Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Isuzu Trooper

Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez barzub » 18 cze 2016, 10:22

Witam , jestem tutaj nowy dlatego chciałby się serdecznie przywitać ze wszystkimi a sprawa dzięki tutaj trafiłem może wydać się ciekawa gdyż dotyczy zmiany silnika z którą w minimalnym stopniu mam mały problem, więc do rzeczy:.
Podjąłem się zmiany silnika w troopku z marnego 3.0 na 2.8 ( isuzu 4jb1) lecz nurtuje mnie jedna sprawa
. Chciałbym się upewnić do czego służą te wszystkie kable idące do pompy wtryskowej dodam że akurat w tej kwestii mam kiepskie rozeznanie, więc każda podpowiedz jest na wagę złota.
Zaczynając od :
ad1. Trzy kable, taki potencjometr przy regulacji dawkowania gazu
ad2. dwa kable na przeciwko głowicy z tyłu pompy
ad3 trzy kable można powiedzieć, że idą do środka pompy
ad4 1 gruby kabel, taki zawór na powrocie



za wszelką pomoc dziękuję z góry
barzub
 

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez barzub » 20 cze 2016, 21:38

a może chociaż ktoś napisze jak go na krótko odpalić tzw. "na palecie" ?
barzub
 

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez FFK » 20 cze 2016, 21:44

Poczekaj kolego, niech się ogarną po zlocie :)
Isuzu Trooper 2000r 4JG2 :)

Był:
Opel Monterey 3,2 V6 1993r. - zepsuty w AB Servis :(
Avatar użytkownika
FFK
 
Posty: 729
Dołączył(a): 02 paź 2012, 20:12
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez miras7 » 20 cze 2016, 22:04

Ten pojedynczy podłącz pod + , oczywiście jak silnik jest umasiony. Jest on od elektrozaworu paliwa. Potem to już gruby na stałe do rozrusznika, chwilę podgrzewasz świeczki i cienkim do cewki rozrusznika i palisz.... jak podłączysz paliwo :)21
Ten dwupinowy będzie do obrotomierza. Reszta nie wiem, ale bez nich też chodzi.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez barzub » 21 cze 2016, 00:20

dzięki to już trochę lepiej :) ale jak go próbowałem dzisiaj odpalić to bez podania prądu na pompę tam gdzie idą trzy kable ( do środka dałem plus a na zewnętrzne piny minus) nie chciał za bardzo zagadać. Nie był by to problem gdyby nie to, że po paru sekundach i tak gaśnie i to w sposób taki jakby normalnie mu zapłon odcinał, chodzi dobrze ale co chwile trzeba odpinać i przypinać minus na pinie przy pompie w innym wypadku po chwili gaśnie
barzub
 

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez barzub » 21 cze 2016, 21:44

czyli w sumie nikt dokładnie nie wie co i jak powinno być żeby odpalał :) żeby było chociaż wiadomo do czego idą te trzy piny do środka pompy dzięki którym chociaż na trochę teraz odpala
barzub
 

Re: Isuzu 2.8 tdi pompa wtryskowa, piny, do czego ?

Postprzez barzub » 25 cze 2016, 02:36

dzięki użytkownikowi Bigdon moje problemy znikły :) Została tylko jedna rzecz: Do czego służy ten elektrozaworek na powrocie w pompie wtryskowej bo nie wiem czy go na stałe pod prąd podpinać czy nie zawracać sobie nim głowy ;)
barzub
 


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości