Koniec ery starych terenowek?

O wszystkim i o niczym...

Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Jake » 24 paź 2022, 16:40

Tak, wiem, przewrotny tytul. Nie, nie wrzucam linka do zadnego artykulu z tabloida piszacego ze od przyszlego roku bedzie zakaz jedzenia spalinowymi samochodami ani ze pojazdy bez miliarda systemow kontroli wszystkiego przestana byc legalne.
Zwrocilem uwage, na cos calkowicie innego. Totalna, permanentna pustka w ogloszeniach. Sledze OLX i OtoMoto od przynajmniej 6 lat. Mam ustawione powiadomienia jak pojawi sie nowe ogloszenie dotyczace modelu ktory mnie interesuje. Gdy kupowalem Troopera te 5 lat temu, to wchodzilem rano w pracy na olx i przegladalem: o, dwa nowe troopera, jeden land cruiser, dwa 4 runner itp. Czasami bylo tak, ze jednego dnia potrafily wpasc dwa fajne egzemplarze i mialem takie, cholera - trzeba by jechac obejrzec tego z Ostrowca, ale jednoczenie ten z Tarnowa jest rownie fajny... ciekawe ktory sie szybciej sprzeda...

A ostatnimi czasy coraz czesciej sekcja nowych ogloszen wyglada tak:
Screenshot_5.png
Screenshot_5.png (89.19 KiB) Przeglądane 4564 razy

I nie ma znaczenia czy to wtorek czy sobota. Ogloszenie pojawia sie moze jedno w tygodniu... i zwykle nie zachwyca... Jestesmy skazania na same Priusy i Passaty?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez miras7 » 24 paź 2022, 17:45

U mnie podobnie, raczej z plaskaczami, choć i za jakimś tanim 4x4 też się rozglądam. Czasem włączam sobie ogłoszenia z bliskiej okolicy co nowego w gratach się pojawiło, to w wieku 30+ królują VW i Audi. Mam na podwórku 2 stare Baleno. Gdybym je teraz wystawił na olx to bym miał 20% krajowej podaży tego modelu.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Jake » 24 paź 2022, 17:59

Gdzies tam tez mi sie momentami pomysl zakupu osobowki (Tylko nie golfa, corsy, scenica ani nie BMW) przewijal przez mysli i tez przegladalem ogloszenia. I tez odbijalem sie od sciany.
Bralem pod uwage Suabru Forester, Legacy, Outback - fajne i tanie, ale moze kilka sztuk w calym kraju, wszystkie i w slabym stanie; kupic fajnego sedana od Nissana, Mitsubishi czy Toyoty tez ciezko. Camry jest super malo, Galantow prawie nie ma, Skyline ma ceny z kosmosu, Lexus LS400 to samo. Nawet o fajna Honde Accord 1998/2000 jest trudno. Rozszerzylem poszukiwania na cokolwiek co jest wiekszym kombi z napedem RWD lub AWD z benzyna powyzej 2 litrow. I wyskakuja same BMW i Audi.... Posucha taka ze az smutek.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez miras7 » 24 paź 2022, 18:40

Usprawiedliwię się tylko, że u mnie osobówki z konieczności. Ja do samej roboty robię rocznie prawie 30tys km, żona trochę mniej. Po prostu szkoda kasy. Wolę tanio jeździć osobówką i odłożyć na wakacje i fajne weekendy.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Jake » 24 paź 2022, 20:09

Tu sie nie ma z czego usprawiedliwiac xD Tu nie klub akwarystow, wolno miec inne samochody :lol:
Wiadomo ze jazda 4x4 na codzien nie jest najbardziej praktycznym wyborem, chociaz z drugiej strony obecnie sa tak smieszne ceny paliwa, ze terenowka z LPG kosztuje mniej za 100km niz przecietna osobowka z dieslem pod maska (16l LPG kosztuje mniej niz 8l Diesla); chociaz logicznym jest ze finansowo to najbardziej oplaca sie miec osobowke z LPG.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Legend » 24 paź 2022, 21:04

a się ze mnie śmiali jak Troopera ze stanów targałem :)

u mnie na placu to wygląda już jak małe złomowisko....albo komis coś na zasadzie nie sprzedaję będę robił. I będę robił :) Od przyszłego roku zaczynam akcja rejestracja i wszystkie syfy 30 letnie idą na żółtą blachę :) Przez nowy taryfikator to i tak ruch tak spowolił, że jadac Trooperem 120km/h jestem królem lewego pasa :D
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Jake » 24 paź 2022, 21:20

No ja juz wiem ze nietaktem pytac Cie ile sztuk masz pod domem XD
Ale faktycznie - zostaje import, bo na rynku rodzimym jest po prostu ziejaca pustka....
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Legend » 24 paź 2022, 21:30

to, że trzeba szukać dalej to już wiadomo. Problem w tym, że szukać trzeba jeszcze dalej, a im starsze auto tym bardziej na południe szukac.

I tak 2 lata temu zwiozłem z Hiszpanii krótkiego 3.2 - i tamtem kierunek rokuje.

Kiedyś może jak już mnie wkur... to co robięto otworze komis4x4 -zawsze o tym marzyłem :)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Koniec ery starych terenowek?

Postprzez Jake » 24 paź 2022, 21:47

Legend napisał(a):to, że trzeba szukać dalej to już wiadomo. Problem w tym, że szukać trzeba jeszcze dalej, a im starsze auto tym bardziej na południe szukac.
I tak 2 lata temu zwiozłem z Hiszpanii krótkiego 3.2 - i tamtem kierunek rokuje.

Patrzylem na autoscout24.com, na portugalrskie OLXa i pare hiszpanskich portali... Kolorowo nie jest. 4 Runner z 1995 - 36 000zl. itp...

Legend napisał(a):Kiedyś może jak już mnie wkur... to co robięto otworze komis4x4 -zawsze o tym marzyłem :)

Otwieraj! A bedzie znizka dla moderatorow z forum Trooper4x4? :lol: :lol:
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości