stuki w silniku 2.8 tdi

Isuzu Trooper

stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez daros » 16 lis 2008, 14:18

mam problem z isuzu trooper a konkretnie z silnikem nie wiem co jest grane mam silnik 2.8tdi po remoncie: był tulejowany nowe pierscienie,swoznie,tulejki na korbowodach i panewki nie na wszystki czopach : bo fecet który mi to robił powiedział ze są dodre< ogulnie cały silnik był sprawdzony i miało być w porządku!!!!!!!!! silnik chodzi ładnie jest mocny nawet niedużo pali 0koło 7-8 litra a tu kupa po na gżaniu do temperatury pracy coś zaczyna stukać i to po przekroczeniu 2000 odrotów chyba ze pracuje pod durzym obciązeniem to zaczyna byc słychać wcześniej przy 1800 obr. Na zimnym silniku jest cisza!!!! Juz niewiem co mam robić facet który robił mi silnik powiedział że bardzo ciasno spasował tuleje i zeby na początku delikatnie jeżdzić . Sam składałem silnik i robiłem to nie pierwszy raz z zawodu jestem mechanikiem a z tym to ja już nie wiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak toś ma jakiś pomyś to zapraszam!!!!!
daros
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 lis 2008, 13:31

Re: stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez Paweł » 17 lis 2008, 00:08

"i panewki nie na wszystki czopach : bo fecet który mi to robił powiedział ze są dodre" i tu tkwi :twisted: przyczyna.
Jak się nagżeją panewki to luzy rosną, tym szybciej im większe obciążenie. :roll: no i sobie stukają.
Paweł
 

Re: stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez daros » 17 lis 2008, 22:34

O tym to ja nie myślałem? Gość jest dobry , nie jeden silnik mi robił i było wszystko w porządku!! :!: tylko dlaczego jak jadę z góry na luzie i po ponownej jeżdzie na biegu silnik się nie tłucze dopiero po chwili ?Chyba ze te panewki w tym czasie stygną ? Czy jest to możliwe?
daros
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 lis 2008, 13:31

Re: stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez zybson » 18 lis 2008, 16:53

witam u mnie problem dziwnego stukania tkwił w klinie koła pasowego umieszczonego na wale ,zrobił sie luz w rowku klina,może to jest przyczyną tych stuków
Avatar użytkownika
zybson
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 paź 2008, 02:44

Re: stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez daros » 21 lis 2008, 20:02

klin to to raczej nie jest bo by stukał cały czas a nie tylko na gorącym silniku . Ale dzieki za podpowiedz sprawdze na wszelki wielki!!!! :P
daros
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 lis 2008, 13:31

Re: stuki w silniku 2.8 tdi

Postprzez daros » 10 gru 2008, 20:37

witam!!!tlak dla ciekawskich to napisze że wiem co sie tak jóż tłucze a raczej tłukło!!!!!!!!!! ZAWÓR SPUSTOWY upuszczajacy nadmiar powietrza wytworzonego przez turbo :)21
daros
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 lis 2008, 13:31


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości