skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

O wszystkim i o niczym...

skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez mcgiver » 11 paź 2017, 19:32

pecha ciąg dalszy :)3
jadę dziś popołudniu z pustą przyczepą po wiosce do sklepu po piwo, a tu lizaczek.
dokumenciki , a czemu auto nieprzerejestrowane? ; mówię że podobno martwy przepis i żadne sankcje nie grożą wiec nie przerejestrowałem bo może będę sprzedawał.cos się zaczoł wymadrzać , ale wreszcie zaproponował mi 100zł za pasy , mówię przecież miałem , a on mi na to że zapiołem dopiero jak go minołem na poboczu ,mówię no ok niech będzie (bo faktycznie tak było :roll: ), pyta się a gdzie dowód od przyczepy , mówię :przyczepa brata , brat mieszka 300m dalej jak trzeba to przyniosę papiery .
Ten kutas na to że skoro niemam przy sobie to drugi mandat, powtarzam no przecież mogę te dokumenty zaraz przynieść , a on mi na to że mogę odmówić przyjecia mandatu i wniosek zostanie skierowany do sądu.
Mówie : Pan jest złośliwy, ale ok , przyjmuje za pasy , ale za dokumenty od przyczepy nie bo je mogę zaraz przynieść :roll: .
Kutas : To ja kieruję wniosek do sądu
ja: ok ale za dokumenty przyczepy , bo za pasy przyjmuję
kutas : to sie tak nie da
Ja: Mam nadzieję że jest pan z siebie dumny
po spisaniu wniosku do sądu stwierdził że sprawdzimy samochód.
Akurat dziś wymieniłem koła na zimowe z tyłu z gumami 245 75 16 , ale z przodu były słabe letnie , bo na przód jeszcze nie kupiłem.
sprawdził swiatła , trójkąt , gaśnicę , ręczny wszystko ok
sprawdził przednie gumy i stwierdził że zatrzymuję dowód za zużyte przednie opony a pokwitowanie jest ważne tylko dziś do wieczora. (tak więc chyba nie miał podstaw do zatrzymania za nie przerejestrowanie).
prawko równiez zatrzymał za to że jest słabo czytelne .

Niezła kumulacja :)3 :)21 co??
dowód jedzie do poprzedniego urzędu czyli 300km od domu...
na prawko muszę złożyć wniosek o wydanie nowego
na pożegnanie powiedziałem mu że mam nadzieję że sobie poprawił humor tymi procedurami
gumy już wymieniłem na sztukę na zeszłoroczne 245 70 16 i zrobiłem przegląd , tak że 14 dni mogę jeżdzić.
teraz trzeba czekać na sąd ... :)3
nic tylko się napić :roll:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez FFK » 11 paź 2017, 22:11

To tak jak kolega GOCU stracił dowód za tablice rejestracyjną, jak dobrze pamiętam. Za to, że jest z złym miejscu zamontowana :)
Był:
Opel Monterey 3,2 V6 1993r. - zepsuty w AB Servis :(

Obecnie w poszukiwaniu monterey/trooper :)
Avatar użytkownika
FFK
 
Posty: 725
Dołączył(a): 02 paź 2012, 20:12
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez PiotrR » 11 paź 2017, 22:25

Na ostatnim przeglądzie diagnosta zwrócił mi uwagę że tablica jest w złym miejscu, ale nie był upierdliwy ;)
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez pocieszny » 11 paź 2017, 23:14

auto jest homologowane do poruszania się po naszych drogach, a prawo nie działa wstecz :)21
akurat za tablice rejestracyjną nie po tej stronie idzie się wybronić spokojnie :)2
natomiast co do braku dokumentów 50 pln to znowu nie tragedia do zapłacenia, a dokument jest wymagany do poruszania się pojazdem/przyczepą, niezależnie ile od domu jesteś, jak wniosek poszedł do sądu zostaniesz ukarany zaocznie (najprawdopodobniej) możesz się odwołąć od grzywny ale mało prawdopodobne że to coś da,
za nieprzerejestrowanie nie ma określonej kary (w rozporządzeniu) ale jest wyraźnie napisane o obowiązku zgłoszenia do wydziału komunikacji faktu nabycia (nie musi być to przerejestrowanie ale fakt zgłoszenia musi zaistnieć, jeśli nie ma na przykład ważnego przeglądu auta nie przerejestrujesz ale zgłosić trzeba), i w sumie dobrze że mandat przyjąłeś bo byś miał 2 grzywny a nie jedną
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez Gocu » 11 paź 2017, 23:19

pocieszny napisał(a):akurat za tablice rejestracyjną nie po tej stronie idzie się wybronić spokojnie :)2


No niestety było to niemożliwe. Gość się uparł, że zabiera i już. Oczywiście diagnosta podbił mi druczek bez problemu, dodatkowo wyśmiewając "policjanta".
Jest: Opel Monterey 3,5v6, 2000r., Yokohama AT 235/85r16
Był: Nissan Patrol GR Y60 2,8td, 1996r., Fedima 285/75r16
Był: Isuzu Trooper 2,6i, 1991r., BFG MT 33x12,5
Był: Uaz 469b, 2,445l, 1990r
Avatar użytkownika
Gocu
 
Posty: 507
Dołączył(a): 12 paź 2011, 19:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez mcgiver » 11 paź 2017, 23:33

pocieszny napisał(a):
natomiast co do braku dokumentów 50 pln to znowu nie tragedia do zapłacenia, a dokument jest wymagany do poruszania się pojazdem/przyczepą, niezależnie ile od domu jesteś, jak wniosek poszedł do sądu zostaniesz ukarany zaocznie (najprawdopodobniej) możesz się odwołąć od grzywny ale mało prawdopodobne że to coś da,
za nieprzerejestrowanie nie ma określonej kary (w rozporządzeniu) ale jest wyraźnie napisane o obowiązku zgłoszenia do wydziału komunikacji faktu nabycia (nie musi być to przerejestrowanie ale fakt zgłoszenia musi zaistnieć, jeśli nie ma na przykład ważnego przeglądu auta nie przerejestrujesz ale zgłosić trzeba), i w sumie dobrze że mandat przyjąłeś bo byś miał 2 grzywny a nie jedną

proponował 100 za pasy i chyba 2 punkty +100 za brak dowodu od przyczepy.
stwierdziłem ze za pasy przyjmuję ,a za dowód nie bo zaraz go mogę dostarczyć , to stwierdził ze tego się nie da rozdzielić i wniosek poszedł chyba na dwa mandaty, juz to mam dzisiaj gdzieś ale jutro to sprawdzę.
pozatym zwróciłem mu uwagę że jego pismo na pokwitowaniu za dowód jest nieczytelne zresztą zrobiła się grubo napięta atmosfera i powiedziałem że tego nie podpiszę i nie podpisałem.
również diagnosci to stwierdzili że nie mogą się doczytać, wiec przegląd zrobili mi raczej z tego co im powiedziałem i co się domyślili , bo nawet przez lupę czytali i pierwsza wersja to była " uszkodzona belka bagażnika" , no ale mówie że akurat nie mam bagaznika w tym momencie wiec zinterpretował "uszkodzenie bieżnika" :lol: naprawdę nie idzie sie doczytac co tam pisze.
chodzi mi po głowie złozenie skargi na kutasa u komendanta , na nieczytelne pismo.
no i co mi w tym sądzie zrobią , najwyżej zaplace równowartośc tego co kutas chciał , a bez punktów :evil:
chciał pewnie przelecieć zonę przed służbą ,ale wacek niesprostał wiec ego trzabyło połechtac inaczej :lol:
policja z gminy sie tak nie czepia , dmuchać tylko każą, a te patałachy z powiatowej nie chcieli dmuchania tylko guza szukali :)3 .
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez freefly » 12 paź 2017, 01:10

Art. 78 ust. 2. pkt. 1 prawa o ruchu drogowym, "Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:.
1. nabyciu lub zbyciu pojazdu,
2. zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym
Znaczy to, że powiadomienie starosty o nabyciu pojazdu jest równoznaczne ze zmianami danych w dowodzie rejestracyjnym. A grzywna do 3 tyś. Za niedopełnienie obiwiązku zgłoszenia.
KW
Art. 97
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.
)

Art. 132. prawo o ruchu drogowym.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
(...)
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. (np. nowy właściciel, a w dowodzie dane poprzedniego

Do tego dochodzi zgłoszenie do urzędu skarbowego w ciągu 14 dni.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez mcgiver » 12 paź 2017, 09:38

freefly napisał(a):Art. 78 ust. 2. pkt. 1 prawa o ruchu drogowym, "Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:.
1. nabyciu lub zbyciu pojazdu,
2. zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym
Znaczy to, że powiadomienie starosty o nabyciu pojazdu jest równoznaczne ze zmianami danych w dowodzie rejestracyjnym. A grzywna do 3 tyś. Za niedopełnienie obiwiązku zgłoszenia.
KW
Art. 97
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.
)

Art. 132. prawo o ruchu drogowym.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
(...)
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. (np. nowy właściciel, a w dowodzie dane poprzedniego

Do tego dochodzi zgłoszenie do urzędu skarbowego w ciągu 14 dni.

o skarbówce zawsze pamietam wiec pcc zawsze płacę.
co do rejestracji ostatnim moim zarejestrowanym samochodem była beta którą zciągłem z niemiec 11lat temu.
od tej pory kupiłem 4 samochody i motocykl i żaden nie jest przerejestrowany.
co do obowiazku przerejestrowania przepisy sa niespójne i na ten temat "popełniono" ;) już kilka precedensów :
http://tvn24bis.pl/moto,99/co-nam-grozi ... 02745.html
https://www.wykop.pl/link/3505527/kupil ... z-ukarany/
w sieci jest takich spraw wiecej
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez freefly » 12 paź 2017, 11:12

mcgiver napisał(a):
freefly napisał(a):Art. 78 ust. 2. pkt. 1 prawa o ruchu drogowym, "Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:.
1. nabyciu lub zbyciu pojazdu,
2. zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym
Znaczy to, że powiadomienie starosty o nabyciu pojazdu jest równoznaczne ze zmianami danych w dowodzie rejestracyjnym. A grzywna do 3 tyś. Za niedopełnienie obiwiązku zgłoszenia.
KW
Art. 97
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.
)

Art. 132. prawo o ruchu drogowym.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
(...)
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. (np. nowy właściciel, a w dowodzie dane poprzedniego

Do tego dochodzi zgłoszenie do urzędu skarbowego w ciągu 14 dni.

o skarbówce zawsze pamietam wiec pcc zawsze płacę.
co do rejestracji ostatnim moim zarejestrowanym samochodem była beta którą zciągłem z niemiec 11lat temu.
od tej pory kupiłem 4 samochody i motocykl i żaden nie jest przerejestrowany.
co do obowiazku przerejestrowania przepisy sa niespójne i na ten temat "popełniono" ;) już kilka precedensów :
http://tvn24bis.pl/moto,99/co-nam-grozi ... 02745.html
https://www.wykop.pl/link/3505527/kupil ... z-ukarany/
w sieci jest takich spraw wiecej


Nie chodzi o fizyczny fakt zmiany danych właściciela w DR, ale o zgłoszenie nabycia pojazdu w starostwie, bo to jest wykroczeniem.
Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś ma nic innego do roboty, a biegać po sądach, jeśli trafi się okazja, żeby udowadniać, że nie jest wielbłądem to jego sprawa.
Z przepisami prawa tak jest, że są, bo są. A egzekwowanie zależy od tego na kogo trafisz i komu, co będzie chciało się uruchomić, bo po prostu może. W zasadzie prawo jest po to, żeby ktoś, kto korzysta z przywileju nadanego mu przez to prawo, korzystać, żeby kogoś "ujebać", gdy ma na to ochotę, chociaż mógłby to olać.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: skierowanie do sądu nieprzyjetych mandatów

Postprzez pawel126 » 12 paź 2017, 14:34

A jeśli dostaniesz foto z "kurnika" to gdzie przyjdzie mandat? Do poprzedniego właściciela tego z dowodu?

Papier święta rzecz - brak to punkt zaczepienia. :)2
Ostatnio jechałem na postojówkach sk-ą i skończyło się na sprawdzeniu papierów, trójkąta, gasnicy i na koniec alkomat. :)2
Bez papierów nie mogę kupić jednego auta od miesiąca bo dowód zabrany i do odbioru w Szczecinie tam gdzie poprzedni właściciel, a auto w Płocku. Dzwoniłem na stacje demontażu i bez ksera dowodu nie zezłomują. :roll:
Monterey 3.2 V6+LPG 97r. LTD BF AT 265 75 R16
Monterey 3.1 D 97r. LTD - sprzedany.
Jeep XJ 2,5 TD 99r. - Malatesta Kaiman 31x10,50 R15 + T-MAX EW-12500
Avatar użytkownika
pawel126
 
Posty: 564
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 08:46
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron