JAN PAWEŁ 2

O wszystkim i o niczym...

JAN PAWEŁ 2

Postprzez wichura 75. » 03 kwi 2009, 02:31

co sądzicie na jego temat? ja go widziałem w starym sączu pare lat temu na żywo a Wy?dziś rocznica (sorry wczoraj)czytałem komentarze na wp.pl a WY?
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: JAN PAWEŁ 2

Postprzez gumirek » 03 kwi 2009, 12:36

Na wp.pl nie warto nawet zaglądać - to jak paplanie się w błocie. Im kto głupszy, tym za mądrzejszego się podaje, a przy tym obraża i poniża innych. Opinie na każdy temat sprowadzają się do burdy pseudokibiców drużyny PO z odpowiednikami z drużyny PiS. A w gnojeniu kościoła katolickiego nie mają sobie równych - wystarczy, że w temacie artykułu jest hasło: kazirodztwo, pedofilia, zabójstwo, samobójstwo i już się sypią komentarze pt. "typowa katolicka rodzina". Wolę zatem nie czytać co mają do powiedzenia o Janie Pawle II, bo szkoda zdrowia i nerwów.

Papieża też widziałem na żywo w Krośnie, ale nie ma to wpływu na mój sposób postrzegania jego osoby. Wszystkie swoje słowa konsekwentnie potwierdzał własną postawą, życiem, a nawet umieraniem. Był prawdziwą ostoją wartości wyższych, moralnego piękna i stał na straży ludzkiej godności od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Głosił, że nie można zawierać kompromisów ze złem, bo w życiu należy wybierać to co dobre, a nie to co lepsze. Mniejsze zło jest takim samym złem. Porywał ludzi duchową potęgą, a jednocześnie pogodą ducha, dając wyraz temu, że wiara nie polega na umartwianiu się, lecz na szczęściu wynikającym z prawdziwej wolności, miłości i uczestnictwa w Bożym dziele.

Wielcy tego świata, dzielą go między siebie jak przykrótką kołdrę. Dla władzy i zysku degenerują całe społeczeństwa, propagują hedonizm jako jedyny sposób na szczęśliwe życie oraz zwalczają wszelkie wartości związane z tradycją, tożsamością narodową i wiarą. Jan Paweł II był wielkim tego świata, który równoważył to zło na górze i miał odwagę mu się przeciwstawiać. Czułem się bezpieczniej i byłem wówczas spokojniejszy o sens tego świata i wiarę w człowieczeństwo. Może właśnie dlatego nadszedł czas, żeby samemu wysilić się na refleksję oraz zatroszczyć o przetrwanie i szerzenie tych najprawdziwszych wartości, których nikt wielki tak skutecznie już nie broni.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: JAN PAWEŁ 2

Postprzez wichura 75. » 09 kwi 2009, 01:41

Witam.Sorry ale nie miałem ostatnio czasu i nie zaglądałem na forum.Gumirek powiedziałeś wszystko nic mi do głowy nie przychodzi więcej (szacunek dla Ciebie) nie rozumie skąd się biorą tacy ludzie jak na wp .dla mnie Ten Człowiek jest najmądrzejszym (jest!) .Cały świat go szanuje co nie?Chciałbym teraz napisać na ich temat (ludzi palantów z wp) zbluzgać tak jak na wp. napisałem i mój komentarz odrzucili,no ale nie ma sensu.Byliśmy we Włoszech parę lat temu w restauracji , kelnerzy jak się dowiedzieli że jesteśmy polakami to od razu pytali o pape Jan Pablo bardzo Go kochali i nas też od razu polubili atmosfera była super! ,wreszcie jacyś mądrzy ludzie są na necie.Reasumując ja nigdy nie byłem przykładnym katolikiem swoje grzeszki miałem i mam. Ludzi godnych trzeba szanować a Tego człowieka szanuje i będę szanować to moje zdanie jest.jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedz gumirek pozdro serdeczne romek
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron