:50

Hej,

jeżeli ktoś ma podobny problem jak ja - lusterka kiedyś się składały, teraz nawet nie drgnął - niech wypróbuje poniższy sposób :)

Problemem w takim przypadku jest (a przynajmniej u mnie było) nie tyle uszkodzenie/zatarcie mechanizmów, co zabrudzenie. Syf zbiera się w bardzo wąskiej szczelinie na osi obrotu lusterka, tak że silnik nie ma siły obrócić całości.
IMAG0214.jpg
lusterko
IMAG0214.jpg (66.22 KiB) Przeglądane 2465 razy


Opiszę swój sposób na to, ale może ktoś znajdzie inny ;-)

Do "naprawy" nie ma potrzeby nawet ściągać lustra. Potrzebne będą:
1. nić dentystyczna
2. środek penetrujący - może być WD40, ja używałem Volverina z MOOSem
3. "przemywacz" - ja użyłem płynu w spreyu do czyszczenia tarcz hamulcowych
4. smar w sprayu - użyłem białego smaru Wurfta chyba

Najpierw przy użyciu "przemywacza" (tutaj zaleta że środek którego użyłem miał naprawę niezłe ciśnienie) przeczyszczamy szczelinę, dzieło czyszczenia dokańczamy nicią dentystyczną - jest wystarczająco mocna żeby się nie zerwać i na tyle cienka żeby spenetrować szczelinę. Potem jeszcze raz przemywamy płynem. Następnie wstrzykujemy penetrator. Po chwili spryskujemy smarem w sprayu. Teraz tylko należy wsiąść do wozu, przekręcić kluczyk w pierwszą pozycję i wcisnąć składanie lusterek. Oczywiście za kilkoma-kilkunastoma razami trzeba mocno pomagać ręką, ale po jakimś czasie lusterka zaczną się składać i rozkładać o własnych siłach.
Wot i voila :D
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa składnych lusterek

Postprzez skiczu » 26 kwi 2011, 07:42

:)2
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości