wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Isuzu Trooper

wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez werdetti » 13 lis 2008, 20:13

Witam problem mojego isuzu prześladuje mnie juz od miesiąca .. Isuzu trooper 1991 rok 2,6 benzyna plus lpg
gdy auto postoi około 15 godzin nie chce odpalić z kluczyka <odpalam zawsze na benzynie> rozrusznik kręci jak szlony , akumulator nowy , przewody do świec nowe , świece nowe ,palec i kopułka nowa,zapłon ustawiony idealnie ,rurki od podciśnień wymienione na nowe,na przewodzie zasilającym paliwo założony zawór zwrotny ,przewody paliwowe nowe, paliwo z wtrysku nie ucieka,, czujnik tęperatury nowy , czujnik tęperatury płynu chłodzącego nowy, i teraz najciekawsze kręce kluczykiem 5 razy po 20 sekund ok odpali . lub wystarczy żę pchnę zimne auto na biegu około 2 metrów na biegu ,na tym dystansie nie zaskoczy na biegu tylko obróci wałem i auto pali z kluczyka ,póżniej juz przez cały dzien auto pali idealnie postoi dłużej jak 15 godzin i znów to samo jak go pchne 2 metry na biegu znowu pali idealnie może ktoś mi podpowie co mogłem pominąć ??? pozdrawiam i czkan na jakieś podpowiedzi
werdetti
 

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez cziter » 13 lis 2008, 22:51

Hmm jeśli mogę coś zaproponować to sprawdź dobrze wój rozrusznik, mój też kręcił jak oszalały i odpalał dopieor po 10 sek
okazało sie że rozrusznik był kaplica.
Teraz od pierwszego pstryknięcia:)
Trooper 2.6 Zagazowany:) Po "kosmetycznych" zmianach
Alfa Romeo 166 V6 :)
Avatar użytkownika
cziter
 
Posty: 84
Dołączył(a): 03 lis 2008, 15:04
Lokalizacja: Chrzanów/Jaworzno

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez Osa-Iko » 14 lis 2008, 20:34

Spróbuj w/g instrukcji: włącz zapłon,pedał gazu wdepnij do podłogi i puść,kręć do 15s. Jeśli to nie pomoże to odpalaj na gazie w trybie awaryjnym.MUSI zaskoczyć!
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez werdetti » 14 lis 2008, 22:14

Witam i dziękuję za zainteresowanie moim problemem .... co do tego rozrusznika to chyba nie to,,, problem istniał by chyba cały czas, a nie tylko po postojach ponad 10h pozatym rozrusznik był regenerowany w zeszłym miesiącu w renomowanym warsztacie ... czasami tracę siły jak stoje nad silnikiem i tak patrzę czego jeszcze nie wymieniłem.... hehe
werdetti
 

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez Wróbel » 21 lis 2008, 23:35

hey!

Spróbuj przed zgaszeniem auta przełączyć go z gazu na benzyne niech pochodzi z 30 sekund i dopiero zgaś. Zobacz czy sie cos poprawi. Jezeli nie to zrób to samo a rano włącz i wyłącz zapłon te 5 razy, bez kręcenia rozrusznikiem , i wtedy spróbuj odpalić.
A jakz filtrem paliwa?? wymieniałeś??

Napisz rezultat i rodzaj instalki gazowej.
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez werdetti » 22 lis 2008, 23:05

Witam.. z tym filtrem chyba podjade wymienić ostatnio wymieniałem 20tys temu , co ile najlepiej wymieniać ?instalacja chyba valeo jakoś tak ..
pozdrawiam werdetti
werdetti
 

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez Wróbel » 23 lis 2008, 00:18

Hey
Ja wymieniam w swoich autach wysztkie filtry przy kazdej wymanie oleju czyli raz na 12tys km. Częstotliwośc wymiany zalezy głownie od miejsca tankowania:) I Sprawdziłeś tak jak pisałem?? sa jakies rezultaty czy nic??

Pozdrawiam
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: wielka zagadka ISUZU trooper nie odpala jak postoi przez noc

Postprzez werdetti » 26 lis 2008, 22:56

Witam ,, filtry wymienione a problem nie znika ... nie wiem co jeszcze tu wymienić a w którym miejscu jest czujnik położenia wału???? jeszcze go sprawdze
pozdro
werdetti
 


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości