Jakie opony?

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Re: Jakie opony?

Postprzez pocieszny » 23 sie 2021, 22:50

tekst że po 30 kkm coś będzie wiadomo o oponach nie jest wcale trywialny, po 3kkm to można rozmiawiać o oponach do motocykla które wytrzymują 6kkm czasem 8kkm a nie o takich co powinny wytrzymać 60-80kkm
po 3 kkm nie wyjdzie czy boki są odpowiednio sztywne i wytrzymałe, czy bieżnik po przejechaniu 5kkm po asfalcie w cięgu nagle nie robi się głośny (coopery na przykład tak miały w starej mieszance gumy) dawno już nie ma takich gum jak stare BFG MT czy AT, gum które w zasadzie bez zmiany właściwości robiły przebiegi ponad 60-80kkm
gro osób nie jeździ zbyt wiele w ciągu roku, My natomiast na jednym wyjeździe potrafimy zrobić 15-25kkm w ciągu miesiąca i masz zwykle warunki od gorącego klimatu półpustyni czy stepu po zime w górach (jadąc w lipcu do Kirgistanu zahaczając od Pamir możesz mieć temperature od -2 stopni do +38, to samo w Gruzji), były czasy kiedy montek robił rocznie 60kkm
i serio na takich przebiegach dopiero widać czy guma na prawde jest warta swojej ceny
stwierdzenie że po 30 kkm będzie coś na prawde wiadomo o oponach, wcale nie oznacza że po 3kkm nie możesz mieć pozytywnej o nich opinii :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Jakie opony?

Postprzez miras7 » 03 paź 2022, 13:56

Krótka opinia na temat Nokian Rotiiva AT 265/75R16. Kupione w 2020 jako nieużywane z roku 2014, rosyjska produkcja. W 2020 zrobiłem na nich kilka tys km i byłem zachwycony, oczywiście na asfalcie, piachu i szutrze. W błocie nie badałem. W porównaniu do zużytych MT 33" to były bardzo ciche i nawet 3.1 nie tak zmulony. Po wakacjach jak je zmieniłem na Mt to złożyłem je w magazynie tak jak trzeba, czyli całe koła, jedne na drugich na płasko, na równej palecie, w ciemności. Ponownie wróciłem do nich dopiero w 2022 i okazało się , ze są niewyważone. Po ponownym wyważeniu, na maszynie 0 0 , a w jeździe bez zmian. Ponownie na maszynę i dopiero się przyjrzałem, że wszystkie opony są krzywe, mają bicie itp. Felgi proste. Wychodzi na to co ludzie piszą, ze z czasem coś się z nimi dzieje i nie da się wyważyć.
A jak Twoje, Jake?
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1781
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Jakie opony?

Postprzez Jake » 03 paź 2022, 17:09

To samo.
Ogolnie bylem zadowolony z zakupu, bo komplet 5szt nowek w tej cenie to rzecz niespotykana, chociaz dzis do takiego samego zastosowania bralbym Yokohame G015 albo Coopera AT3. Przyczepnosc na asfalcie rewelacja, na mokrym tez. Ciche jak szosowki. W terenie bylo zaledwie jako-tako, ale i tak lepiej niz sie spodziewalem. Brakowalo mi bocznego bieznika plus martwilem sie ze przy tak delikatnej scianie bocznej ostrzejszy kamien czy korzen je rozetnie, ale poki auto jezdzilo wylacznie po asfalcie, piachu i lakach - nie bylo zadnych problemow.
Po 2 latach i jakichs 25-30 tys kilometrow (musialbym dokladnie sprawdzic ile) zostalo ok 70% bieznika wiec niezle.
Natomiast juz rok temu zaczalem obserwowac lekka jajowatosc, przy szybszej jezdzie nie bylo tego czuc, ale powolny podjazd do swiatel bylo czuc takie kolebanie i ruch auta gora-dol.
Sprzedalem te Nokiany razem z Trooperem, a do Toyoty zalozylem BFG KO2 ktore mialem na Isuzu, wiec moja przygoda z nimi sie skonczyla.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4197
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Jakie opony?

Postprzez miras7 » 03 paź 2022, 20:01

Ciekawe, u Ciebie po prawie 30tys km u mnie podobnie po niecałych 4tys km :(
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1781
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Jakie opony?

Postprzez Jake » 03 paź 2022, 20:09

Nieee, ten efekt zaczalem obserwowac duuuuuuzo wczesniej. Przynajmniej rok temu, czyli po moze 6tysiacach? . Po prostu z tym zylem, bo wyrzucenie prawie nowego kompletu opon i kupienie nastepnego nie wchodzilo w gre.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4197
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości