TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Isuzu Trooper

TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez FAFEK29 » 23 wrz 2014, 20:12

Witam mam mały problemik mianowicie przegrzewa się silnik. Jest to auto kolegi od czasu kiedy kupił czyli ok roku , łapie zbyt wysoką temperature w jezdzie po mieście w lecie łapie ponad połowe skali. natomiaet w terenie się niekiedy gotuje. ostatnio zaczoł się gotować cały czas nie było wcale obiegu wody, zamarzał reduktor LPG. podejżenie padło na uszczelke pod głowicą . rozebrałem silnik i po uszczelce nic nie było widać. głowice oddaliśmy do sprawdzenia i splanowania. diagnoza...PĘKNIĘTA GŁOWICA. kolega znalazł drugi silnik. Włlożyłem ten drugi i w tym silniku podobna sytuacja tylko przy normalnej jezdzie po mieście nawet nie dochodzi do połowy czyli jest w miare ok. natomiast wjechałem w teren troche w błotku pojezdziłem i dochodzi prawie do czerwonego pola. SPRAWDZONE ZOSTAŁO ; wiskoza,pompa wody,termostat na próbe wyjęty.podejrzewam jeszcze chłodnice że jest zabita ale w sumie grzeje cała. Dodam że ja mam tropka z takim samym silnikiem i u mnie temperatura wyszła za połowe to musze dobrze i długo upalać w terenie. i termostat mam sprawny.
ma ktoś jakieś propozycje?
FAFEK29
 
Posty: 37
Dołączył(a): 25 kwi 2014, 20:14

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez tomasedin » 19 sie 2019, 17:29

mam podobny problem ... u mnie po miescie i w terenie jak jest sam tył załączony jest ok...zakopałem sie dołączyłem przód i temperatura w góre, normalnie trzyma temperature ponizej polowy skali o co chodzi????? termostat wymieniony i masa rzeczy 2500 zyla poszlo na czesci . chłodnice chce teraz wymienic bo byla klejona i nie wiadomo co w srodku????????????????
tomasedin
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2019, 22:28

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez Jake » 19 sie 2019, 18:20

Pompe wody sprawdzales?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez tomasedin » 19 sie 2019, 18:32

jak ją sprawdzic ??? bo magicy mówia ze wyglada ok i ponoc to nie bardzo jest jak sprawdzic... rozrzad zrobiony ale bez pompy za co mnbie troche mechanior poirytowal bo zawsze kazdy rozrzad robilem z pompą w innych autach a tu twierdził ze wyglada ok a jak cos to rozrzadu nie trzeba rozbierac zeby ja zmie3nic??? zaczne od chło9dnicy bo byla klejona i nie wiadomo czy ktos wczesniej uszczelniaczem nie zalaL jej... h,mmmmm
tomasedin
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2019, 22:28

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez mcgiver » 19 sie 2019, 22:00

nieznam tego silnika bo nie miałem z nim do czynienia ale skoro termostat jest ok i jeśli tam jest visco to pierwszy temat do sprawdzenia.
na ciepłym silniku visco ma zagłuszać silnik przy deptaniu. w moim v6 wyje zawsze , a jak miałem padniete to nawet przy prędkościach autostradowych (150-180km/h) potrafiło wyrzucić płyn , podczas gdy niektórzy twierdzą że przy tych prędkościach visco już nie robi.
nigdy wcześniej ani po zmianie na sprawne visco poza tym przypadkiem uszkodzenia łozyska w visco nie miałem wyższej temperatury niż 2/5 skali
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez tomasedin » 22 sie 2019, 21:19

u mnie tez tak sie trzyma powiedzmy 2/5 skali
tomasedin
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2019, 22:28

Re: TROOPER 2,6 PRZEGRZEWA SIĘ SILNIK

Postprzez tomasedin » 22 sie 2019, 21:22

wisco dostałem uzywane i chyba jest do dupy bo nawet jak silnik ma te 2/5 skali temp to chodzi moim zdaniem tak samo jak na zimnym. mówie tu o ruszaniu wentylatorem jak silnik zgaszony
chłodnica tez była kiedys klejona- nie przeze mnie. tom moze naj[ierw chłodnice.
tomasedin
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2019, 22:28


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości