Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

O wszystkim i o niczym...

Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez Jake » 02 wrz 2019, 03:06

Jakiś czas temu zgubiłem tablice rejestracyjna. Poszedlem wyrobic wtórnik. I odbiłem się od ściany:
http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wtornik-tablic-rejestracyjnych,14856/ napisał(a):Uwaga!

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów z zakresu rejestracji pojazdów, od 1.06.2018r. obowiązuje nowy wzór tablic rejestracyjnych - zmianie uległa wielkość czcionki. Jeżeli tablica rejestracyjna, którą utraciłeś lub została zniszczona wydana była przed tą datą, wówczas zobowiązany jesteś do wyrobienia wtórnika dwóch tablic (zgodnych z obowiązującymi przepisami).

Poniżej znajdziesz link do przykładowego zdjęcia przedstawiającego tablicę z dotychczasową czcionką oraz nową - "zwężoną", który może być pomocny w podjęciu samodzielnej decyzji o rodzaju tablic, które posiadasz.

No przeciez to jest kretyznim w najczystszej postaci. Co mnie obchodzi, ze zmienili czcionke na jeszcze brzydszą? Nie moga mi wyrobic tablicy ze stara czcionka? Albo jednej z nowa? Przeciez mi wszystko jedno.

Źródło: http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wtornik-tablic-rejestracyjnych,14856/
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez PiotrR » 02 wrz 2019, 21:40

Jeśli nie wiadomo o co chodz to zawsze chodzi o pieniądze :roll:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez Jake » 03 wrz 2019, 16:18

Dokładnie tak, ale uwazam ze to jest umyslne dzialanie na szkode obywatela. Zastanawiam sie czy nie wykopac tomahawka i nie wstapic z nimi na sciezke wojenna, bo wszedzei widze w BIP takie klauzule, a nigdzie nikt nie podaje podstawy prawnej ktora by zabraniala wydawania pojedynczego wtórnika.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez mcgiver » 03 wrz 2019, 17:30

bezsensownych przepisów u nas jest mnóstwo , ale co do Twojego przypadku to jakoś średnio widzę dwa różne wzory tablic na jednym samochodzie, tak że ;) wykopanie tomahawka raczej nic nie da.
Kto Ci kazał jeżdzić po tak głebokim błocie że tablica została ? ; pytam się :lol:
a ścieżkę to najwyżej se możesz wciągnąć :lol: :)21
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez pocieszny » 03 wrz 2019, 17:34

Jake napisał(a):Dokładnie tak, ale uwazam ze to jest umyslne dzialanie na szkode obywatela. Zastanawiam sie czy nie wykopac tomahawka i nie wstapic z nimi na sciezke wojenna, bo wszedzei widze w BIP takie klauzule, a nigdzie nikt nie podaje podstawy prawnej ktora by zabraniala wydawania pojedynczego wtórnika.

interpretacja prawa jest obowiązkiem i przywilejem kierownika wydziału, dlatego w każdym wydziale są inne przepisy :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez Jake » 03 wrz 2019, 18:55

mcgiver napisał(a):bezsensownych przepisów u nas jest mnóstwo , ale co do Twojego przypadku to jakoś średnio widzę dwa różne wzory tablic na jednym samochodzie, tak że ;) wykopanie tomahawka raczej nic nie da.
Kto Ci kazał jeżdzić po tak głebokim błocie że tablica została ? ; pytam się :lol:
a ścieżkę to najwyżej se możesz wciągnąć :lol: :)21

Pamietaj, ze tablice roznia sie krojem czcionki o 1mm, wiec roznica jest praktycznie niezauwazalna o ile nie przylozy sie blach jednej obok drugiej. A ja rzadko ogladam swoje auto jednocznie z przodu i z tylu, tak ze widac obie blachy na raz, nie wiem jak Ty xD
Tez tak myslalem, ze to bloto pochłonelo, ale objechalem dwukrotnie wszystkie miejsca w ktorych jezdzilem tego dnia, na drodze i w terenie i nic. Jak kamfora. Mam teorie ze to ktos ja urwal, bo ze zderzaka wisialy odlamane kawalki plastikowej ramki mocujacej tablice.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez mcgiver » 03 wrz 2019, 23:45

Jake napisał(a):
mcgiver napisał(a):bezsensownych przepisów u nas jest mnóstwo , ale co do Twojego przypadku to jakoś średnio widzę dwa różne wzory tablic na jednym samochodzie, tak że ;) wykopanie tomahawka raczej nic nie da.
Kto Ci kazał jeżdzić po tak głebokim błocie że tablica została ? ; pytam się :lol:
a ścieżkę to najwyżej se możesz wciągnąć :lol: :)21

Pamietaj, ze tablice roznia sie krojem czcionki o 1mm, wiec roznica jest praktycznie niezauwazalna o ile nie przylozy sie blach jednej obok drugiej. A ja rzadko ogladam swoje auto jednocznie z przodu i z tylu, tak ze widac obie blachy na raz, nie wiem jak Ty xD
Tez tak myslalem, ze to bloto pochłonelo, ale objechalem dwukrotnie wszystkie miejsca w ktorych jezdzilem tego dnia, na drodze i w terenie i nic. Jak kamfora. Mam teorie ze to ktos ja urwal, bo ze zderzaka wisialy odlamane kawalki plastikowej ramki mocujacej tablice.

no , niemożliwe żeby leżała gdzieś w dole z błotem gdzie słońce nie dociera , przecież tablica jest lżejsza od błota i powinna leżeć na tafli tego błota w pomarańczowym pontonie ratunkowym z nadajnikiem gps wysyłajacym sygnał S.O.S 8-) .
Oczywiście, napewno i niewątpliwie ktoś Ci ją zapierdolił ,aby dołączyć ją do swojego zbioru "trofeuf" wojennych.
łączę się z Tobą w bulu :)2 :lol: :)21
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez Jake » 04 wrz 2019, 06:19

mcgiver napisał(a):
Jake napisał(a):
mcgiver napisał(a):bezsensownych przepisów u nas jest mnóstwo , ale co do Twojego przypadku to jakoś średnio widzę dwa różne wzory tablic na jednym samochodzie, tak że ;) wykopanie tomahawka raczej nic nie da.
Kto Ci kazał jeżdzić po tak głebokim błocie że tablica została ? ; pytam się :lol:
a ścieżkę to najwyżej se możesz wciągnąć :lol: :)21

Pamietaj, ze tablice roznia sie krojem czcionki o 1mm, wiec roznica jest praktycznie niezauwazalna o ile nie przylozy sie blach jednej obok drugiej. A ja rzadko ogladam swoje auto jednocznie z przodu i z tylu, tak ze widac obie blachy na raz, nie wiem jak Ty xD
Tez tak myslalem, ze to bloto pochłonelo, ale objechalem dwukrotnie wszystkie miejsca w ktorych jezdzilem tego dnia, na drodze i w terenie i nic. Jak kamfora. Mam teorie ze to ktos ja urwal, bo ze zderzaka wisialy odlamane kawalki plastikowej ramki mocujacej tablice.

no , niemożliwe żeby leżała gdzieś w dole z błotem gdzie słońce nie dociera , przecież tablica jest lżejsza od błota i powinna leżeć na tafli tego błota w pomarańczowym pontonie ratunkowym z nadajnikiem gps wysyłajacym sygnał S.O.S 8-) .
Oczywiście, napewno i niewątpliwie ktoś Ci ją zapierdolił ,aby dołączyć ją do swojego zbioru "trofeuf" wojennych.
łączę się z Tobą w bulu :)2 :lol: :)21

Nie jezdzilem tego dnia po blocie z wyjatkiem jednej kaluzy ktora przegrzebałem golymi rekami. Pomaranczowy pontonik z gps by sie przydal ale niestety nie byl zamontowany :( A bo to mało jest debili i wandali na swiecie?
Ból to mam ale dupy, nie lubie wydawac pieniedzy na rzeczy zbedne. Brakuje mi jednej blachy - chce wyrobic jeden wtórnik, nie szesc.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez miras7 » 04 wrz 2019, 08:06

Zamów sobie na alegro
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez PiotrR » 04 wrz 2019, 21:55

Prawdziwy problem ze gubioną tablicą zaczyna się wtedy gdu auto jest w leasingu. Koszt nowych to około 1000 zł z czego lesingodawca zabiera 3/4 kwoty za czynności administracyjne. :evil:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez pocieszny » 05 wrz 2019, 01:06

dlatego tablice przykręca się śrubami na loklite a nie w ramkachsramkach wozi ;) zwłaszcza jak w teren się jeździ :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Państwowy Debilizm Wydziału Komunikacji

Postprzez Jake » 09 wrz 2019, 02:35

Poszedłem w te słowa:
Szanowny Panie Kierowniku,
zwracam się z wnioskiem o wydanie wtórnika tablicy rejestracyjnej w związku z zagubieniem (utratą) pierwotnie wydanej tablicy. Tablica została utracona w trakcie jazdy na terenie miasta Krakowa w obrębie dzielnic Stare Miasto, Grzegórzki, Czyżyny, Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki i Podgórze Duchackie. Po zaobserwowaniu braku tablicy na przodzie pojazdu, mimo powrotu prawdopodobną trasą tablicy nie znaleziono. Tablica została utracona kilka miesięcy temu, jednak ze względu na prace poza granicami kraju (na morzu), dopiero dziś mam mozliwość złożenia wniosku o wydanie wtórnika. Nie jestem w stanie wskazać dokładnej daty utraty tablicy.
Wniosek dotyczy 1 szt tablicy w formacie podłużnym (jednolinijkowa). Do wniosku dołaczam wymagany wypełniony „Załącznik do procedury nr KM-4”.
W przypadku odmowy wydania wnioskowanego wtórnika tablicy rejestracyjnej proszę o pisemną odpowiedź, wraz z uzasadnieniem i wskazaniem stosownych przepisów ustawy lub rozporządzenia na mocy której wydana została decyzja odmowna.

Jutro ide toczyć boje i woje.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron