Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Postprzez Jake » 26 maja 2020, 05:19

Natrafilem przypadkiem na cos takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=wLP6CMGF1go

I tak sie zastanawiam czy to kolejna sciema i zagranie marketingowe czy cos sensownego w tym jest?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Postprzez pocieszny » 26 maja 2020, 09:11

miałem w RAV4 przy LPG, przejeździło 100kkm poszło do ludzi, różnicy większej nie zauważyłem, troche bardziej zasyfiony dolot
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Postprzez mcgiver » 26 maja 2020, 09:43

co za bzdura :roll: coś ala magnetyzer tudzież hho :lol:
dodatkowa bezsensowna komplikacja silnika , a w dodatku nieekologiczna i nieekonomiczna :)3
cząstki oleju krążą po całym silniku dzięki odmie i nie potrzebne jest dodatkowe smarowanie .
jeśli ktoś uważa inaczej to niech zakłada :oops:
przejeżdziłem na LPG setki tyś km moimi autami zaczynając od mixera i kończąc na sekwencji i nigdy nie miałem awarii mechanicznej silnika ani nie znam nikogo kto takową miał którą można by podciągnąć pod fakt posiadania LPG.
A Tobie się widze nudzi Jake chyba że chcesz do swojego 3,1 załozyć lpg :lol: ? jedż już na ten kontrakt lepiej :D
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Postprzez Jake » 26 maja 2020, 13:21

W zadnym razie! 3.1 pozostaje koszerny, czysto mechaniczny, nie skalany elektroniczna technologia, poza tym LPG w dieslu? Ne-ee.
W Toyocie mam instalacje LPG (no ale to benzyniak), z tym ze lubryfikacji tez nie chce zakładac, jestem z przeciwnego obozu, lubie upraszczac silniki i wywalac zbedne instalacje i badziewie. W Toyocie wyprułem dwa wiaderka zbednych rzecz spod maski, na zdejciu jest tylko polowa, bo pierwsze wiaderko wylecialo bez zrobienia zdjecia :lol:
Enginebay declutter.jpg
Enginebay declutter.jpg (95.95 KiB) Przeglądane 2881 razy


Ciekawiło mnie po prostu jaki jest sens tego czegos, jak to ma rzekomo dzialac i czy ktos kiedykolwiek mial z tym doczynienia.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Valve Saver - Lubryfikacja gniazd zaworowych

Postprzez Quentil » 26 maja 2020, 14:43

Trafiłem kiedyś na wynik jakiegoś badania, w którym niby wyszło, że działa. Ale niewiele lepiej niż placebo - prawie wcale! I to chyba było nawet sponsorowane, więc bardzo "obiektywne".
U siebie nigdy bym nie założył, a gdyby już było zamontowane to wywaliłbym zaraz po kupnie samochodu. Syfi to kolektor dolotowy i dokłada punktów przez które silnik może ciągnąć lewe powietrze.
Dobre komponenty, prawidłowy montaż i strojenie - efekt instalka LPG działa. Zaś lubryfikacje zostawmy tym co to wierzą, że LPG zabija silnik, zabiera moc i oczywiście musi się świecić obligatoryjnie CHECK ENGINE. :lol:
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości