Intercooler a off-eoad

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Intercooler a off-eoad

Postprzez Grafff » 31 sty 2012, 17:52

Ponieważ jest to forum dyskusyjne ,postanowiłem poddać pod dyskusje następujący temat:
Jak wiem w dieslach mamy intercooler ,we wszystkich generacjach troopa mamy do niego dodatkowy wlot na masce i teraz pojawia sie pytanie : wiadomo wlot będzie podnosił efektywność intercoolera przy trochę szybszej jeździe ,natomiast nic nie pomaga podczas wolnej jazdy w terenie ,a tym bardziej podczas przepraw.Więc przyszedł mi do głowy pomysł (może głupi ),a jak by zwiększyć efektywność intercoolera przy pomocy wentylatora np takiego jak do chłodnicy .
Czekam co myślicie na ten temat.
Trooper 2,8TDI, XJ 4.0,Terrano I 2.4,Monterey 3,1 LSD,Trooper 3,0LSD, Monterey 3,1(po raz drugi ) ,Pathfinder R50 3,5 250HP , Montero 3,5, Monterey3,1(po raz trzeci:) )
Dwa koła Tw200,XR 125,Crm 80,Kx250,Dr350,Lc4 400, DRZ400Y
Avatar użytkownika
Grafff
 
Posty: 140
Dołączył(a): 21 sty 2009, 20:44
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka

Re: Intercooler a off-eoad

Postprzez skiczu » 31 sty 2012, 18:05

Jak wiemy intercooler służy zwiększeniu mocy silnika poprzez schłodzenie powietrza wychodzącego z turbiny. Stosowane są różne sposoby na schładzanie go począwszy od natrysku ciekłego podtlenku po właśnie takie rozwiązania jakie proponujesz. Myślę, że lepszy byłby wentylator stosowany do nawiewu powietrza, ze względu na inną budowę wentylatora (promieniowy) który ma wyższe ciśnienie dyspozycyjne...
PS. Poza wyższym ciśnieniem, będzie łatwiej go schować...
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości