Cupholder lub jak kto woli uchwyt na kubek

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Cupholder lub jak kto woli uchwyt na kubek

Postprzez gikxer » 07 maja 2023, 16:37

Jak widać na fotkach poniżej dziś zamontowałem sobie cupholder :)21 Wydawała się prosta robota a jednak było trochę zabawy. Najpierw wyciąłem otwór, tak trochę na czuja bo dostęp od środka jest słaby jak nie tragiczny. Victorinox z piłą jest do tego idealny! Trzeba tylko uważać na wiązkę. Po wycięciu było zdziwko bo okazało się, że po lewej stronie przeszkadzała rura nawiewu. Nie da się przesunąć w prawo bo tam jest metalowe wzmocnienie zamka od schowka, wyszło mi około 5mm od uchwytu. Trochę oszlifowałem uchwyt ale wciąż czepiało więc podgrzałem tą rurę małym palnikiem i rączką od śrubokręta uformowałem tak, że jest git, wchodzi na styk :D Te rury są zrobione z miękkiego plastiku i dość łatwo jest to formować. Na koniec kątowniczek i mocowanie na wkręt do rury nawiewu. Została mi jeszcze jedna rzecz do zrobienia, trzeba przedłużyć przewody od podświetlenia schowka.
Leszek jest zadowolony ;) ale trochę mi się nie podoba kąt, mogło by być bardziej w poziomie za to kolor pasuje idealnie.

Jak by ktoś szukał to uchwyt jest od Vectry C:
https://allegro.pl/listing?string=24452595

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gikxer
 
Posty: 115
Dołączył(a): 31 lip 2022, 09:10

Re: Cupholder lub jak kto woli uchwyt na kubek

Postprzez Jake » 07 maja 2023, 17:00

O rany, a ja sie zastanawialem dlaczego jak sie kupuje uzywane samochody to sa pelne takich dziwnych patentow na blachowkrety i gwozdzie i dziur w desce....
Przeciez jest ori miejsce na kubek miedzy fotelami kolo h.recznego.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Cupholder lub jak kto woli uchwyt na kubek

Postprzez gikxer » 08 maja 2023, 07:16

Przykro mi, że Ci sprzedali auto z gwoździami ;)
Ja z tym uchwytem mam bardzo pozytywne wspomnienia bo wstawiłem identyczny w poprzednim aucie. A ten między fotelami jest jest ok tylko tam zawsze coś jest.
gikxer
 
Posty: 115
Dołączył(a): 31 lip 2022, 09:10

Re: Cupholder lub jak kto woli uchwyt na kubek

Postprzez Quentil » 08 maja 2023, 08:48

Niby duże auto, a schowków jak kot napłakał. A cupholder zamontowany jakby miał tam być fabrycznie :)2
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości