Poliuretany w Zawieszeniu

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Poliuretany w Zawieszeniu

Postprzez cherokeexj » 05 sty 2017, 23:15

a jakie graty poza zapewne lemfem dają radę w montku? Patrząc po cenach tulei to chyba będę zbierał na poliuretany wyjdzie taniej zapewne wszystko w kpl i niemal wieczne. Jedyny minus to że auto się usztywni.
Były
XJ 4.0 lpg 4" liftu 32" simex winda
XJ 2.1td 4" liftu 32" simex winda
vitara 1.6 8v 4" liftu 30" geolandar mt
Vitara 1.6 8v 3" liftu silver ex 31" winda
Jest
Monterey LTD 3.1td 32" simex zderzak stal....
cherokeexj
 
Posty: 273
Dołączył(a): 11 gru 2016, 20:32

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez piotrck » 06 sty 2017, 10:57

z tą wiecznością to nie przesadzaj ...............oryginały wytrzymują kilkanaście lat , ale też zamienniki dobre jakościowo też kilka lat posłużą
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez cherokeexj » 06 sty 2017, 15:18

piotrck napisał(a):z tą wiecznością to nie przesadzaj ...............oryginały wytrzymują kilkanaście lat , ale też zamienniki dobre jakościowo też kilka lat posłużą



oryginalna tuleja gumowa wytrzymalsza od poliuretanu? :shock:

Panowie jakiej firmy (tanie części ale przyzwoitej jakości) graty zamawiać co chodzi o zawias? Kiedyś do XJ zamówiłem sworznie zwrotnicy SIDEMa. Kolega w osobówce lata na tym od dłuższego czasu więc kupiłem bo rozsądnie cenowo wychodziło. W XJ zrobiły 250km i poszły do śmietnika bo miały jeszcze większy luz jak te które nimi zastąpiłem. Tak więc jakieś wskazówki? Lemforder zapewne trzyma fason ale i ceny. Coś poza nim? Kiedyś kiedyś moog czy swag był przyzwoity. Jak jest teraz?
Były
XJ 4.0 lpg 4" liftu 32" simex winda
XJ 2.1td 4" liftu 32" simex winda
vitara 1.6 8v 4" liftu 30" geolandar mt
Vitara 1.6 8v 3" liftu silver ex 31" winda
Jest
Monterey LTD 3.1td 32" simex zderzak stal....
cherokeexj
 
Posty: 273
Dołączył(a): 11 gru 2016, 20:32

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez miras7 » 06 sty 2017, 15:47

Poliuretany jest sens zakładać, ale z wyjątkiem tulejek górnego wahacza przedniego. Poza tym koniecznie smarować przy montażu.
Jeśli chodzi o tuleje gumowo-metalowe używam Oyodo, kupuję w CarZone Wrocław. Dobry stosunek jakość - cena
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez cherokeexj » 06 sty 2017, 16:23

ja myślałem o tym zestawie. Wydaje się że jest wszystko poza sworzniami? do tego sworznie plus tulejka amora ale to i tak tysiaka na graty plus wymiana.... będzie musiało poczekać albo będę powoli kupował tuleje gumowe i zbierał graty na jedną stronę (prawa gorsza) i za jakiś czas zrobię drugą (partiami)


a linku nie wrzuciłem.... tak więc link do zestawu o którym myślałem o tym ;)
http://www.elast-pol.pl/index.php/polib ... rey-detail
Były
XJ 4.0 lpg 4" liftu 32" simex winda
XJ 2.1td 4" liftu 32" simex winda
vitara 1.6 8v 4" liftu 30" geolandar mt
Vitara 1.6 8v 3" liftu silver ex 31" winda
Jest
Monterey LTD 3.1td 32" simex zderzak stal....
cherokeexj
 
Posty: 273
Dołączył(a): 11 gru 2016, 20:32

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez miras7 » 06 sty 2017, 22:33

Od tego producenta mam u siebie. Przejechały dopiero ok 20tys km. Na razie jest ok, tylko jak pisałem, tuleje górnego wahacza szybko wymieniłem na gumowe.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez cherokeexj » 06 sty 2017, 22:54

miras7 napisał(a):Od tego producenta mam u siebie. Przejechały dopiero ok 20tys km. Na razie jest ok, tylko jak pisałem, tuleje górnego wahacza szybko wymieniłem na gumowe.


a możesz mi zdradzić co było powodem? Twardy piszczy czy co?
Były
XJ 4.0 lpg 4" liftu 32" simex winda
XJ 2.1td 4" liftu 32" simex winda
vitara 1.6 8v 4" liftu 30" geolandar mt
Vitara 1.6 8v 3" liftu silver ex 31" winda
Jest
Monterey LTD 3.1td 32" simex zderzak stal....
cherokeexj
 
Posty: 273
Dołączył(a): 11 gru 2016, 20:32

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez miras7 » 07 sty 2017, 21:52

Konstrukcja tych tulei wymusza zrobienie ich jako gumowo-metalowe. Zauważ, że zawsze jak zastępują gumowo-metalowe oryginalne tuleje to jest to czysty poliuretan. Chyba nie da się go trwale połączyć z metalem. A skoro tu musi być zewnętrznie tuleja metalowa, to wlali do takiej poliuretan. I wszystko niby ok, tylko już przy stawianiu samochodu na koła poliuretan odkleił się od metalu, a że nie można tego połączenia nasmarować, to kwiczało sobie jakiś czas, aż pojawiły się luzy i wymieniłem na gum-met. Może można by było przed montażem to rozkleić i nasmarować, ale już się nie doświadczałem. Ja kupowałem ten zestaw poliuretanów jak był jeszcze po 400zł. Była to dobra alternatywa dla gum. Teraz jak tuleje gumowe są w cenie 25-40zł/szt a poliuretan za 600 to bym się zastanowił. Aha - poliuretanowe tulejki w Montku nie ograniczają wykrzyżu, sprawdzone. A jak padną to wymienisz je na polu korzystając tylko ze śrubokręta, bez pras itp. (nie dotyczy górnego przedniego wahacza :D )
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez PiotrR » 08 sty 2017, 22:59

Poluteran to się nadaje na tory wyścigowe nie do OF ROD.Jak dostanie błota to znika w oczach,jego wytrzymałość na przeciążenie jest wielokrotnie niższa niż tulei metalowo-gumowej.
Mam 35 lat doświadczenia z tym tworzywem i twierdzę że nadaje się na czyste tory i do dryftu. Fajnie usztywnia zawias czy jest to nam potrzebne w błocie i na co dzień :?:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Poszerzenia błotników monterey 5D

Postprzez cherokeexj » 09 sty 2017, 09:31

piotr R napisał(a):Poluteran to się nadaje na tory wyścigowe nie do OF ROD.Jak dostanie błota to znika w oczach,jego wytrzymałość na przeciążenie jest wielokrotnie niższa niż tulei metalowo-gumowej.
Mam 35 lat doświadczenia z tym tworzywem i twierdzę że nadaje się na czyste tory i do dryftu. Fajnie usztywnia zawias czy jest to nam potrzebne w błocie i na co dzień :?:


Miałem w suzuce i w XJ. XJ do tej pory jest na podwórku (teraz męczy go ojciec). I jedyne co pomogę powiedzieć to że przez 3 lata w XJ męczonym tylko w terenie na wahaczach nie ma grama luzu.

P.S.
Średnio 2-3 razy w miesiącu wyjazdy po kilka godzin
Były
XJ 4.0 lpg 4" liftu 32" simex winda
XJ 2.1td 4" liftu 32" simex winda
vitara 1.6 8v 4" liftu 30" geolandar mt
Vitara 1.6 8v 3" liftu silver ex 31" winda
Jest
Monterey LTD 3.1td 32" simex zderzak stal....
cherokeexj
 
Posty: 273
Dołączył(a): 11 gru 2016, 20:32

poliuretan na zawieszeniu , macie jakies doświadczenia ???

Postprzez kaczak » 21 wrz 2019, 09:52

witam, nosze sie z zamiarem wymany gum w zawieszeniu na poliuretany, ale w necie sa różne opinie
czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie ??
kaczak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 05 sie 2013, 23:05

Re: Poliuretany w Zawieszeniu

Postprzez Jake » 21 wrz 2019, 11:21

Sam nie jezdzilem na polibuszach, chyba mirasowi bedzie sie najłatwiej wypowiedziec na ten temat.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Poliuretany w Zawieszeniu

Postprzez miras7 » 21 wrz 2019, 12:36

Po kilku latach powiem , że największa wada w porównaniu do gumowo-metalowych jest taka, że poliuretanowe nie "pracują". Chodzi mi o to, że gum-met wciśnięta np w wahacz i skręcona śrubą nigdzie się nie ślizga, nie potrzebuje smarowania. Cały ruch odbywa się poprzez pracę samej gumy. Poliuretan niestety szybko traci smarowanie i pracuje w wahaczu, na tulejce /śrubie. Może pojawić się skrzypienie, a na pewno korozja. A to po pewnym czasie może skutkować wytarciem metalu i luzami. Jeździ się na nich dobrze, ale gdybym miał teraz wymieniać to na dobre gumowo-metalowe. Tym bardziej, że jak kupowałem swój zestaw to PU wypadały sporo taniej od gum-met.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości