poszukiwania terenówki

O wszystkim i o niczym...

Re: poszukiwania terenówki

Postprzez Jake » 05 maja 2024, 23:51

Automat w benzynowym Trooperze to bylo gowno od GM. I to gowno w wersji "light-duty" 4L30, skrzynia zaprojektowana do osobowek. Im cos siadlo na beret zeby wsadzac to do takie duzego auta.
W dieslowym Trooperze dla odmiany byl Aisin Warner AW30-40 - praktycznie niezajebliwy. Ta skrzynia jest gabarytowo duzo wieksza i znacznie bardziej trwala.
I w kazdej terenowej Toyocie, typu Land Cruiser czy 4Runner tez jest Aisin - i wszyscy go chwala nawet do upalania.
4 generacja 4R wystepuje tylko w automacie, ale jesli bys chcial sciagac z USA inny model, nawet taki ktory z fabryki wychodzil i w manualu i w automacie - to na 90% i tak bys musial kupic automat, bo w USA manuale sa rzadkoscia.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4222
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: poszukiwania terenówki

Postprzez mcgiver » 08 maja 2024, 00:00

z wymiarów w necie 4runner 4 generacji jest dłuższy i szerszy w zaokrągleniu "na żywo" o około 10 cm w obu wymiarach, natomiast nie wiem jak traktować wysokość , bo mój czołg jest fizycznie wyższy o około 30mm od wymiarów toyki, mam koła 32 cale i zawias podniesiony o jakieś 1-2 cale jak dobrze kojarzę. Teraz pytanie jak to wyglada w toyce ; jakie koła itd są przy wartościach katalogowych.
Nie żebym myślał o jakichś modach , po prostu chcę wiedzieć czego się mam spodziewać przy seryjnym aucie.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: poszukiwania terenówki

Postprzez Jake » 08 maja 2024, 00:49

Wiesz co, 4R jest z zalozenia niskim autem. 2 generacja jest duuuzo nizsza od Troopera, mimo 33" na luzie miesci mi sie do garazu i jeszce moge na dachu polozyc skrzynke. Trooper bez bagaznika wchodzil na styk, z bagaznikiem nie wchodzil. W 4 Runnerze siedzisz tez calkiem inaczej - bo nie jak w Trooperze czy Land Cruiserze na kozle od dorozki - tylko nisko nad podloga jak w zwyklej osobowce. Na 4 Runnera czesto mowia "kombi na duzych kolach". Ja to akurat bardzo lubie - ale nie wszystkim sie to podoba. 4 generacja sporo urosla rozmiarem, ale nadal zachowala proporcje niskiej kabiny i siedzenia nisko nad podloga.

Fabrycznie 4 generacja 4R ma opony 265/65R17 czyli ok 30.5 cala.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4222
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości