Powitanie

O wszystkim i o niczym...

Powitanie

Postprzez Andy_X » 10 lip 2013, 10:12

Dzień dobry

Nazywam się Andrzej i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą mojego Forda EXPOLRERA I 94 na coś solidniejszego i o lepszych właściwościach "pozaszosowych".
Wygoda również ma tu znaczenie - miałem przygodę z Jeepem Cheerokim 97 i w porównaniu do EXPLO coś takiego jak komfort używania w zasadzie tam nie istniał. Zwracam na to uwagę bo ma to być auto do codziennej eksploatacji - mieszkam jakiś kilometr od asfaltu i pług śnieżny czasami o nas zapomina - wtedy robię za szofera dla rodzinki i sąsiadów - do tego celu z powodzeniem używam forda MAVERICkAII 02 - nie mylić z kopią terrano II ale dla mnie jest on jakiś suvowaty :)21 no i części zamienne są delikatnie mówiąc średnio osiągalne.

Szukam porad ludzi doświadczonych - praktyków - informacja powielana często się zniekształca :twisted: w związku z tym chyba lepiej trafić nie mogłem .

Witam i pozdrawiam.

p.s.
interesują mnie w szczególności różnice między oplem a isuzu zamienność części dostępność, itd.
Nie wiem czy słusznie ale bardziej moje zaufanie wzbudza marka Isuzu niż Oplel
Ostatnio edytowano 10 lip 2013, 12:13 przez Andy_X, łącznie edytowano 2 razy
Andy_X
 

Re: Powitanie

Postprzez danti » 10 lip 2013, 10:35

Siema :)2
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Powitanie

Postprzez koluniu » 10 lip 2013, 12:28

Cześć Andrzej! :) Jeśli chodzi o Opel Monterey vs Isuzu trooper To są to dokładnie te same auta, Z częściami zamiennymi w większości przypadków nie ma problemu. Na resztę nurtujących cię pytań na pewno znajdziesz odpowiedzi dokładnie czytając nasze forum. Pzdr.
2002r. 3.0 i nareszczie tsy dwa 95r.
Avatar użytkownika
koluniu
 
Posty: 624
Dołączył(a): 20 gru 2010, 17:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Powitanie

Postprzez Andy_X » 10 lip 2013, 14:33

Witam i dzięki
Andy_X
 

Re: Powitanie

Postprzez miras7 » 10 lip 2013, 17:12

Pisząc Trooper i Monterey to te same auta to trochę nie tak. Monterey to Trooper, nie Opel tylko Isuzu. Ma tylko znaczki Opla, ale na szczęście jest solidną Japonią :)2 :)2 Oczywiście ma też swoje słabe punkty, ale mniej niż więcej :D (np gnijąca rama :( )
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Powitanie

Postprzez Nahen/thor_ » 11 lip 2013, 11:25

miras7 napisał(a):Pisząc Trooper i Monterey to te same auta to trochę nie tak. Monterey to Trooper, nie Opel tylko Isuzu. Ma tylko znaczki Opla, ale na szczęście jest solidną Japonią :)2 :)2 Oczywiście ma też swoje słabe punkty, ale mniej niż więcej :D (np gnijąca rama :( )


Hmmm to dlaczego w serwisie Opla diagnozują bez problemu Montereya a Troopera ni? Gdyby to tylko kwestia znaczków była pewnie by nie było takich hec.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Postprzez freefly » 11 lip 2013, 12:43

Nahen/thor_ napisał(a):
miras7 napisał(a):Pisząc Trooper i Monterey to te same auta to trochę nie tak. Monterey to Trooper, nie Opel tylko Isuzu. Ma tylko znaczki Opla, ale na szczęście jest solidną Japonią :)2 :)2 Oczywiście ma też swoje słabe punkty, ale mniej niż więcej :D (np gnijąca rama :( )


Hmmm to dlaczego w serwisie Opla diagnozują bez problemu Montereya a Troopera ni? Gdyby to tylko kwestia znaczków była pewnie by nie było takich hec.


A czy w autoryzowanych serwisach Isuzu diagnozują troopery?

Obok mnie jest jeden z większym autoryzowanych serwisów Opla (Auto-pol Serwis) i wprost powiedzieli mi panowie, że mają prikaz, że "Trooperom" odmawiać diagnostyki.
A Wawie na Białołęckiej jest serwis Opla nie autoryzowany, maja techa oplowskiego i mi troopera podłączyli, tylko co z tego, bo jedyne do czego służy im tech to do kasowania błędów, bo nie potrafią /nie wiedzą, że za pomocą tego techa, można dziwne rzeczy robić z samochodem.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitanie

Postprzez miras7 » 11 lip 2013, 17:17

Nahen/thor_ napisał(a):
miras7 napisał(a):Pisząc Trooper i Monterey to te same auta to trochę nie tak. Monterey to Trooper, nie Opel tylko Isuzu. Ma tylko znaczki Opla, ale na szczęście jest solidną Japonią :)2 :)2 Oczywiście ma też swoje słabe punkty, ale mniej niż więcej :D (np gnijąca rama :( )


Hmmm to dlaczego w serwisie Opla diagnozują bez problemu Montereya a Troopera ni? Gdyby to tylko kwestia znaczków była pewnie by nie było takich hec.

Przecież nie zamierzam się kłócić i nie tworzę nowej religii. Piszę jak jest, ale nie musisz wierzyć. Chodziło mi o Monterey I, czyli te z lat chyba '92-'98. Tam nawet emblematy "OPEL" są japońskiej produkcji.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Powitanie

Postprzez Nahen/thor_ » 12 lip 2013, 01:02

Nie mam ochoty się kłócić;) Ale czasem lubię ;) Trooper i Monterey od 1992 roku to konstrukcyjnie to samo ;) ale tam gdzie wchodzi w grę oprogramowanie obsługujące silnik niestety ale dość znacznie się czymś różnią i stąd problemy z diagnostyką.

Jeżeli chodzi o wszelkie części są w 99.9% zamienne.

A co do pytania Andrzeja w kwestii czy warto to o ile nie potrzebujesz nowego auta to warto ale bier Montereya/Troopera w benzynie jak nie chcesz problemów ;) No chyba, ze odpowiada Ci silnik-klekot 3.1 D ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Postprzez Andy_X » 12 lip 2013, 10:39

Dzięki potrzebuję w szczególności porad co do wersji silnikowej.
Andy_X
 

Re: Powitanie

Postprzez danti » 12 lip 2013, 10:44

a do czego auto Ci potrzebne ; )?
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Powitanie

Postprzez Andy_X » 12 lip 2013, 20:47

danti napisał(a):a do czego auto Ci potrzebne ; )?

Mieszkam poza miastem mamy dwa samochody ale zimą ok 1 kilometra jest masakra i wtedy możemy liczyć tylko na prześwit i napędy.
Przy okazji auto to musi być autem podstawowym - w tym dłuższe wypady wakacyjne dla 3-osobowej rodziny z gratami itd. Czyli auto na codzień

Co sądzicie o tej ofercie? - wydaje mi się kurcze na prawdę ciekawa:

http://allegro.pl/isuzu-trooper-3-0-doh ... 21782.html
Andy_X
 

Re: Powitanie

Postprzez mfw » 12 lip 2013, 21:27

Tak Jak koledzy Pisali wszystko zależy do czego chcesz używać to auto.

Jeśli piszesz że ma to być Auto rodzinne to na twoim miejscu zastanowił bym się bardziej nad wersją LTD czyli 5 drzwi. Dziecko podrośnie i nie za wygodnie będzie mu wsiadać przez składanie fotela (żona też może zacząć narzekać). W ofercie jest napisane że jest to auto 6 osobowe. Prawdę mówiąc z tego co znam wersję 3 drzwiową to jeśli jest 5 osobowa to sukces. Zwykle są rejestrowane na 4 os.

Kolejnym powodem dla którego ja bym wybrał LTD jako auto rodzinne to przestrzeń bagażowa. Czyli większy bagażnik oraz dłuższy dach. Oznacza to, że więcej zapakujesz do tego auta jadać na dłuższa eskapadę.
Wiem że po złożeniu siedzeń masz przestrzeń do spania porównywalną z namiotem 3os.

RS jest natomiast fajną opcją jak nie jest to samochód podstawowy i bardziej przeznaczony do wyjazdu na rajdy, zloty, itp.

Jeśli chodzi o silnik to już kwestia gustu tak na prawdę. Zadbany silnik w Trooperze będzie chodził długo.
Są osoby że będą ci pisać że tylko benzyna w gazie, inni że diesel i to koniecznie 3.1, a jeszcze inni że 3.0 bo wydajniejszy.
Prawda jest taka że każda jednostka ma swoje plusy i minusy i musisz się zdecydować co wolisz.
Ja np nie chciałem przeznaczać sporej części bagażnika na butle LPG dlatego mam diesla.
ISUZU Trooper 3.1 RS, LSD, EGR, ABS, Safari Snorkel, BodyLift +1", BFG AT 31"
http://driiive.com/ub/2111/img
Avatar użytkownika
mfw
 
Posty: 178
Dołączył(a): 01 lip 2011, 14:06
Lokalizacja: KRK / WAW

Re: Powitanie

Postprzez argail75 » 12 lip 2013, 21:48

Witam kolege co ma kaprys na auto z 4x4. Nie wypowiem sie co do wyboru autka bo mam ciutke inne ale serducho rasowe od isuzu. W sumie to mam znaczek Opla. Pozdrawiam i życze miłego użytkowania jeśli takowy poajazd się nabędzie ;)
Opel Frontera B 2000r 3.2 V6 Long PB/LPG Lift 3'' BFG MT 31''
argail75
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 maja 2013, 15:14
Lokalizacja: Łódź widzew

Re: Powitanie

Postprzez PiotrR » 12 lip 2013, 21:50

Długi nie zmotany w miarę ekonomiczny na co dzień i dalszą turystykę da radę.
Silnik 3.1 nie do zabicia ,mułowaty 114 KM 110-120 max w trasie nie licz na spalanie po niżej 10l
Benzynowe 3.2-3.5 tęż trwałe jak ci obsługa instalacji LPG i butla w bagażniku nie przeszkadza to bardzo ładnie jeżdżą.
Diesel 3.0 najlepsze parametry moc/ekonomia mocno humorzasty i drogi w serwisie.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Powitanie

Postprzez Nahen/thor_ » 13 lip 2013, 09:52

Chcesz jeździć i się nie martwic to albo 3.1 D albo benzyna. Chcesz się cieszyć z jazdy ale co chwile zerkać z niepokojem na czerwone kontrolki na desce rozdzielczej bierz 3.0 DTi ;)

Problemem z 3.0 jest to, że poza 2-3 miejscami w kraju reszta mechaników a nawet serwisów Opla nie radzi sobie z ich diagnostyką i co za tym idzie "sprawną" obsługa usterek. Miąłem mechanika w Gdańsku który na moim się uczył i w końcu zaczął go ogarniać, niestety życie chciało, że zwinął warsztat i nie ma gdzie oddać auta, aktualnie mechanik który się podjął od tygodnia nie odbiera telefonu, auto stoi już 4 tydzień i pewnie nadal nic :(

Dlatego weź pod uwagę przy ewentualnym wyborze wersji 3.0 czy mieszkasz na tyle blisko DELT'Y Wrocław czy AB Serwis'u żeby w razie "W" do nich odstawić auto. Jeżeli będziesz chciał kupić długiego 3.0 to za kilka dni pewnie tu na forumie ponowi swoje ogłoszenie Kojan i nie będzie chciał jakichś kosmicznych pieniędzy bo chce się po prostu pozbyć swojego Troopera. Za jego autkiem przemawia fakt, ze ogarnęła go DELTA i jak na razie auto jest w stanie "idealnym". Ale to już sprawa na później po podjęciu decyzji i do dogadywania się z nim ;)

W każdym razie ja ze swoją rodzinką w 5 osób jeździłem trochę swoim po Polsce i miejsca jest aż nadto nie korzystałem z zewnętrznych dachowych bagażników wszystko było w aucie i w czasie jazdy nocami po złożeniu tylnej kanapy, wykorzystaniu częściowo złożonych dodatkowych siedzeń w bagażniku dzieciaki miały wygodne łóżko i normalnie kimały w czasie jazdy (wiem nie wolno, przepisy, bezpieczeństwo itp ;) ) Auto jest pod każdym względem super z wyjątkiem momentów kiedy coś umiera i nie wiadomo co ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Postprzez Andy_X » 14 lip 2013, 21:40

Dzięki za informacje. Zanurzam się zatem w wertowanie postów na forum.
Pozdrawiam.
Andy_X
 


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości