[2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Isuzu Trooper

[2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez zuwar » 15 mar 2010, 14:10

Witam w niżej jest kilka zdjęć czy moglibyście mi powiedzieć co to za czujniki ? 2 - to prawdopodobnie czujnik temperatury od komputera (ten co zawsze wyskakuje błąd 14 lub 15),
ale 1 to nie wiem na schemacie instalacji nie moglem znaleźć takiej wiązki która by tej odpowiadała.

Pytanie gdzie kupowaliście czujnik temperatury (2?) i jak go nazwać dla sprzedawcy aby odróżnić od czujnika temperatury którego fotka już jest na forum( w innym wątku), ale przekazuje on temperaturę do wskaźnika w kabinie.

Zdjęcie poglądowe:
Obrazek


Czujnik 1 (???)
Obrazek


Czujnik 2 (temperatury ?)
Obrazek


Czujnik 1 i 2 od spodu
Obrazek
zuwar
 

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez dominik502 » 15 mar 2010, 16:56

W katalogu TecDoc znalazłem takie czujniki:
Obrazek
kosztuje 20zł i mam go na stanie
oraz taki czujnik
Obrazek
ten kosztuje 39zl i również mam go na stanie
Mam sklep motoryzacyjny, więc służę pomocą
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez zuwar » 15 mar 2010, 21:19

[quote="dominik502"]W katalogu TecDoc znalazłem takie czujniki ....

pierwszy czujnik temperatury który wstawiłeś z katalogu to właśnie ten który przekazuje informację do wskaźnika na desce rozdzielczej.
Drugi który załączyłeś to prawdopodobnie ten który jest u mnie uszkodzony i po który będę musiał się do Ciebie zwrócić, teraz tylko muszę jeszcze ustalić czy to jest na pewno ten oznaczony nr 2 na mojej fotce, oraz w takim razie co to za ?czujnik? oznaczony nr 1
zuwar
 

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez dominik502 » 16 mar 2010, 11:01

W ofercie mam tylko te 2 czujniki. Bardzo możliwe, że ten, którego szukasz pasuje od jakiegoś Opla.
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez Nahen/thor_ » 17 mar 2010, 02:01

Na desce rozdzielczej w staruszku jest jakaś kontrolka "temperatury"? Z tego co mam u siebie (na desce nic nie znalazłem) mam tylko wskaźnik temperatury obok wskaźnika ciśńenia oleju i stanu paliwa. Czyli jeden czujnik. Dwa są na pewno od ciśnienia oleju jeden od wskaźnika drugi od kontrolki na desce. Jutro musze dokładnie obejrzeć kontrolki na desce. ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez loony-toons » 19 mar 2010, 18:54

u mnie chyba też nie ma.... właściwie tego drugiego czujnika też nie widzę.... pierwszy mam pod kolektorem ssącym a drugi gdzie by był
loony-toons
 
Posty: 70
Dołączył(a): 16 gru 2008, 00:52
Lokalizacja: Kraków

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez Nahen/thor_ » 19 mar 2010, 21:52

Chyba że jest to jakaś róznica między wersjami MPI a "zwykłym" 2.6i.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez zuwar » 23 mar 2010, 23:15

więc tak, może kiedyś komuś się to jeszcze przyda:

czujnik oznaczony nr 2 - to czujnik temperatury od komputera - jeżeli wyskakuje wam błąd 15 lub14 to właśnie on powoduje.
to co oznaczyłem cyfrą 1 to zawór powietrza dodatkowego (AUXILIARY AIR VALVE) - sterowanie prędkością biegu jałowego z uwzględnieniem zmian obciążenia i warunków pracy silnika, praca jako "elektroniczny tłumik" w czasie opóźniania zapobiegający zgaśnięciu silnika i zabezpieczający przez zbyt małym ciśnieniem w kolektorze dolotowym powodującym nadmierną emisję substancji toksycznych, dostarczanie dodatkowego powietrza podczas rozruchu,

czujnik temperatury wskaźnika na konsoli został pokazany w innym z wątków na tym forum - poszukajcie
zuwar
 

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez Nahen/thor_ » 24 mar 2010, 23:52

Nie wiem u mnie w trupie na 100% nie ma na desce rozdzielczej żadnej kontrolki temperatury czegokolwiek, jest kontrolka grzania świec żarowych ale nie podłączona bo to nie diesel, i poza nią nic co by tam mogło jakąs temperaturę "sygnalizować" ni ma :( Mało, przejrzałem oryginalnego germańsko języcznego manuala i tamna stronach gdzie "opowiadana" jest deska rozdzielcza tyż nie znalazłem żadnej kontrolki "temepratury". Wskaźnik jest na desce w zestawie trzech zegarów ale kontrolka? Jak ktoś ma to plis o zdjecie jak to to wygląda i w którym jest miejscu..
Ostatnio edytowano 27 mar 2010, 14:53 przez Nahen/thor_, łącznie edytowano 1 raz
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [2.6] MPI zdjęcia - co to jest?

Postprzez zuwar » 26 mar 2010, 11:52

Nahen/thor_ - powiedz mi w którym miejscu ktokolwiek ktoś napisał o jakiejś kontrolce temperatury oprócz Ciebie ?? Jest tylko WSKAŹNIK temperatury właśnie w tym kompleksie wskaźników na środku deski rozdzielczej.
zuwar
 


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości