Przewody wspomagania.

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Przewody wspomagania.

Postprzez Przemo_ol » 28 wrz 2015, 21:20

Mi skorodowały oba przewody od wspomagania z pompy do przekładni i na zad, w miejscu mocowania pod chłodnicą gdzie trzymała je metalowa obejma.
Wstępna diagnoza 10 zł netto za każde gięcie :shock: + materiał.
Alternatywą okazało się obcięcie koncòwek ze starych węży i zarobienie ich na wysokociśnieniowych przewodach.
Dodatkowo każdy dałem w minimalnie większym peszlu dla osłony przed przetarciem.
Patent bez wycieków działa już dwa miesiące jazdy szosowej i turystyczno-terenowej.
Koszt obu 94 zł brutto.
Może ktoś skorzysta a może już było pozdrawiam.
Opel Monterey 3,2 - V6 - 1992
Avatar użytkownika
Przemo_ol
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 wrz 2015, 13:09

Re: Przewody wspomagania.

Postprzez PiotrR » 28 wrz 2015, 21:29

Cenna rada :)2
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Przewody wspomagania.

Postprzez pocieszny » 28 wrz 2015, 22:37

nawet nie musisz na starych końcówkach, bo te co mamy to standard :)2
cena nowych to całe 8 czy 9 plnów :)21
węże dorobisz w każdym zakładzie zajmującym się mechaniką siłową, w większości tych co zajmują się ciężarówkami, ciągnikami itp :)2

dorabiałem i do patrola i do montka kilka lat już temu w obydwu chodzą bezawaryjnie od dłuższego czasu, w parchu nawet w kombinacji z chłodnicą wspomagania :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Przewody wspomagania.

Postprzez Przemo_ol » 29 wrz 2015, 09:42

No tak ale postanowiłem się tym podzielić :) ponieważ nie wydawało mi się to tak oczywiste kiedy poszukiwałem rozwiązania problemu z wyciekiem.
A poza tym w Olsztynie przynajmniej dla mnie problemem było znalezienie zakładu który posiadał końcówki do odpowiedniego zarobienia przewodu tzw. kielicha.
Opel Monterey 3,2 - V6 - 1992
Avatar użytkownika
Przemo_ol
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 wrz 2015, 13:09


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości