Ogrzewanie Postojowe wodne np Webasto

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Ogrzewanie Postojowe wodne np Webasto

Postprzez Legend » 31 paź 2013, 11:31

Chcę zakupić takie urządzenie prawdopodobnie thermo top C o mocy 5,2KW. Zależy mi przede wszystkim na ciepłym silniku przy tzw. zimnym starcie.

Jak sobie z tym poradzić? Może jest jakiś warsztat w okolicach G.Śląska, który taki temat właściwie opanuje?
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Ogrzewanie Postojowe wodne np Webasto

Postprzez wojtekkk » 31 paź 2013, 15:53

webasto ma sporo punktów- google i znajdziesz - mam i odpalam 2 razy w roku by pompke rozruszać
alternatywa- grzałka Deffa płynu chłodzącego(na 230v) - tej uzywam sporo zimą. w połączeniu z włacznikiem czasowym(10 zł w szelkiej maści sieciach) jest rozwiazaniem super - moze troche trudniejsze w blokowiskach ale na własnym podwórku :)2 . wystarczy 30-45 minut wczesniej i odpala jak latem-możesz świec nie grzać. System można dodatkowo rozbudować o ładowanie aku i farelke wewnatrz auta
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogrzewanie Postojowe wodne np Webasto

Postprzez Legend » 31 paź 2013, 21:04

Kwesita używania pojazdu, jeździłem już kiedyś z ogrzewankiem i w przypadku trooperowego dizla stwierdzam, że znacznie by ten gadżet ułatwił i umilił poranki-chićby uszom ;-)
Rozwiązanie drogie, ale można być niezależnym ... od gniazdka. Szczególnie, że w wekendy zimowe jestem na nartach i miło się czasem ogrzać... bez procentów ;-))))

Grzałke ma mój tato i pod domkiem na działce takie rozwiązanie się sprawdza. NA urządzenie jestem zdecydowany, szukam montażysty lub kogoś kto miał doświadczenie przy takim urządzeniu.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości