Głosowanie !!

O wszystkim i o niczym...

Głosowanie !!

Postprzez Ciplik » 20 paź 2011, 19:53

Wchodzić, rejestrować się i głosować.

http://www.mazurycudnatury.pl
Ciplik Monterey LTD 3,1 TD '93 - Aktualnie na sprzedaż
Mazda Familia 323 S V (BA) '95 (1.7 TD ISUZU Intercooler)
Avatar użytkownika
Ciplik
 
Posty: 396
Dołączył(a): 16 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie/Polska

Re: Głosowanie !!

Postprzez danti » 20 paź 2011, 20:09

Sorry stary, ale jak to wejdzie, to Mazury zamkną całkowicie i będzie dupa ze zwiedzania offroad. IMO.
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Głosowanie !!

Postprzez Ciplik » 20 paź 2011, 20:11

Tego się właśnie bałem. Dobra modowie zamykać albo nawet usuwać wątek
Ciplik Monterey LTD 3,1 TD '93 - Aktualnie na sprzedaż
Mazda Familia 323 S V (BA) '95 (1.7 TD ISUZU Intercooler)
Avatar użytkownika
Ciplik
 
Posty: 396
Dołączył(a): 16 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie/Polska

Re: Głosowanie !!

Postprzez Ciplik » 20 paź 2011, 20:12

Albo Danti jeżeli usuniesz swój to będę mógł sam ten temat usunąć
Ciplik Monterey LTD 3,1 TD '93 - Aktualnie na sprzedaż
Mazda Familia 323 S V (BA) '95 (1.7 TD ISUZU Intercooler)
Avatar użytkownika
Ciplik
 
Posty: 396
Dołączył(a): 16 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie/Polska

Re: Głosowanie !!

Postprzez danti » 20 paź 2011, 20:18

Temat niech zostanie. Moze inni mają zdanie odmienne:)
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Głosowanie !!

Postprzez Silvestr » 20 paź 2011, 22:08

Prawda jest taka, że prędzej czy później i tak będzie tam totalny zakaz zjazdu z asfaltu...

Temat zostawiam...
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Głosowanie !!

Postprzez Nahen/thor_ » 21 paź 2011, 21:48

Niedługo wszędzie będzie zakaz jeżdżenia czymkolwiek albo takie ceny ubezpieczeń, opłat za drogi, opłat eko że tylko rowery zostaną ;(
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głosowanie !!

Postprzez skiczu » 23 paź 2011, 10:29

Nahen/thor_ napisał(a):Niedługo wszędzie będzie zakaz jeżdżenia czymkolwiek albo takie ceny ubezpieczeń, opłat za drogi, opłat eko że tylko rowery zostaną ;(

Wystarczy, że paliwa nas zabiją... :)3 . Gość pod kancelarią premiera dał impuls do pospolitego ruszenia ale w Polsce nikt się nie ruszy... Będziemy siedzieć cicho jak mysz pod miotłą bo taki z nas naród...
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Głosowanie !!

Postprzez piotrck » 24 paź 2011, 19:35

Co do głosowania Roztocze jest Ok. Mazury za dużo komercji. Co do jazdy trasami , to macie racje co raz mniej można co raz więcej asfaltu. Ale ja śmigam na moto po swietokrzyskich lasach i powiem że jest u mnie jeszcze Ok. pod tym wzgledem.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Głosowanie !!

Postprzez Silvestr » 24 paź 2011, 21:37

piotrck napisał(a):Ale ja śmigam na moto po swietokrzyskich lasach i powiem że jest u mnie jeszcze Ok. pod tym wzgledem.

Do czasu aż Cię Straż Leśna nie przechwyci i nie poczęstuje mandatem... :?
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Głosowanie !!

Postprzez piotrck » 24 paź 2011, 22:30

muszą być zyski i straty. ale warto. ( wrazenia i Fun bezcenne )
jak miałbym się aż tak zamartwiać czy dostanę czy nie, kupił bym rower
za dużo zakazów , nakazów, zaleceń i innych. A jak się wszystko robi z głową to: "grzeczni chłopcy idą do nieba a niegrzeczni tam gdzie chcą"
nie kupilśmy samochodów do lansu tylko do terenu, jezdząc z głową robisz mniejszą krzywde przyrodzie niż śmieciarze czy wylewacze szamba a mandat ten sam,
nikogo nie namawiam,
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Głosowanie !!

Postprzez wojtekkk » 25 paź 2011, 17:10

tak straty muszą być- najcześciej skutkuje to tym ze w n-ctwie x czy y nie mozna nawet za zezwoleniem co kolwiek załatwić.
Z głową????- tylko mi nie mów ze grzecznie jedziesz leśną szutrówką nie odbijając w bok. Zreszta co ja Ci bede pisać-każdy ma swoja głowę i tylko szkoda że w tej sytuacji dochodzi do odpowiedzialności zbiorowej.
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Głosowanie !!

Postprzez Nahen/thor_ » 28 paź 2011, 20:40

piotrck napisał(a):muszą być zyski i straty. ale warto. ( wrazenia i Fun bezcenne )
jak miałbym się aż tak zamartwiać czy dostanę czy nie, kupił bym rower
za dużo zakazów , nakazów, zaleceń i innych. A jak się wszystko robi z głową to: "grzeczni chłopcy idą do nieba a niegrzeczni tam gdzie chcą"
nie kupilśmy samochodów do lansu tylko do terenu, jezdząc z głową robisz mniejszą krzywde przyrodzie niż śmieciarze czy wylewacze szamba a mandat ten sam,
nikogo nie namawiam,


Wybacz ale przez takie nastawienie wiele miejsc "przyjaznych" kiedyś offroadowi zdechło na amen. Co do "auta do terenu" to może Ty po to kupiłeś auto ja kupiłem takie autka bo potrzebne mi są w robocie. Od jakiegoś czasu jak chcę pojeździć po lasach itp jeżdżę - bo mam kilka układów w kilku nadleśnictwach ale kiedyś zabierałem ze sobą także kumpli z ich autkami a dziś jeżdżę sam, dlaczego? Z powodu takiego nastawienia jak Twoje...
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głosowanie !!

Postprzez piotrck » 30 paź 2011, 17:29

Panowie szukacie winnych. Nie byłem autem w lesie jeszcze nigdy. Auto kupione na poczatku wrzesnia cały czas u mechanika.
ale dalej szukajcie winnych że nie mozecie jezdzic po lesie.
ja na motorze jezdze po lesie nie autem bo jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić w terenie moto uzywam jako enduro nie cross.
statystyczny Polak zawsze szuka winnych
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Głosowanie !!

Postprzez wojtekkk » 30 paź 2011, 17:55

no ale ja właśnie o motorach i Qadach mówie- wbrew pozorom to one wiecej zła w lesie robią. Myśle że o tym wiesz. Jeden croos zrobi wiecej zniszczenia jak kolumna 5 samochodów na oponach szerokości 10,5'. Ponadto croosowcy i qadowcy oprócz tego ze wiecej niszcza czują sie bardziej bezkarni z racji wiekszej mobilności w lesie- sa trudniejsi do zatrzymania i swiadomość ze słuzby odpowiedzialne za ład w lesie jeszcze mało kiedy maja odpowiednie srodki do ich ścigania, wykorzystuja z nawiazką.
I nie na Ciebie tu sie zwala wina - tylko na grupe, niestety Ty sie z nia utożsamiasz, nawet jak twierdzisz żeś enduro (i nie jest to polskie szukanie winnego tylko fakt). Oczywiście wśród kierowców aut tez sa osoby które nie szanują ani lasu, ani zasad a tym samym nas. Ale jak wspomniałem głowny problem na dziś to croosy.
Jezeli sobie spokojnie bujasz sie po leśnych duktach podziwiając krajobrazy to po co sie tłumaczysz- co najwyżej grozi ci mandat za wjazd na droge zakładową a nie niszczenie. Niestety zrobiła się z tego plaga i temat zawsze jest goracy. mam nadzieje że nie odczytujesz tego jako próba obwiniania Ciebie bo nie taki był zamiar.
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Głosowanie !!

Postprzez piotrck » 30 paź 2011, 18:11

ale ja znam ten problem i to dobrze , głośne wydechy , rycie lasu oponami itp
jako ciekawostka do mojego moto chciałem dokupic cichszy tłumik, i porażka takowe się nie sprzedają i w Polsce nikt nie ma tłumików typowo enduro
jezdze po lesie turystycznie ale jestem chyba jedyny lub jeden z nielicznych
duże mandaty
powinny być dla takich ale tez musi być cos dla normalnych
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Głosowanie !!

Postprzez Silvestr » 30 paź 2011, 19:52

Nie tak dawno wyczytałem na stronach Nadleśnictwa Gdańsk (Nahen - Twoje strony :D ), że w tym roku tamtejsza Straż Leśna wystawiła rekordową liczbę mandatów za takie wjazdy - było coś tego niecałe 50.000 zł. Niezła sumka biorąc pod uwagę tylko ten rejon Polski.
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Głosowanie !!

Postprzez Nahen/thor_ » 30 paź 2011, 21:45

Silvestr napisał(a):Nie tak dawno wyczytałem na stronach Nadleśnictwa Gdańsk (Nahen - Twoje strony :D ), że w tym roku tamtejsza Straż Leśna wystawiła rekordową liczbę mandatów za takie wjazdy - było coś tego niecałe 50.000 zł. Niezła sumka biorąc pod uwagę tylko ten rejon Polski.


Dokładnie ;) I wygląda to tak: część z tych mandatów to mandaty za wjechanie w głupie miejsce wszelkimi pojazdami mechanicznymi nie tylko 4x4. Spora część to a jakże mandaty za wjazdy motocyklami cross/enduro, quadami i syfami 4x4. Ale syfów w tym wszystkim jest najmniej bo większość "środowiska" respektuje przepisy i ma układy tam gdzie jeździ, tak, że mandaty dla 4x4 to w większości nówka bulwary za kilkaset tysi którymi prezesowie różnych firm i ich dzieci chcą się pokazać ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głosowanie !!

Postprzez PiotrR » 30 paź 2011, 23:06

Witajcie. Od wielu lat ganiam po lasach i żwirowniach najpierw na dwóch teraz na czterech kołach.
Z moich doświadczeń wynika że wystarczy zapytać leśnika / właściciela terenu. W 90% otrzymujesz zgodę ze wskazaniem ciekawych miejsc. Cichym tłumikiem zyskasz sympatie okolicznych mieszkańców.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Głosowanie !!

Postprzez Nahen/thor_ » 31 paź 2011, 14:03

piotr R napisał(a):Witajcie. Od wielu lat ganiam po lasach i żwirowniach najpierw na dwóch teraz na czterech kołach.
Z moich doświadczeń wynika że wystarczy zapytać leśnika / właściciela terenu. W 90% otrzymujesz zgodę ze wskazaniem ciekawych miejsc. Cichym tłumikiem zyskasz sympatie okolicznych mieszkańców.


Wszędzie podstawą jest dogadanie się PRZED FAKTEM z odpowiednimi "właścicielami" terenu. Wbrew pozorom jeszcze sporo da się w wielu miejscach ugadać.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głosowanie !!

Postprzez skiczu » 01 lis 2011, 00:19

Zawsze rozmowa PRZED jest lepsza niż tłumaczenia PO... ;)
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Głosowanie !!

Postprzez wojtekkk » 01 lis 2011, 09:07

jedyno co to nie wolno nam niestety na otwartych forach podawać takich miejsc-bo albo zrobi sie tam tłok albo wsadzimy na mine gościa który pomijajac jakieś przepisy daje zielone światło
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Głosowanie !!

Postprzez danti » 01 lis 2011, 10:07

Jest pełno ludzi: quadowców moto i offrojdowców, którzy mają w głębokim poważaniu przepisy. Leśnicy na swoich terenach z tym walczą jak mogą. Wiedzą też, że mają ograniczone pole manewru: jedna osoba na kilkaset hektarów lasów, marne szanse. Chyba, że są jakieś miejsca bardzo popularne, wtedy te mandaty latają. Ale z każdym można rozmawiać, niektórzy wyśmieją i wywalą za próg, inny odniosą się z przychylnością.

Ale podejście: nie po to kupiłem 4x4 żeby jeździć po bulwarach... masakra. Nie po to mam farbkę w spraju, żeby nie mazać po 500-letnich budynkach, po klatkach i murach. Wszędzie są zakazy: do ŻADNEGO lasu państwowego nie możesz wjechać, chyba że jest to droga na prywatną posesję za lasem, lub droga OZNACZONA do jazdy. Na szczęście nadleśnictwa mogą dawać pozwolenia...
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Głosowanie !!

Postprzez piotrck » 01 lis 2011, 10:11

najedzony głodnego nie zrozumie , na roztoczu masz Raj dla 4x4 bez wjazdu do lasu ale reszta Polski juz nie taka piekna
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Głosowanie !!

Postprzez danti » 01 lis 2011, 10:41

piotrck napisał(a):najedzony głodnego nie zrozumie , na roztoczu masz Raj dla 4x4 bez wjazdu do lasu ale reszta Polski juz nie taka piekna


Wszędzie było pięknie, wszędzie się dało jeździć. Dlaczego są te zakazy? dla przyjemności? Mozna było latać po bieszczadach bez problemów. I osoby którym się należy bo mają 4x4 spieprzyły opinie, nie da się już nawet rozmawiać o przejazdach po bieszczadach.
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości