Hejka :)

Isuzu Trooper

Hejka :)

Postprzez lapplander » 20 gru 2018, 21:56

Hejka :) Niedawno zakupilem Troopera z 2,8td z 1990r . Mam kilka pytań :
-jak odpalę coś na chwilę trzęsie budą i tłumikiem . Później w miare nagrzewania silnika jest już ok .
-jeździ ok ale ma słyszalny szum z przodu z okolic koła, auto stało kilka miesięcy więc pojeździć czy to może łożysko?
-świeci się na stałe kontrolka filtra paliwa i ładowania
Po Nivie to mój pierwszzy dyzy terenowiec więc prosze o wyrozumiałość i będę wdzięczny za cenne wskazówki :) pozdr serdecznie
lapplander
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2018, 20:06
Lokalizacja: Strujmiasto

Re: Hejka :)

Postprzez Konrad » 20 gru 2018, 23:30

Witam, kiedyś miałem takie auta 2,8 td wersja Magic; długi oraz krótki.
Może mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się że:
1. Trzęsie silnikiem po odpaleniu - raczej któraś świeca nie grzeje. Może do tego jest urwana poduszka silnika...
2 Szumi w kole, ale piszesz że auto stało dłuższy okres - obstawiam zapieczony cylinderek, albo zacisk hamulcowy, i klocek trze o tarczę... Ostatecznie może łożysko, ale wątpię. Kiedyś miałem taki przypadek że łożysko obracało się na swożniu...
3. Kontrolki -Jak dobrze pamiętam to w tych Troopera brak ładowania powodował zapalenie się kilku kontrolek. Proponuję proponuję woltomierzem sprawdzić ładowanie
Dmax 3.0TD
Konrad
 
Posty: 40
Dołączył(a): 06 cze 2010, 22:44
Lokalizacja: Łowicz

Re: Hejka :)

Postprzez Jake » 20 gru 2018, 23:35

Dokładnie jak lapplander napisał :)
Kontrolka filtra paliwa - odpepnij wtyczke z filtra - sprawdz czy zgasła. Jesli tak, masz wode w filtrze do spuszczenia.
Kontrolka ładowania - sprawdz w kolejnosci: jakie masz napiecie ladowania na klemach akumulatora.(multimetrem) Sprawdz przekaznik kontrolki w skrzynce pod maska (niebieski). Wyjmij alternator i sprawdz diody na mostku prostowniczym. ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Hejka :)

Postprzez lapplander » 20 gru 2018, 23:41

Dziękuję za szybka odpowiedź :) jutro działam :)
lapplander
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2018, 20:06
Lokalizacja: Strujmiasto

Re: Hejka :)

Postprzez lapplander » 22 gru 2018, 01:59

Wasze rady były trafne :) jak się nasze drogi kiedyś skrzyżują stawiam piwko :D Jeszcze raz dziekuje
lapplander
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2018, 20:06
Lokalizacja: Strujmiasto


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości