Stalowe zderzaki

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez qmulus » 21 sty 2010, 20:43

punkt 1. Miales slabe rury kolego.trzeba miec je odpowiedniej grubosci oraz z odpowiednia scianka. Rowniez musza byc dobrze przytwierdzone do zderzaka. Natomiast jak zaczniesz jezdzic w terenie to bez oslony nie zarobisz na swiatla i kierunkowskazy. punkt 2. BZDURA !!! auta ktore zostaly wyprodukowane po 2000 r musza miec rury plastikowe lub z wlokna. Przed 2000 r mozesz miec co chcesz byle nie wystawalo poza obrys auta. jezdze po calej europie i jeszcze nigdy nikt nie przyczepil sie do rur.
qmulus
 
Posty: 89
Dołączył(a): 08 lut 2009, 22:54
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez Nahen/thor_ » 21 sty 2010, 21:57

Zgoda co do "przed rokiem 2000" o ile masz je homologowane bądź fabryczne. Każde inne w takiej np Austrii mogą być przyczyną problemów. Ale ja sie nie znam.

Co do odpowiednich rur... czy rura stalowa o ściance grubości 3 mm wg Ciebie jest "za słaba"? Czy przykręcona nie do zderzaka ale do ramy w sposób podobny do mocowania zderzaków stalowych też jest nie tak?

A co jeżeli same rury sie praktycznie nie pogieły tylko całością po zgięciu ich dolnej części uderzył w przód auta masakrując dokłądnie cały przód mimo że uderzenie byo "punktowe" i gdyby nie one to miałbym tylko zniszczony jeden reflektor i fragment atrapy? A skońćzyło sie na obu reflektorach całej atrpie, pogietej masce i błotniku o wnetrzy nie wspomnę jak np chłodnica.

A i jeszcze co do bzury odnośnie zniszczenia reflektorów w wyniku braku rur w terenie... Moze zanim zaczneisz takei opinie wypisywać to na początek przejrzyj sobie galerie z np RMPSTów lbo najlepiej sam sie na jakieś eliminacje wybierz i poogladaj i policz ile to ruru mają samochody ktoe biorą udzial w rajdach gdzie najbardziej ryzykuje się uszkodzenia samochodów... Wtedy pisz o tym jak to rury chronią reflektory... jakoś poza przypadkami kiedy mi rury rozwaliły reflektory nie musiałem ich jeszcze nigdy wymieniać.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez qmulus » 22 sty 2010, 05:00

do 2000 roku nie musisz miec zadnej homologacji !!! to taka sama bzdura jak homologacja na przyciemniane szyby w samochodzie. Co do twoich rur to miales albo kiepsko pospawane albo niesamowitego pecha (jaka masz srednice rur?). Moja mloda tropkiem zrobila facetowi z kombi sedana i jedyne co musialem zrobic to podmalowac w paru miejscach rurki. nie mowie o rajdach w ktorych jedziesz wyznaczona trasa i wiadomo na co sa nastawione takie wyscigi. Jak chcesz sprawdzic auto to zapraszam w gorce. zobaczysz jak takie rury ratuja ci przod jak auto spada z trawersu na drzewa. wyposażenie auta zalezy od tego co zamierzasz nim robic.
qmulus
 
Posty: 89
Dołączył(a): 08 lut 2009, 22:54
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez Nahen/thor_ » 22 sty 2010, 17:24

Hmm to jak wysokie było to kombi że trafione zostało rurami?? Bo jakoś średnio widzę uderzenie w tył kombiaka w sposób ktory przenosi uderzenie na rury a nie na zderzak... Może zobacz jak wyglądają rury po trafieniu np w tył dostawczaka z "paką" albo w tył przyczepy ciężarówki. Wtedy kiedy zanim przeszkoda trafi na zderzak uderza o fragment rur np na rogu orurowania i zamiast jednego reflektora czy kierunku tracisz dodatkowo atrapę i chłodnicę. Z

Zresztą nie ma sensu się spierać jak ktoś lubi i uważa, że potrzebuje rur niech zakłada. Ja tylko przedstawiam opinię swoją i wielu luzi którzy jeżdżą w rajdach jak i użytkowo np w pracy w terenie i zdecydowana więszosć z nich dość szybko zrezygnowała z ruru na korzyść solidnych stalowych zderzaków. Dodam tylko jeszcze że rury w zdecydowanej większości utrudniają dostęp do sterowania wyciagarką. Oczywiscie podkreślę NIE ZAWSZE ale bardzo często.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez qmulus » 22 sty 2010, 17:39

to zalezy od montazu wyciagary.
qmulus
 
Posty: 89
Dołączył(a): 08 lut 2009, 22:54
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez Silvestr » 23 sty 2010, 23:54

Nie wiem czy to coś wnosi do tematu, ale jak kupiłem swojego starego Troopera to w briefie miał wbite orurowanie przednie i boczne. Na zachodzie dość restrykcyjnie podchodzą do tych spraw...
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez hassan » 24 sty 2010, 00:10

Silvestr napisał(a):Nie wiem czy to coś wnosi do tematu, ale jak kupiłem swojego starego Troopera to w briefie miał wbite orurowanie przednie i boczne. Na zachodzie dość restrykcyjnie podchodzą do tych spraw...


dokładnie, ja w swoim briefie też miałem orurowanie przednie (relingi też były wbite :shock: )
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez Nahen/thor_ » 24 sty 2010, 02:51

W moim briefie od 2.6 z 1988 też były takie zapisy. Poza tym w Austrii czepiali się i na szczęście miałem ze sobą właśnie stary brief w schowku (robil przez jakis czas za talizman) i tylko to uratowało mnie od utraty kasy lub sporej ilości czasu.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzaczek do 3.0 DTI

Postprzez prędki » 31 sty 2010, 14:41

zderzak naprawde spoko ale jak kiedyś dojdzie wyciągarka to gdzie;;; pytanie poza tematem powiedz mi jak ten 3.0 dti się sprawuje i jak wtryski bo to głuwny problem tych silników
prędki
 
Posty: 38
Dołączył(a): 24 sty 2010, 20:52

Re: Zderzaczek do 3.0 DTI

Postprzez posti » 26 lut 2010, 11:32

prędki napisał(a):zderzak naprawde spoko ale jak kiedyś dojdzie wyciągarka to gdzie;;; pytanie poza tematem powiedz mi jak ten 3.0 dti się sprawuje i jak wtryski bo to głuwny problem tych silników



Witam w razie potrzeby zamontowania wyciagarki nie obejdzie sie bez małej przeróbki ale pod spodem miejsca jest sporo wiec da rade. A co do autka
jest naprawde spoko pociskam nim juz ponad rok wtryski robione były raz zaraz po zakupie. Moc i sprawnosc w terenie zajebista nawet na zwykłych oponach daje rade.

pozdro
Opel Monterey 3.0 DTI '99
posti
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 gru 2008, 08:21

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez Wróbel » 15 mar 2010, 23:18

A ja kupiłem troopa z 2001 i nie miał w briefie nic pomimo ze orurowanie mam z homologacją "cobra" wiec raczej sie nikt nie czepiał a z tego co wiem to raczej było fabryczne orurowanie.
Z moich wiadomości wynika że homologacje na rury trzeba miec od 2006 roku wszystko co wcześniej nie musi mieć, a już napewno niekoniecznie z pcv
Odnosząc sie do rur to też popieram że jak najbardzeij są przydatne i chronią przód samochodu. Jak są markowe bądź zrobione z głową i umiejetnościami to napewno pomogą a nie zaszkodzą
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez kugel » 07 kwi 2010, 08:51

Właśnie kilka dni temu , przy wydatnej pomocy mojej małżonki zweryfikowało się przednie orurowanie Troopera. Jak to w mieście bywa , wjechała w tył Merca dojeżdżając do skrzyżowania. Prędkość nie była wielka , o czym świadczą uszkodzenia "i rany" odniesione przez przez Mercedesa- dwa wgniecenia od RURY na tylnym zderzaku, nawet lakier nie odskoczył. W Trooperze ORYGINALNA CHROMOWANA RURA Z " COBRY" , zamocowana na oryginalnych uchwytach podniosła sie do góry wyrywając z " mięsem " fabrycznie przyspawane elementy montażowe i zmasakrowała krawędż maski i błotników, o dziwo oświetlenie nie ucierpiało. Gość był z poczuciem humoru , bo widząc szkody w jego aucie i w moim za proponował żonie odholowanie Troopka do warsztatu :oops: !Na własnej skórze odczułem przydatność " chromowanej rurki ", a moja ślubna skwitowała to " cholera ...chromowana rurka ... taką krzywdę sobie zrobić..." :lol: . Może fajnie wygląda , ale po za tym że rozgniatają się na niej muchy , to nie służy niczemu , a już na pewno nie ochronie auta... Fanom polecam link: http://www.terracan.pl/4x4/chromowa_rur ... renie.html , autorstwa autorytetu w dziedzinie OFF- ROADU :)2
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez hassan » 07 kwi 2010, 11:17

święta prawda :)

jednak z drugiej strony nie mamy za wielkiego pola do popisu - pisząc My mam na myśli osoby które zarejestrowały pierwszy raz samochód na terenie RP po 10. października 2007. Niestety dla tych pojazdów obowiązuje już znowelizowana ustawa o ruchu drogowym i warunkach dopuszczenia do niego pojazdów - jeżeli chcemy zamontować jakieś dodatkowe orurowanie z przodu (inne niż to z którym przeszło pierwszy przegląd, czyli to które masz wbite w brief) lub metalowy zderzak to musi to być sprzęt homologowany do konkretnego typu pojazdu. Niby nikt się nie będzie czepiać na co dzień, ale jeżeli zdarzy się kiedyś uszkodzić jakiegoś piechura to może się okazać że TU odmówi wypłaty odszkodowania i wtedy trza z własnej kieszeni płacić (czasem do końca życia). Perspektywa mało optymistyczna...
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez kugel » 07 kwi 2010, 11:54

:roll: , cóż... proza życia, a raczej przepisów .Ciekawe jak się ma sprawa np. zderzaka ARB kupionego w Australii , albo w US , bez naklejki CE ? Czy z tym też będą problemy przy przeglądzie ? Na przykład taki :
VADzFDJrnsYwjUFjBjtDcmJRMUNGSUmBlb5-bmmKbklmUWqxbgqQTC7RS87P1ffMTUxPLdZ3TixJTc8vqoRyHYOcjE1MTAyMDYr10jPTGBgA.jpg
VADzFDJrnsYwjUFjBjtDcmJRMUNGSUmBlb5-bmmKbklmUWqxbgqQTC7RS87P1ffMTUxPLdZ3TixJTc8vqoRyHYOcjE1MTAyMDYr10jPTGBgA.jpg (3.4 KiB) Przeglądane 12317 razy
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez hassan » 07 kwi 2010, 19:48

z tego co wiem to ARB nie ma homologacji na Europę :/ Przy przeglądzie to nawet z samoróbką nie powinno być problemu, myślę że prawdziwy problem to właśnie TU w razie wypadku :/
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zderzak pod wyciągarke

Postprzez dominik502 » 26 maja 2010, 17:21

Odświeżę trochę temat.
Zanabyłem właśnie wyciągarkę do swojego troopka i poszukuję projektu na zrobienie zderzaka.
Jeśli ktoś z Was posiada takowy projekt to chętnie skorzystam.
Jeśli ktoś ma taki zderzak to będę wdzięczny za przesłanie fotek tego zderzaka.
Najbardziej interesuje mnie kwestia mocowań zderzaka do ramy oraz mocowanie wyciągarki do zderzaka.
Czytałem post kolegi Czitera dotyczący wyciągarki i spodobał mi się jego zderzak, jednak nie mogę się z nim skontaktować.
Będę wdzięczny za pomoc.
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk

Zderzak tył

Postprzez hassan » 03 wrz 2010, 15:15

nie ma może ktoś z Was namiaru na kogoś kto podjąłby się zrobienia prostego tylnego zderzaka z uchwytami do wyszarpywania? Myślałem żeby zrobić samemu, ale deczko mi czasu brakuje, a po imprezie integracyjnej mój plastikowy ledwo się trzyma :-/
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zderzak tył

Postprzez MAVV » 04 wrz 2010, 20:13

ja robie w metalu . w moim tropie zderzaki robiłem sam . daj wymiry rysunki , szkice , cos pomyslimy
2.5 td5
Avatar użytkownika
MAVV
Moderator
 
Posty: 1573
Dołączył(a): 06 sty 2009, 23:45
Lokalizacja: olsztyn

Re: Zderzak tył

Postprzez hassan » 06 wrz 2010, 08:17

ooo...dzięki MAVV :-)
jak wsio wyrysuje to się skontaktuję, bo chwilowo tylko w głowie mam :-)
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zderzak tył

Postprzez jedrula » 06 wrz 2010, 13:27

wstępnie też reflektuje na taki zderzaczek.chyba powinien być taki sam do trooper 3 jak i do troopera 2?
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: Zderzak tył

Postprzez hassan » 06 wrz 2010, 13:51

tak, 2 i 3 ma ten sam tył :-)
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zderzak tył

Postprzez MAVV » 06 wrz 2010, 20:18

okej czekam :)2
2.5 td5
Avatar użytkownika
MAVV
Moderator
 
Posty: 1573
Dołączył(a): 06 sty 2009, 23:45
Lokalizacja: olsztyn

Re: Zderzak tył

Postprzez danti » 05 lis 2010, 18:41

Jak poszło ze zderzaczkiem? jakieś chwalące się zdjęcia ;) a co ze światełkami ze zderzaka?
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Zderzak tył

Postprzez hassan » 06 lis 2010, 22:03

no niestety nie miałem jeszcze czasu zabrać się za zderzak :-(
Póki co dziergam bagażnik, bo miałem go już od dawna wyrysowanego. Nie wiem czy uda mi się coś ze zderzakiem ruszyć przed zimą :-/
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zderzak przedni

Postprzez Nahen/thor_ » 18 sty 2011, 01:56

Było od razu płyte pod wyciągarkę machnąc ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości