kompresor 12V jako wyposażenie

Wszystko to, co powinno znaleźć się na wyposażeniu samochodu i garażu.

kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 20 sie 2017, 18:41

Chcę kupić kompresor jako wyposażenie dodatkowe w samochodzie.
Chciałbym go zamontować gdzieś pod tapicerką z tyłu samochodu i na zewnątrz wychodziło by tylko gniazdo rectus do podłączenia węża spiralnego .
Problem w tym ,że w sieci są tysiące różnych kompresorów , ale nie wiadomo jakiej one są jakości.
Kupiłem kiedyś taki jedno tłokowy ale niestety miał biedę dopompować koło i grzał się masakrycznie . chcę kupić coś dobrego i bezawaryjnego , nie musi dawać więcej niż 5 barów ale żeby miał jakąś dobrą wydajność i kompaktowe wymiary żeby go gdzieś zabudować w niewidocznym miejscu.
Ma to być sprzęt używany sporadycznie do napompowania koła , materaca itd i raczej tylko na postoju , wiadomo ze amperaż tam może być spory więc raczej tylko z załączonym silnikiem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie żeby coś polecić?
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:18 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez Jake » 20 sie 2017, 20:18

Na dzien dobry skreslilbym 100% kompresorow z marketów typu obi, castorama, a takze sieciowek motoryzacyjnych pokroju Norauto. To jest 50 odcieni chłamu.
Do zastosowan sporadycznych z powodzeniem spisuja sie kompresory ktore byly seryjnym wyposazeniem pojazdów, pozbawionych koła zapasowego, a w zamian za to obdarzone uszczelniaczem w spreju i wlasnie kompresorem. Patent z uszczelniaczem w spreju jest idiotyczny ale kompresory byly sygnowane logiem Skody, VW, Seata, Mercedesa itp. i przedstawialy znacznie lepsza jakosc. Jest ich troche na allegro, wszystkie maja wspolna ceche - ksztalt prostopadlosciennej skrzyneczki. Do montazu pod zabudowe szukałbym malego kompresora warsztatowego lub typowo offroad (ale tu zabija cena, ktora jest absolutnie nieadekwatne do wartosci przedmiotu - np. ARB za absurdalne 1200zł) Konkretnych marek/modeli niestety nie podpowiem.
Za mna chodzil jeszcze inny patent. Mala sprezarka o napedzie mechanicznym, chlodzona albo woda albo powietrzem. Niestety nie znalzlem do tej pory niczego mniejszego niz jednotłokowa sprezarka z Autosana, a wpasowanie tejze pod maske Troopera do najprostszych nie nalezy, zwlaszcza, ze pod zadnym pozorem nie chcialem rezygnowac z klimatyzacji.
Ostatnio edytowano 20 sie 2017, 20:33 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 20 sie 2017, 20:28

Jake napisał(a):Na dzien dobry skreslilbym 100% kompresorow z marketów typu obi, castorama, a takze sieciowek motoryzacyjnych pokroju Norauto. To jest 50 odcieni chłamu.
Do zastosowan sporadycznych z powodzeniem spisuja sie kompresory ktore byly seryjnym wyposazeniem pojazdów, pozbawionych koła zapasowego, a w zamian za to obdarzone uszczelniaczem w spreju i wlasnie kompresorem. Patent z uszczelniaczem w spreju jest idiotyczny ale kompresory byly sygnowane logiem Skody, VW, Seata, Mercedesa itp. i przedstawialy znacznie lepsza jakosc. Jest ich troche na allegro, wszystkie maja wspolna ceche - ksztalt prostopadlosciennej skrzyneczki. Do montazu pod zabudowe szukałbym malego kompresora warsztatowego lub typowo offroad (ale tu zabija cena, ktora jest absolutnie nieadekwatne do wartosci przedmiotu - np. ARB za absurdalne 1200zł) Konkretnych marek/modeli niestety nie podpowiem.
Za mna chodzil jeszcze inny patent. Mala sprezarka o napedzie mechanicznym, chlodzona albo olejem albo powietrzem. Niestety nie znalzlem do tej pory niczego mniejszego niz jednotłokowa sprezarka z Autosana, a wpasowanie tejze pod maske Troopera do najprostszych nie nalezy, zwlaszcza, ze pod zadnym pozorem nie chcialem rezygnowac z klimatyzacji.

dobrze gadasz , też swego czasu zastanawiałem się nad dołożeniem sprężarki pod maskę ,ale nie chcę komplikować sobie życia a bez klimy sobie nie wyobrażam funkcjonować.
co do tych sprezarek typu skoda , vw to owszem zadziwiła mnie kiedyś taka sprężarka , bo dość szybko dopompowałem kapcia taka sprężarką pożyczoną od kumpla z 2 letniej skody.
niemniej jednak podejrzewam ze puki to jest nowe to w miarę działa , a potem pewnie wydajność spadnie.
myślałem że coś na tym necie konkretnego powiedzmy do 1,5 stówki można wychaczyć tymbardziej że nawet są dwutłokowe :roll:
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:18 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez Jake » 20 sie 2017, 22:16

No wlasnie dla mnie klimatyzacja to tez wyposazenie pierwszej potrzeby. Bardzo zle znosze upał i gorąc, wiec wszystkie rozwiazania wymagajace demontazu klimy nie wchodza w ogole w dyskusje.
Prawdopdobnie cos znalezc sie da, ale niestety sam nie zabrnalem az tak daleko w rozpoznanie i nie podpowiem nic konkretnego :/

A ze sprezarka mechaniczna pod maska, to gdyby ktos mial jakis pomysl, inspiracje to chetnie podejrze ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 21 sie 2017, 10:34

kupiłem na alegro kompresor westfalia. firma z bogatą tradycją wykonująca szereg urządzeń między inymi haki, bagazniki i osprzęt do kamperów więc może będzie to coś warte.
teraz tylko czekać na dostawę.
http://allegro.pl/show_item.php?item=69 ... EwOTdiMA==
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:19 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez Jake » 21 sie 2017, 10:55

No WESTFALIA zdedcydowanie jest marka ktorej nie trzeba przedstawiac. Daj prosze znac jak bedziesz juz po testach. Jak wyglada, jaka jakos wykonania, spasowania elementow, ile czasu zajmuje mu napompowanie opony i czy sie nie przegrzewa.

PS. mam wrazenie, ze od tygodnia to piszemy na tym forum tylko we dwoch...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 21 sie 2017, 14:30

Jake napisał(a):No WESTFALIA zdedcydowanie jest marka ktorej nie trzeba przedstawiac. Daj prosze znac jak bedziesz juz po testach. Jak wyglada, jaka jakos wykonania, spasowania elementow, ile czasu zajmuje mu napompowanie opony i czy sie nie przegrzewa.

PS. mam wrazenie, ze od tygodnia to piszemy na tym forum tylko we dwoch...


ja całymi dniami krążę miedzy ogrodem ,a warsztatem bo na warsztacie zawsze coś grzebie ,a w wolnych chwilach w ogrodzie od maja buduję dość dużą altanę z poddaszem, a że lapek pod nosem na warsztacie i rozrośnięte wifi to jestem na bieżąco.
co do grzania kompresora to w instrukcji pisze 5minut pracy ,15 minut przerwy, tak to trochę śmiesznie wygląda , ale 5minut pracy non-stop to wg mnie jest niezły wyczyn dla takiego małego urządzenia seryjnie bez chłodzenia.
potestuję się zobaczy , ale skoro to będę gdzieś zabudowywał z tyłu to osłona prawdopodobnie wyleci i dołożę jakiś wentylator z PeCeta.
w drzwiach z tyłu i w błotnikach jest dużo wolnego miejsca, trzeba tylko doprowadzić kabel z bezpiecznikiem 15-20A .
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:19 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 11:26

kompresor doszedł,
pompowanie koła 245x70x16 od zera do 2,2bar prawie 17minut , oczywiście w kilku etapach żeby nie ugotować ustrojstwa.
tak że żadna rewelacja ale skok x średnica cylindra w granicach 20x20mm , tak że trzeba by dorobic jakiś kit podnoszacy pojemnośc i chłodzenie wodne :)21
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:19 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez Jake » 23 sie 2017, 14:04

mcgiver napisał(a):kompresor doszedł,
pompowanie koła 245x70x16 od zera do 2,2bar prawie 17minut , oczywiście w kilku etapach żeby nie ugotować ustrojstwa.
tak że żadna rewelacja ale skok x średnica cylindra w granicach 20x20mm , tak że trzeba by dorobic jakiś kit podnoszacy pojemnośc i chłodzenie wodne :)21

No wlasnie tego sie obawialem, ze to sa kontrukcje "samozagotowywalne" i trzeba im robic czeste przerwy w pracy :/
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez pocieszny » 23 sie 2017, 16:18

chinczyki przeznaczone do offroadu pompują 35 w 5-7 min
bez sensu kupować co innego, no ale i cena nie oscyluje w granicach 60 pln :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 19:22

pocieszny napisał(a):chinczyki przeznaczone do offroadu pompują 35 w 5-7 min
bez sensu kupować co innego, no ale i cena nie oscyluje w granicach 60 pln :)21

podaj jakiś konkretny model , a nie marudż 8-) .
westfalia idzie do zwrotu , tak ustaliłem ze sprzedawcą, wiadomo z 87 złotych po odliczeniu wysyłek zostanie 50zeta ale lepsze to niż poniewierający się szajs po garażu.
zawiodłem się bo uważałem że Westfalia to firma godna zaufania i nie firmuje swoim znakiem byle Chińskiego szajsu.
z tego co widzę na filmikach na YT szukam dwutłokowego z żabkami do akumulatora, ale chetnie wysłucham jakichś wskazówek , od kogoś kto może coś konkretnego polecić.
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:20 przez mcgiver, łącznie edytowano 2 razy
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 19:46

dwie oferty z allego z dwóch róznych półek cenowych (150zł i 380zł) dragon winch i Noname , a jestem przekonany że to te same egzemplarze, poza małymi różnicami stylistycznymi , bo nawet parametry mają identyczne.

http://allegro.pl/mocny-kompresor-dwutl ... 79936.html
http://allegro.pl/kompresor-dwutlokowy- ... 39317.html
a są jeszcze tańsze oferty tego egzemplarza.

co Wy na to?
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:20 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez pocieszny » 23 sie 2017, 20:13

no właśnie o tym mówie ;)
dawniej cena oscylowałał w granicach 200 pln teraz widze mniej :)2
zawsze zostaje Ci jeszcze zrobienie kompresora wbudowanego w auto ;) są sprężarki A/C które nie potrzebują smarowania przez czynnik, a wydajność takich nie porównywalna z tymi na prąd, większość Yorków tak ma ;) w sumie można przerobić tak każdy kompresor klimy tyle że wcześniej czy później te smarowane czynnikiem się zatrą :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 20:39

pod maską odpada , w tym aucie nie ma miejsca na dodatkowe szpasy , a z klimy nie zrezygnuje, bo odkąd pozbyłem się filtra przeciwpyłkowego to daje rade :)2 , w sumie to nawet niewiem kto ją kiedy uzupełniał :)21 , a ja już 3 rok jeżdżę.
sprężarka będzie zabudowana w tylnych drzwiach , powinno się dać upchać, dwie grube żyły zasilania się pociągnie oryginalnym wężem na kable między drzwiami i błotnikiem i po sprawie.
mam konkretne plany co do zastosowania sprężarki w aucie i nie ma to nic wspólnego z napędami :)21
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 21:20 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposarzenie

Postprzez Jake » 23 sie 2017, 21:14

Dla mnie klimatyzacja to tez wyposazenie pierwszej potrzeby zaraz po kolach i hamulcach, wiec pod maska ciasno. Ale tak troche kombinuje czy nie daloby rady wpasowac gdzies malej jednotlokowej sprezarki powietrza... Jak w traktorach czy maszynach rolniczych, albo autobusach... :D

PS. Dałoby sie zmienic nazwe tematu na "kompresor 12V jako wyposaŻenie"? Bo troche kłuje w ślepia :P
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 21:21

Jake napisał(a):Dla mnie klimatyzacja to tez wyposazenie pierwszej potrzeby zaraz po kolach i hamulcach, wiec pod maska ciasno. Ale tak troche kombinuje czy nie daloby rady wpasowac gdzies malej jednotlokowej sprezarki powietrza... Jak w traktorach czy maszynach rolniczych, albo autobusach... :D

PS. Dałoby sie zmienic nazwe tematu na "kompresor 12V jako wyposaŻenie"? Bo troche kłuje w ślepia :P

marudzisz jak na elektrodzie ,a sam piszesz niedbale :roll: .
co mogłem to poprawiłem, resztę popraw w temacie w Twoich odpowiedziach
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez pocieszny » 23 sie 2017, 22:31

to nie jest dokłądnie tak że nie da się upchać, da się ;) nawet nie rezygnując z klimy, kiedyś się nawet przystawiałem do tego żeby to zrobić (ja akurat klimy nie mam nad czym boleje, znaczy mam ale w garażu :)21 ) ale po przemyśleniu wszystkich za i przeciw stwierdziłem że mi to nie potrzebne :)21
co do tych 2 tłokowych to mając pas transportowy i taki komresorek da się założyć nawet zdjętą oponę z obręczy :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez Jake » 23 sie 2017, 22:42

mcgiver napisał(a):marudzisz jak na elektrodzie ,a sam piszesz niedbale :roll: .
co mogłem to poprawiłem, resztę popraw w temacie w Twoich odpowiedziach

Spoko, ja calkowicie na luzie. Nie przemawia do mnie elektrodowy dryl. Baardzo rzadko uzywam jakichkolwiek ogonków, ale ortografia mi sie jednak rzuca w oczy. Jesli odebrales to jako czepialstwo dla czepialstwa to wybacz, nie taki byl zamysl :) I chodzilo wylacznie o temat całego watku, nie popadajmy w paranoje.
pocieszny napisał(a):to nie jest dokłądnie tak że nie da się upchać, da się ;)

A opowiesz cos wiecej? :) Z ktorej strony bloku myslales mocowac sprezarke? Miales jakas konkretna na oku? I zmiana kola pasowego na wale na trojrowkowe czy naped z inne zrodla?
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 22:56 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 23 sie 2017, 22:47

pocieszny napisał(a):to nie jest dokłądnie tak że nie da się upchać, da się ;) nawet nie rezygnując z klimy, kiedyś się nawet przystawiałem do tego żeby to zrobić (ja akurat klimy nie mam nad czym boleje, znaczy mam ale w garażu :)21 ) ale po przemyśleniu wszystkich za i przeciw stwierdziłem że mi to nie potrzebne :)21
co do tych 2 tłokowych to mając pas transportowy i taki komresorek da się założyć nawet zdjętą oponę z obręczy :)2

nie da się to hełmu odwrócić na druga stronę, potrzeba jest matką wynalazków i jeśli by mi to było niezbędne to sposób by się znalazł , ale po co ,skoro można inaczej?
przy odrobinie uporu maniaka można nawet zainstalować jakąś niewielka butlę na podwoziu i przełożyć presostat ze zwykłego kompresora razem z zaworem dekompresyjnym do tego systemu a dwa takie komplety gdzieś mi się walają.
Ba.. ze względu na duży amperaż za pomocą dwóch mikro przekaźników 12v można nawet zrobić prostą automatykę opartą na kontrolce ciśnienia oleju żeby kompresor pompował tylko gdy silnik jest załączony żeby nie obciążać akumulatora. czasami tylko trzeba się zastanowić czy to wszystko jest warte tego zachodu :lol:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez pocieszny » 23 sie 2017, 23:43

suma sumarum zamontowałem w patrolu (tam mi był potrzebny), York 210 z tego co pomne (gdzieś się walała po domu więc ją wykorzystałem, ale ta by się do montka za chiny ludowe nie zmieściła, jest po prostu duża, jest na rynku wtórnym kilka innych, do wykorzystywania raz na jakiś czas można zamontować coś malutkiego (fajne były sprężarki z dewo, bardzo kompaktowe, niestety smarowane czynnikiem) jeśli bym robił to na zmienionym kole pasowym z dodanym paskiem ;) kwestia dorobienia mocowania,

jedyna sprawa, ma to sens jeśli masz koła 35 lub większe i bawisz się w przeprawe gdzie dość często zmieniasz ciśnienie w kołach, w innym wypadku ta elektryczna ma więcej zastosowań i przede wszystkim taniej wychodzi... po dołożeniu małej butli Yorkiem spokojnie można kręcić kluczem pneumatycznym co przy wykorzystaniu elektrycznej jest w zasadzie ni możliwe ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 24 sie 2017, 19:57

dobra , kupiłem dziś dwutłokowy.
najbliżej znalazłem w bielsku
http://allegro.pl/kompresor-dwutlokowy- ... 4635.html#
sprawuje sie bardzo dobrze , opona od 0 do 2,3bar napompowana w 4:30 minuty.
niestety sprzet jest trochę gramotny i do tylnych drzwi na pewno nie wejdzie , ale znalazłem mu już przytulne gniazdko za lewarkiem do podnoszenia auta , niestety trzeba go trochę oskórować :o .
Nie uwierzycie ile na tym jest niepotrzebnego gadżeciarskiego ubranka :)3
po rozebraniu tuningu optycznego kompresor udało mi się zamknąć w rurze z rynny fi 110mm razem z dwoma wentylatorami od zasilaczy komputerowych i po kilku jeszcze zabiegach wyląduje nad lewym tylnym kołem.
https://goo.gl/photos/DZ95uzHWTDV7YW667

nie omieszkałem go również sprawdzić z 24 litrowym zbiornikiem z kompresora i wygląda to całkiem obiecująco, pompowane oczywiście od 0 BAR:
2bar-1:10min
3bar-2:10
4bar-3:10
5bar-4:10
6bar- lekkie zakłopotanie :D 6:00
7bar-7:40
tu już dałem se siana bo poczułem w powietrzu lekkie przegrzanie.
w zasadzie w instrukcji pisze że jest termik który odcina zasilanie po przekroczeniu "wysokiej" temperatury , ale albo jestem przewrażliwiony , albo to nie działa.
Jakby nie było gwarancja 24 miechy jest, a to że go oskórowałem nie znaczy ,że operacja nie jest nieodwracalna; jest odwracalna w 100% , i bez śladu.
przy okazji biorąc pod uwagę wypowiedż pociesznego zastanawiam sie jakby taki system sie sprawdził z kluczem pneumatycznym do kół...

ale myśle że ogólnie nie jest żle ;trzeba mu dołożyc kompaktowy wyłącznik bimetalowy NC na jakieś 70-80st , presostat , dekompresator, płaską butę z 15l na podwozie i będzie malina :D .
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 30 sie 2017, 22:15

szukam zbiornika powietrza do instalacji sprężonego powietrza na podwoziu o pojemnosci do 15-20litrów.
średnica max 200mm długość max 500mm
mam 24litrowy zbiornik z kompresora , ale niestety ma fi 240mm.
najlepszy byłby owal . np 200x150 x500
jakieś pomysły?
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez Jake » 30 sie 2017, 22:26

Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 30 sie 2017, 22:31

też szukam od ciagników , ale nic konkretnego
to co podałeś to zamałe
pozatym max 100zł dam za taki zbiornik.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: kompresor 12V jako wyposażenie

Postprzez mcgiver » 31 sie 2017, 10:22

niewiem czy to dzięki chłodzeniu dwoma wentylatorami , ale 7 bar na tym 24 litrowym zbiorniku zostało osiągniete po 6:10min tak że 1:30 lepiej niż ostatnio :)21 .
automatyka juz prawie gotowa, tzn dwa przekazniki w tym jeden 40A ,
kompresor załacza się po uruchomieniu silnika gdy już zgaśnie kontrolka oleju, z kontrolką ładowania wolę już nic nie kombinować :lol: .
pozatym bedzie również presostat jak kupie zbiornik , a narazie mam załozony zwykły włącznik .
https://photos.app.goo.gl/Cq4AoN2paKNan9162
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Następna strona

Powrót do Osprzęt i Akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość