Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

O wszystkim i o niczym...

Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez wichura 75. » 29 paź 2008, 03:01

pisałem o tym na forum 4x4 pod isuzu ten temat ,rodzaje paliwa,chodziło o to (przeczytajcie ok)opałowy i te sprawy.....gostek napisał że jak zabraknie ropy to weznie rower itd :?: i dużo durnych odpowiedzi dostałem a pytanie jest dobre co Wy na ten temat sądzicie ??
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez gazia » 30 lis 2008, 15:18

Witam ja osobiście różnie raz ropka, raz BIO( olej napedowy z rafinacji rzepaku na normalnej stacji), opału nigdy nie zalewam . Autko wbrew pozorom nie pali bóg wie ile . Szkoda leczyć syfa plastrem. Jak bym nie mial za co wlać zawsze pozostaje tramwaj autobus, oszczędnośc pod postacia opału według mnie jest żadna a potem problem spory, miałem taka sytuacje w renault 9 w dieslu gdzie ktoś lał opał i pompa tak staneła ,że nawet nie dało sie jej rozebrać.Dla mnie osobiście tankowanie opału jest żałosne do autka które pali poniżej 10l/100km. Pozdrawiam.
Stopy błota pod mostem . :))
Avatar użytkownika
gazia
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 paź 2008, 08:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Wróbel » 01 gru 2008, 22:27

Ja uwazam ze jak kogos nie stac na tankowanie... to nie stać go na jazde samochodem, nie ważne czy auto pali 4, 8, czy 15 litrów. A rozważanie tematu napedówka czy opał jest zbedne. O ile w straszych konstrukcyjnie dieslach zatankowanie opału nie grozi powaznymi konsekwencjami to juz w przypadku silników zasilanych pompowtryskami lub commonrail jest to zabójstwo!! "zero" oszczędności bo naprawy beda duzooo droższe niz oszczędność na róznicy w cenie!! Dlatego tez polecam tankowanie na stacjach z dobra jakościa paliwa Statoil, Shell :) Osoby które czerpia przyjemność z jazdy i kochaja swoje auta wiedza ze na aucie w żadnej materii oszczędzać nie można.
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez wichura 75. » 02 gru 2008, 02:36

Wróbel czy ty aby nie dostajesz jakichś pieniążków za reklame? :D ;) ( hahaha) zgadzam się z Wami całkowicie. poruszyłem ten temat dlatego żeby dowiedzieć się więcej niż wiem i nawciskać kolegom irlanczykom co robią ze swoimi samochodami (a oni że to tylko auto a jak się zepsuje to kupi nowe.. :shock: ) .I też jak ktoś będzie chciał spróbować to żeby miał świadomość co robi i czy zdaje sobie z tego sprawę .Tak że spróbujmy poruszyć ten temat głębiej ok? Moje zdanie jest takie >szkłem du.. nie utrzesz a auto na wode nie jezdzi< pozdro ;)
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Osa-Iko » 02 gru 2008, 14:04

Jest jeszcze jeden aspekt: w przypadku trafienia na "Kurnik" który ma prawo sprawdzić na czym jezdzimy,bulimy.Opłaty nie są tanie-od 2tys. w górę+akcyza od każdego litra w baku.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Atomek » 06 gru 2008, 01:07

A swoja drogą niezłe kurestwo - ropa na świecie staniala o ponad 50% a na stacjach napęd o 10%. I kto bierze różnicę? 10 l./100km to wcale nie jest mało na kieszeń zwykłego Polaka. Gdybym jeżdził starym dieslem i miał stały dostęp do tańszych wynalazków, to bym tankował.
Trooper 2,6 krótki z lpg
Atomek
 
Posty: 180
Dołączył(a): 24 lis 2008, 11:30

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Wróbel » 08 gru 2008, 17:43

wichura 75. napisał(a):Wróbel czy ty aby nie dostajesz jakichś pieniążków za reklame? :D ;)
Dementuje plotki :)21 Pisze to co wiem z doświadczenia, czasami zapłacimy pare groszy na litrze wiecej ale przejedziemy za to dalej. Dla kolegów z instalkami gazowymi powiem że zawsze taniej wyjdzie zatankowanie na statoil'u, bo po pierwsze mniej wejdzie a wiecej przejedziecie a i reduktor mnie po du... dostanie z racji wiekszej czystosci. Z ropka jest tak samo :D Ale i tak nie ma sie co porównywać do sasiadów(niemców) Na ich ropie jakoś auta mniej palą :)21 kilkakrotnie sam sprawdziłem ;)

Atomek napisał(a): 10 l./100km to wcale nie jest mało na kieszeń zwykłego Polaka. Gdybym jeżdził starym dieslem i miał stały dostęp do tańszych wynalazków, to bym tankował.

Zawsze mozna sobie kupić fabie albo tico. Gdyby moje auta paliły 10l to byłbym zadowolony :D Ja wole wlac i te 15l i jechac a nie, jak w przypadku np silniczków koncernu PSA, stac i czekac na naprawe. Auto nie traktor, opału nie lejcie :!:
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Osa-Iko » 08 gru 2008, 19:47

Testowałem wszystkie stacje jakie mam w pobliżu (chyba 6) i nie zgodzę się z Tobą Wróbelku że Statoil wygrywa.Teraz tankuję (gaz) tylko Niemiecki i to on jest liderem.Nie dość że mniej pali,nie wariuje z obrotami to i z dynamiką nie ustępuje benzynie.O jakości niech świadczy fakt że filtr gazu po 50 tys. km nie wymagał wymiany.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Atomek » 08 gru 2008, 23:20

Rozumiem, ze masz Osa blisko do granicy? Co do różnic w polskim gazie - staram sie tankowac tylko na stacjach renomowanych firm (choc kilka razy na stacji-krzak) i żadnych różnic nie zaobserwowałem. Wróbel - o tym jezdzeniu tico to stara śpiewka (podobnie o "gazie do zapalniczek"), a życie jest życiem, chce się jezdzic lepszymi autami, niz te, na ktore nas stać. Nie mieszkamy w Niemczech, gdzie byle leń na zasiłku moze sobie pozwolic na tankowanie beny pod korek bez bólu.
Trooper 2,6 krótki z lpg
Atomek
 
Posty: 180
Dołączył(a): 24 lis 2008, 11:30

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Wróbel » 09 gru 2008, 23:42

Osa-Iko
Zgodze sie z tobą w 100% że na niemieckich stacjach lepiej z jakościa, zresztą w moim poście wyraźnie to napisałem
Wróbel napisał(a): Ale i tak nie ma sie co porównywać do sasiadów(niemców) Na ich ropie jakoś auta mniej palą :)21 kilkakrotnie sam sprawdziłem ;)

Zazdroszczę Ci bliskości granicy :)21

Atomek
Szanuje twoje zdanie ale ja zawsze powtarzam że kupić drogie auto to nie sztuka, wazne zeby je mieć za co utrzymać.W kwestii opału do diesla mnie nikt nie przekona, Auto nie traktor. Co do gazu to to nie uwazam że "gaz do zapalniczki". Jeździłem na gazie i wiem ze jest to jakas alternatywa choć nigdy juz nie kupie auta z gazem tylko ewentualnie sam "zagazuję" bo tu tez nie ma co oszczędzać i trzeba założyć instalacje taką żeby sie nie muiseć sie wkur...denerwować :)

Pozdrawiam
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez wichura 75. » 12 gru 2008, 02:11

Witam.chłopaki chodzi konkretnie o to co się dzieje z silnikami diesla po jezdzie na opale ? wtryski się psują ale czemu? opał podobno jest jałowy ? a co z paliwem dla rolników (tańsze i inny kolor silnik chodzi na nim głośniej!) no to chyba robi rewolucje :?: ps. znam gościa co jezdzi na starym oleju z pod frytek starym mitsubishi pół na pół z ropą hahaha .co Wy na to? ;)
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Silvestr » 12 gru 2008, 14:44

wichura 75. napisał(a): znam gościa co jezdzi na starym oleju z pod frytek starym mitsubishi pół na pół z ropą hahaha .co Wy na to? ;)

Byłem świadkiem, jak pewna osoba lała olej roślinny do starego VW golfa (bez mieszania z ON). Samochód chodził bez problemów aż zaczęły spadać temperatury otoczenia - wtedy zaczął mieć problemy z odpalaniem :)21 Teraz gdy cena oleju roślinnego i OK jest zbliżona jest to nieopłacalne. Chyba że ktoś ma dojście do cukierni itp. ;)
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez Osa-Iko » 13 gru 2008, 21:58

Małe wyjaśnienie: nie tankuję w Niemczech ale na stacji (w kraju) która targa paliwo z rafinerii w Schwedt.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez posti » 20 sty 2009, 10:42

Witam wszystkich co do tańszego dizla to zawsze można kupic od kierowców cieżarówek co najmniej 1zł taniej(coś o tym wiem sam jestem kierowcą) tylko trzeba mu sie dobrze przyjzec bo czasem w zzbiornikach ciężarówek pływa taki syf ze głowa boli i moze sie okazać ze po kilku takich tańszych tankowaniach bedzie droga naprawa.

pozdro
Opel Monterey 3.0 DTI '99
posti
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 gru 2008, 08:21

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez pafel » 09 lut 2009, 06:28

witam
Mój tropik jest zagazaowany ale mam transita na on i mam pare nie miłych doświadczeń z bio.
Po paru tankowaniach biodislem na orlenie (wydawało mi się że mają tam dobre paliwa) pompa siadła. Pompa stara i rotacyjna. Moze to przypadek, ale z tego co mówili różni macherzy co naprawiali to autko zgodnie twierdzili że bio, bez dodatkowych podgrzewaczy paliwa to zabójstwo dla takiej rotacyjnej pompy. a pompiarz który naprawiał pompe mówił(podobnie jak kilka innych osób) że lepszy już opał. Jak jęździłem meśkiem w115 z 1975r to tylko czerwone było w baku.Przejechałem około 60 tyś i pompa i wtryski ok.
podsumowując: nie stać mnie na lanie wynalazków. boleśnie odczułem to na własnej kieszeni

a tak wogóle to tego biodisla na moim cpn-ie to nie widziałem żeby ktoś tankował...
montek 93' 3,1d, do niedawna 89' 2,6i
pafel
 
Posty: 95
Dołączył(a): 17 sty 2009, 21:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym jezdzimy olej napędowy ten czy TEN ???

Postprzez kusy » 10 lut 2009, 23:41

Z tego co wiem to opał różni się tylko kolorem i akcyzą.
A poza tym to opłu nie chszczą bo komputer w piecu to wykryje.
Mam znajomego ktury świadczy usługi dla lasów państwowych i jego sprzęt jeździ tyko na czerwonym.
poza tym większość sprzętu budowlanego też.
pozdro kusy.
kusy
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 sty 2009, 23:04
Lokalizacja: łódź-głuchołazy-rusinowo


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron