wydech 3,2

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

wydech 3,2

Postprzez mcgiver » 12 kwi 2021, 21:31

Od czasu jak dwa lata temu miałem prawie że pożar auta przez uszkodzony moduł zapłonu , ostatni tłumik mi się rozgrzał do czerwoności i wypaliły się w nim wszystkie sadze, co spowodowało że puszka strasznie brzęczy , tzn blacha zewnętrzna wpada w rezonans i dzwoni o grodzie w puszce. Tłumik nadal jest szczelny bo ponad 5 lat temu owijałem go nierdzewką tylko że zapomniałem przy tym heftowania grodzi do płaszcza przy owijaniu :roll: :? .
Na początku brzęczał , ale z racji tego że silnik mi spalał 3litry oleju na 1tyś km to po kilku miesiącach się zakleił i uszczelnił i przestał dzwonić , po porzarze wszystko się wypaliło , a że silnik po remoncie i brak CSW (centralne smarowanie wydechu :lol: ) to nagar olejowy się nie odkłada , no i se brzęczy już prawie 2 lata; rzekłbym szkoda :lol: .
Najprościej było by kupić nowy tłumik za 400-500 zł , ale tak szczerze to chciałbym wydobyć z tego silnika trochę warkotu V6
Chodzi mi po głowie kupienie jakiejś uniwersalnej puszki i przespawanie mocowań i rurek , tylko że w sieci nie ma wymiarów konkretnych puszek.
Może wie ktoś z jakiego auta o podobnej pojemności spasowała by mniej więcej gabarytowo puszka ?
Puszka ma być tania , że jak nic z tego nie wyjdzie to nie będzie szkoda
np
https://allegro.pl/oferta/puszka-tlumik ... 6662676534
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości