Zderzak

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Re: Zderzak

Postprzez krystian83r » 07 paź 2011, 12:31

Ile ludzi tyle opinii :)
Jak dla mnie należy się pochwała dla Wykonawcy zderzaka za chęci i umiejętności.
Podoba mnie się projekt ale do mojego auta bym go nie zamontował :)
Co do tych zaczepów to tak jak Chłopaki piszą,bida będzie przy szarpaniu jak się auto przyssie.
Bezpieczniej już by było w tym przypadku za cały zderzak :)
6ton to jest nie za wiele - dla bezpieczeństwa proponuje to zmienić.
Po za tym wszystko ok. Najważniejsze że klient zadowolony :)
Pozdrawiam
Krystian - Trooper 2.2 TD 1986 :)2

"Off Road to sztuka wyrzucania pieniędzy w błoto"
Avatar użytkownika
krystian83r
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 lut 2011, 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zderzak

Postprzez Wieża30 » 07 paź 2011, 13:54

karzdy potrafi krytykować ,i dobrze bo morzna się też wiele dowiedzieć ,ale ja to zrobiłem tak a nie inaczej bo klijęt własnie tak chciał, i pałąk i uszy ,uszy na cztery sruby są drogie, i sątakie jakie kupił takie ma ,swiatła też musiały czegoś się trzymać .mogę podać numerer telefonu do niego i go sobie uswiadamiajcie co tam zle wymyślił :shock: :shock: :shock: Ja myslę że wykonałem swoją robotę dobrze, dokładnie isolidnie ps.. dobrze że nie dałem zdjęć tylnego zderzaka i progów :shock: :D :lol:
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Zderzak

Postprzez danti » 07 paź 2011, 14:02

Abstrachując od tego co kto chciał. Wykonanie fajne, jak jeszcze zgadza się z "pobożnymi życzeniami" klienta - to super!

ALE...
Kufa, ludzie, jenzyk polski trudny jenzyk?? Firefox, GG, Word, wszystko sprawdza pisownie. I pisanie "klijent, morze, karzdy" razi w oczy jak diabli. postarajcie się troche pisać po naszemu.
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Zderzak

Postprzez pocieszny » 07 paź 2011, 15:07

każda krytyka jest na tyle dobra na ile dobre są wnioski wyciągnięte z niej,

jak się urwie taki zaczep i komuś krzywde zrobi też nie będziesz miał nic sobie do zarzucenia??
sory ale własnie takiej postawy nie rozumiem, wiem jest drogie ale bezpieczne, jeśli chce taniej bierze się blache 4 wycina się odpowiednie "uszy" spawa się 2-3 warstwy razem , mamy 8-12mm blachy łączonej na ciepło przyspawanej do zderzaka mocowanego na kilka śrub, zwłaszcza że warto z tego zrobić mocowanie zderzaka do ramy i jest tanio i bezpiecznie, a i wygląd można uzyskać o niebo lepszy :)2
ja wiem że klijent i płaci ale czasem trzeba pomyślec czy nie zrobi tym komuś krzywdy,
właśnie dlatego unikam używania kinetyka, zbyt wiele urwanych zaczepów widziałem :)3
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Zderzak

Postprzez pocieszny » 07 paź 2011, 15:39

ciągniesz za zderzak czy za "oczko" o statycznym maxie 6t??
weź się pohamuj jak ktoś chce ci pomóc, to nie przeklinaj, bo jesteś pewnie młodszy ode mnie i mniej aut zbudowałeś niż ja,
obrażasz ludzi których nie znasz i nawet nie wiesz co zrobili czy co potrafią, jesteś po prostu dośc żałosny :)3
jak by fabryka robiła zajebiście i tak jak chce offroader to byśmy fabryką jeździli a nie motali zderzaki i inne zabawki :)3
o alledorogo nawet nie będe rozmawiał,
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Zderzak

Postprzez danti » 07 paź 2011, 15:57

A zastanawiałem się, czy nie pogadac z tobą o zderzaku, ale widzę że nie zasługujesz na to.

Powodzenia. zgadzam się z Kruchym, proszę o ukaranie za obrażanie i uzywanie wulgarnych słów na publicznym forum.

A co do tego co ja robie: pochwalę się, przyjedź do mnie, zobaczysz kilkanaście programów komputerowych, które zostały wdrożone, są używane i pomagają w pracy w kilku firmach.
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Zderzak

Postprzez Nahen/thor_ » 07 paź 2011, 16:13

danti napisał(a):
A co do tego co ja robie: pochwalę się, przyjedź do mnie, zobaczysz kilkanaście programów komputerowych, które zostały wdrożone, są używane i pomagają w pracy w kilku firmach.


A da się za nie (za te programy) wyszarpać Troopka z błota? :o :)21 :)21 :)21 :)21 :)21
Jak coś bym se jeden taki zainstalował w podłokietniku :)21 :)21 :)21 :)21
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzak

Postprzez danti » 07 paź 2011, 16:18

Da się!!

Za nie kupiłem kinetyka i odkładam na winde:P
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Zderzak

Postprzez Nahen/thor_ » 07 paź 2011, 16:20

:)2 :)21
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzak

Postprzez oniona » 07 paź 2011, 16:50

Wieża30 gdzieś Ty się uchował? takich buraków ja Ty to powinni w rezerwatach trzymać boś wyjątkowy okaz, jeden z nielicznych na wyginięciu :lol:
oniona
 

Re: Zderzak

Postprzez skiczu » 07 paź 2011, 19:04

Nerwus niepohamowanus... lub homo erectus.
Załączniki
homo_erectus.jpg
homo_erectus.jpg (123.75 KiB) Przeglądane 10349 razy
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Zderzak

Postprzez krystian83r » 07 paź 2011, 19:21

Jak wyżej
Niech Moderator odpowiednio nagrodzi "Prymitywa i egoistycznego szczeniaka" za brak szacunku dla Innych.
Po H.. się chwalisz zderzakiem jak nie potrafisz przyjąć słów krytyki i uwag dotyczących bezpieczeństwa innych.

Panowie olejcie gościa, szkoda czytać jego wypociny. Uważa się za fachowca? :) śmiech.

Kiedyś może będzie potrzebował pomocy od któregoś z NAS?
Wystarczy wtedy przypomnieć mu jego opinię na nasz temat. I niech dalej radzi sobie sam.
Pozdrawiam
Krystian - Trooper 2.2 TD 1986 :)2

"Off Road to sztuka wyrzucania pieniędzy w błoto"
Avatar użytkownika
krystian83r
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 lut 2011, 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zderzak

Postprzez Adrian28 » 08 paź 2011, 10:14

...no no, super forum nie ma co...
W dziale do tego służącym chłopak wstawił fotki zderzaka który sam zrobił :shock: to został od razu skrytykowany ( bo nie nazwałbym tego "radami") przez niejakiego croochego a później sprowokowany do....hmm...tego stanu powyżej...gratulacje croochy :)3 dopięłeś swego? Bo chyba o to ci chodziło....
Co do zderzaka to ja ani go nie skrytykuję ani nie udzielę "rady" ( tak jak zrobili to co niektórzy ) tylko napiszę to co wcześniej - jest ZAJEBISTY, aż trudno uwierzyć że zrobiłeś go własnymi rękami... tylko pozazdrościć chęci i talentu..
Adrian28
 

Re: Zderzak

Postprzez croochy » 08 paź 2011, 11:15

Mam dużo ciekawsze zajęcia, po prostu w odpowiedzi na jego deklaracje powiedziałem co ma zrobić.


A do prowokacji to bardzo dużo brakowało, a nawet jeżeli sprowokowałem to nie tłumaczy to chamstwa i prostactwa w wykonaniu Wieży30, który poobrażał wszystkich po kolei. No i od kiedy to forum jest by się klepac po ramieniu i mówic, że wszystko super? Dostał propozycje, zwyzywał i obraził. Dostał konstruktywne uwagi od innych użytkowników, zrobił to samo, zwyzywał i obraził w sposób wulgarny, nieprzyzwoity, depcząc w ten sposób podstawowa zasade poszanowania innych. Żaden z nas sie tu wypowiadajacych nie ublizył mu, ani nie nazwał w obelżywy sposób. Łukasz wyłuszczył mu w punktach wady odpowiednio argumentując, to został obrzucony gnojem. Tak się zachowują cywilizowani ludzie w XXI wieku?
Odrobina pokory i przyjęcie dobrych rad to jak widze zamierająca cecha. I powiem wprost podejżewam, że Łukasz ma z uzytkowników tego forum największe doświadczenie z off roadem, budową samochodów 4x4. I od kiedy go znam przekazał mi bardzo dużo swojej wiedzy. Chociazby dlatego nie pozwolę na obrażanie zarówno jego, jak i innych osób które poznałem na forum i z którymi znam sie w ten czy inny sposób.
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: Zderzak

Postprzez Adrian28 » 08 paź 2011, 13:04

do croochy : szukanie sojuszników - poprzez tzw lizanie d*py współpiszącym - w konflikcie z Wieżą30 - to też jest jeden z ciosów poniżej pasa.. śledząc twoje wypowiedzi to moim zdaniem wygląda na to że trochę mu pozazdrościłeś stąd to twoje czepianie się - bo inaczej tego nie nazwę..chłopak jest naprawdę zdolny i pracowity co widać na załączonym obrazku..podzielił się swoim pomysłem a został za to..zgnojony (?)..i to na forum i w dziale które do tego służy...może trochę za dużo wziął to do siebie i za bardzo się wkurzył..ale że zderzak cudeńko to tego nie przyznasz co..?
Adrian28
 

Re: Zderzak

Postprzez croochy » 08 paź 2011, 13:31

Ja nie mam konfliktu z Wieżą, nie zaatakowałem go, tylko na spokojnie napisałem. Czysto logicznie i merytorycznie, bez osobistych wycieczek pod jego adresem. W końcu forum służy wymianie poglądów. Weź na logikę, jeżeli ktoś pisze "wykonam" no to co to wg Ciebie oznacza? Tylko jak ktoś nie ma dystansu i nie czyta ze zrozumieniem to tak sie to kończy.

Z Łukaszem znamy się ładnych paru lat nie muszę nikomu dupy lizać, wolimy flaszkę wypić :)21

Zazdrościć nie ma czego, mi stalowe zderzaki nie potrzebne, wyrosłem z tego. Trochę już w 4x4 siedzę i wiem co mi jest potrzebne, a co nie i do czego ma mi służyć. Ze stali robię różne rzeczy. Np Zrywarka do badania wydłużenia, kpl projekt z wyliczeniami, rysunkami technicznymi, schematami elektrycznymi. Maszyna mierzy rozciągliwość poszczególnych materiałów, moja była robiona pod kątem badania wydłużenia tworzyw polimerowych. Swoje godziny wysiedziałem przy kompie robiąc obliczenia, schematy itd, wystałem przy tokarce, frezarce, a potem poświęciłem czas na złożenie tego. Teraz robię projekt auta opartego na ramie przestrzennej, z zawieszaniem 4link, z obliczeniami, próbami wytrzymałościowymi, symulacją pracy zawieszenia, momentów gnących, ścinających i skręcających. Jak skończe to pewnie sobie zbuduję takie auto. No ale oczywiście Wieża wie lepiej, że jestem pusty i mam dwie lewe ręce i nic nie potrafię zrobić, bo jest wszechwiedzący i wszystkich zna. Wracając do tematu, jest taka zasada, im coś bliżej oryginału to jeździ dłużej i bardziej bezproblemowo.

Zderzak byłby może cudeńkiem jakby był zrobiony z uwzględnieniem tego co tutaj zostało wypisane w dobrej wierze. Mi sie nie podoba, ale to moje prywatne zdanie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest zderzak rurowy, ze względu na jego wagę, łatwość wykonania i cenę. Skrzynkowe są fajne, ale z reguły są cięższe. No i przy zderzaku rurowym łatwiej uzyskać dużo lepszy kąt natarcia niż przy skrzynkowym.
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: Zderzak

Postprzez skiczu » 08 paź 2011, 20:33

Adrian28 - nie pierwszy raz Wieża najeżdża na croochego ale pierwszy raz na resztę "lewusów jebanych itd.". Nie jestem psychologiem ale gościu ma wyraźnie problem z emocjami. To, że potrafi spawać - większość osób zajmujących się offroadem potrafi... A słowa krytyki przyjmuje się na klatę - żeby wyciągnąć z nich wnioski.
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Zderzak

Postprzez Nahen/thor_ » 08 paź 2011, 22:10

A feee ale Wy wszyscy jesteście źli...

:)21 :)21
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzak

Postprzez wojtekkk » 09 paź 2011, 10:28

widzę ze omineła mnie jakaś impreza--no cóz moze nastepnym razem
Wieża-co do zderzaka to Ty go wykonujesz w/g widzi mi sie płatnika, ale to Ty musisz mu wyperswadować błedy jego myślenia i zdecydowanie wnieść poprawki do jego projektu. Bez tego nawet ładnie wygladajacy zderzak będzie gówno wart- w tym momencie to miedzy innymi na Twoich barkach spoczywa bezpieczeństwo przypadkowych człowieków i albo jestes mistrzem rękodzieła albo cichym zabójcą-bo tak taniej!!!!!!
Co do Twoich epitetów--prześpij się z tym sam i wyciagnij wnioski--miejmy nadzieję że pokój wstąpi w Ciebie i następnym razem zabłyśniesz z innej strony
miłej niedzielki Panowie


Crochy to Ty musisz na zimę kupować dwie pary rękawic żeby zawsze mieć 2 lewe :)21
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Zderzak

Postprzez Silvestr » 10 paź 2011, 10:39

Panowie - przystopujcie trochę!!!
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Zderzak

Postprzez skiczu » 10 paź 2011, 20:51

No :D
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Zderzak

Postprzez kugel » 12 paź 2011, 01:41

Ooo... ! DEJA VU jakieś , czy co :)21 ? Dawno mnie tu nie było i widzę , że na forum prym wiodą Mistrzowie Spamu i Neandertale . Szkoda :( .

Pozdro.
Kugel

Ps. Dla tego rzadko tu ostatnio zaglądam .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Zderzak

Postprzez skiczu » 12 paź 2011, 20:54

Nie przesadzaj Kugel... Wyszła jakaś sprzeczka i trochę poniosło... :D
Ps. A dlaczego deja vu?
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Zderzak

Postprzez Hezuz » 14 paź 2011, 23:51

zapraszam do wątku " trooper na przekor logice" zaczynamy motać zderzak przedni - czyli belke :D chętnie usłysze opinie i dobre rady ludzi którzy posiadaja wiedze i chca sie nią podzielić , pomysł na belke mam 8-) równierz dotyczącą mocowań do szekli :P , no i zobaczymy , pierwsze foty wklejone :)2
Avatar użytkownika
Hezuz
 
Posty: 496
Dołączył(a): 26 maja 2011, 23:36
Lokalizacja: warszawa

Re: Zderzak

Postprzez wojtekkk » 23 paź 2011, 20:07

danti napisał(a):A co do tego co ja robie: pochwalę się, przyjedź do mnie, zobaczysz kilkanaście programów komputerowych, które zostały wdrożone, są używane i pomagają w pracy w kilku firmach.

chwalipieta a wygladał na takiego skromnisia :lol: :)21
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości