hamulec nisko łapie

Isuzu Trooper

hamulec nisko łapie

Postprzez emdek » 29 lut 2016, 11:33

Witam

borykam się z małym problemem i pomyślałem że zapytam czy ktoś nie miał podobnie. Otóż hamulec łapie dość nisko. Hamuje normalnie, tyle że prawie w podłodze. Gdy kilka razy podpompuję, pedał nic się nie podnosi- dalej nisko łapie. Gdy przytrzymam na dole, czuć że idzie powoli niżej.

wymieniłem tylne gumki (były zatarte) zrobiłem ręczny z regulacją na imbus (tak, były niepozrywane :), ominąłem korektor (nie szło odkręcić z niego przewodów, odpowietrzników wszystko zardzewiałe na amen), wymieniłem cały płyn. Całość odpowietrzona kilka razy, aż leciał nowy płyn. Oczywiście kolejność odpowietrzania z tyłu odwrotna (najpierw lewe, potem prawe). Wycieków brak.

Czy dobrze kombinuję że pompa już przepuszcza?
emdek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 lip 2015, 21:15

Re: hamulec nisko łapie

Postprzez PiotrR » 29 lut 2016, 21:39

Nim zaczniesz rozbierać pompę jeszcze raz odpowietrz cały układ. Nigdy nie udało mi się porządnie odpowietrzyć Montka pompując pedałem, w pompie/układzie zawsze coś zostawało. Niby hamował ale pedał był gumowy . Odpowietrzam tylko podciśnieniem,od tej pory hamulce jak brzytwa.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: hamulec nisko łapie

Postprzez MAVV » 29 lut 2016, 23:11

siemka . moze trzeba odpowietrzyć taki rozdzielacz ponizej pompy. lub pompa puszcza miedzy sekcjami . tak sobie dumam :shock:
2.5 td5
Avatar użytkownika
MAVV
Moderator
 
Posty: 1573
Dołączył(a): 06 sty 2009, 23:45
Lokalizacja: olsztyn


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron