Debaty o cenach, goliźnie, stalowym szpeju i Wielkanocy

O wszystkim i o niczym...

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Legend » 09 kwi 2022, 22:14

jak chce sprzedac to zejdzie o połowę....

rynek trudny, ludzie ciezko mają z kasą więc pierwsze co się obcina to wydatki na rzeczy mniej potrzebne...jak np hobby
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Quentil » 10 kwi 2022, 00:06

miras7 napisał(a):[...]Sprzedany za 44

No i fajna wiadomość :)2
Można inwestować w Troopery :)21
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Legend » 10 kwi 2022, 00:44

o k...wa tego bym się nie spodziewał...
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez pocieszny » 10 kwi 2022, 12:58

Legend napisał(a):o k...wa tego bym się nie spodziewał...

cena to wypadkowa między marzeniami sprzedającego i kupującego :)21
prawda taka że ceny są obecnie chore i nie korelują zupełnie z realną wartością pojazdu, i nie ważne czy to stary trooper czy patrol czy LC
nie zmienia to faktu że ktoś kupił starego dychawicznego 3,1 w cenie 10 latka z sensownym CR ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Jake » 10 kwi 2022, 15:19

Za Troopera akurat bym 40k nie dal, nawet gdybym chcial kupic samochod w takich pieniadzach.
Ale o wiele bardziej wole 20 letnie kowadlo 3.1 niz nowoczesne wycudowane CR. Skoro mam pod maska tone kabli, czujnikow i komputerow to jaka zaleta z diesla? To juz lepiej wziac benzyne jesli nie zalezy nam na prostocie konstrukcji.
Zreszta tu nie marka ma znaczenie - np. jesli byla by mowa o Toyocie o wiele bardziej bym wolal j80 niz j150 czy j200 gdyby byly w tej samej cenie i obie w dobrym stanie.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4200
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez pocieszny » 10 kwi 2022, 16:14

Jake napisał(a):Za Troopera akurat bym 40k nie dal, nawet gdybym chcial kupic samochod w takich pieniadzach.
Ale o wiele bardziej wole 20 letnie kowadlo 3.1 niz nowoczesne wycudowane CR. Skoro mam pod maska tone kabli, czujnikow i komputerow to jaka zaleta z diesla? To juz lepiej wziac benzyne jesli nie zalezy nam na prostocie konstrukcji.
Zreszta tu nie marka ma znaczenie - np. jesli byla by mowa o Toyocie 100x bardziej bym wolal j80 niz j150 czy j200 gdyby byly w tej samej cenie i obie w dobrym stanie.

CR (w trooperze i D-maxie) akurat ma tyle samo komputerów co "stare kowadło" i jakoś dziwnie te wycudowane CR jeżdżą po świecie nie psują się bardziej niż te "stare kowadła", złą fama 3,0 w 90% spowodowana jest zapuszczeniem technicznym pojazdów i rzeczywistym milionem km na liczniku
a co do 80, komfortem to nie powala, kulturą pracy również (choć i tak jest lepiej niż Patrol), 3 tony powodują brak trakcji nawet przy niewielkich problemach, miałem faze na 80, rozchodziłem, ciesze się z tego ogromnie :)21 mam Patrola 4.2 i nie wyobrażam sobie po raz 2 pojechania nim do Magadanu :)21 nie i już, wole te psujące się nowoczesne CR z "toną kabli czujników i komputerów"
a już co do samego CR w tymże samym samochodzie, znam stare kowadła 3,1 którym czapki podskoczyły już 2 albo 3 razy i 3,0na CR które opierdzielają tysiące km bez żadnych problemów :)21
aaa i jeszcze jedna sprawa, nie wiem kiedy byłeś na jakimś dalszym wyjeździe w dzikie kraje, i próbowałeś coś kupić do HDJ80 :? :lol: możesz Cie to zdziwić ale części do tych starych są już czasem jak białe kruki, a reszta (którą cały świat jeździ normalnie na co dzień) leży na półce w prawie każdym sklepie, w przypadku troopera, to nie problem bo wszytkie D-maxy jeżdżą na tych samych mostach, połowa szpejów przy silniku jest dalej ta sama, ale Toyota się troche zmieniła od lat 90 ubiegłego wieku, zwykłe koło pasowe do HDJ80 jest w zasadzie niedostępne (nigdzie), ostatnio czekaliśmy na kolege 4 dni, aż mu takie zrobią, było nie do dostania, ani nowe ani używane, po powrocie namierzył jedno w Dubaju, o cene nawet nie pytaj ale i tak było taniej o 600 pln niż w PL
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Jake » 10 kwi 2022, 18:19

Cos mylisz zeznania, nie mam pojecia o D-maxie, ale Trooper 3.1 4JG2 chodzi na mechanicznym wtrysku, potrzebuje dwa kable i rozrzuch na dzien dobry. Trooper 3.0 4JX1 ma dosc skomplikowany uklad elektronicznego sterowania i komputer wielkosci malego laptopa pod maska kolo lewego akumulatora.

W kwestii porownan - moje 3.1 ma 25 lat, najechane 360 000 i jezdzi.
Myslisz ze auto z CR w wieku 25-30 lat po 300-400 tysiacach tez bedzie jezdzic niezwodnie?
Poza tym Troopera kupilem za 9 tysiecy. Kupisz auto z CR za tyle? :lol:
Kolejna rzecz - 3.1 naprawie na poboczu przy drodze srednim zestawem kluczy "YATO" walizce. Naprawisz w ten sposob auto z CR?
No i jak mowilem - jesli diesel nie jest prostym kowadlem to jaka jest jego zaleta? Skoro godzimy sie na szmery komputery to pod kazdym wzgledem bardziej oplaca sie kupic duza benzyne.

Patroli strasznie nie lubie, ale J80 prowadzi sie absolutnie doskonale. Wiem, bo jechalem przynajmniej czterema.

Nie wiem czemu ma mnie zmartwic dostepnosc kola pasowego do J80 w jakims dzikim kraju. Nigdy w zyciu nie wymienialem w zadnym posiadanym aucie kol pasowych, to raczej dosc wiecznotrwale czesci. Zreszta jesli chcesz to podawac za przyklad to kup w sklepie kolo pompy wspomagania do 3.1 albo kolo sprezarki klimatyzacji do 3.2. Watpie by gdziekolwiek istnialo.
Toyota zmienila sie przez 40 lat, ale za to ogromna wiekszosc czesci, nawet tych nietypowych jest nadal w handlu dostepna.
Cena zakupu 80-tki to juz insza inszosc, bo w przeciwienstwie do Troopera tego auta nie kupisz za 5-8 tysi, tylko za 50-80. Nie kupuje samochod w tej cenie, ale gdybym mial kupic to kupil bym K80, bo to auto ktore mi sie podoba i ktora jazda sprawialaby mi radosc, w przeciwienstwie do nijakich nowoczesnych urzadzen do transportu miejskiego ktorymi jezdzi wiekszosc ludzi na swiecie.
Ale jak mawiaja anglicy "to each his own". Kazdy kupuje co mu sie podoba. :)2

PS. Wydzielilem posty, bo to raczej nasze dywagacje o dupie Maryni bardziej niz dyskusja o ogloszeniu.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4200
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Debaty o cenach, goliźnie, stalowym szpeju i Wielkanocy

Postprzez pocieszny » 11 kwi 2022, 11:20

no mam CR co ma 24 lata :)21 nalatane 640kkm
jeździ, nie psuje się, jedyna ważna sprawa to filtracja paliwa, i tyle, normalne auta mówi Ci coś JTD fiata czy alfy? tak to właśnie commonrail w jednych rękach od początku serwisowany normalnie, oprócz awarii pierdół typu alternator czy rozrusznik reszta w zasadzie bez scen
taaa naprawisz kluczami jato jak nie będzie części :)21 :)2 aha :)21 już takie zapewnienia słyszałem, i nie pije tu absolutnie do Twoich umiejętności mechanicznych tylko do możliwości, a serio klucze do nowego Isuzu są dokładnie te same, nic się nie różnią, jak pierdolnie pompa wtryskowa zrobisz dokładnie to co ja, zadzwonisz po lawete, bo jej po prostu nie naprawisz, z walniętym wtryskiwaczem dojedziesz do cywilizacji i dasz do naprawy (albo będziesz naprawiał sam tyle że trzeba części, rozmowa jak wyżej, dostępność), upierdolone paski czy obejście rozwalonego sprzęgła na klimie/wspomaganiu itp da się zdziałać tak samo w każdym aucie, jeżdziłem z różnycmi ludźmi i fajest jeden, nie ma znaczenia czy jedziesz nowym/starym ma znaczenie jak było auto serwisowane do tej pory, kupująć auto używane mamy na to wpływ dopiero po zakupie, niestety loteria zawsze jest

co do dużych benzyn, uwielbiam, powinieneś wiedzieć ;) ale.... wycieczkowo dalej diesel jest ciut lepszy, ja wiem że nie ma miejsc gdzie stacji nie ma co 400 km (taki najdłuższy dystans bez możliwości zatankowania miałem) ale w terenie duża bena z automatem (pomimo że jest to najlepszy samochód w teren) niestety przegrywa z oszczędnością diesla
diesle z CR są w tym momencie chyba najczęściej występującym silnikiem na ziemi, technologia sama w sobie nie jest zła, kwestia ile producent przyżydził na komponentach i tyle
co do wieczności, tak są to trwałę elementy ale te auta już nie mają 10 czy nawet 15 lat, mają 20-30 i niestety takie rzeczy się zdarzają, do troopera jak mówie nie ma większego problemu, ze względy na to że Isuzu stosuje te same komponenty od lat

w większości problemów nowych silników nie jest układ wtryskowy ani sterowanie nim, tylko księgowi oszczędzający na materiałach w Patrolu problemem z 3.0cDi nie jest fakt że jest na CR tylko że ciulato zrobiono smarowanie/chłodzenie i natrysk na tłok, efekt po 300kkm katowania potrafi wyjść tłok bokiem :)21
okres aut za 5-8 tysi zdatnych do jazdy już niestety przeminął i nie wróci, to że kupiłeś auto jeszcze w dobrym czasie to tylko się cieszyć :)2 teraz za sensowną terenówkę zdatną do jazdy trzeba wydać 17-20k pln

Dupa Maryni też dobra, zależy od Maryni ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron