dym z wydechu

Isuzu Trooper

dym z wydechu

Postprzez siwy » 10 maja 2010, 19:13

Witam.
Przerobiłem tłumik i teraz wylot tłumika widzę w lusterku wstecznym. Problem polega na tym że jak odpalam zimny silnik to z rury wylatuje biała chmura i po 30 sekundach jest ok. Ale jak jadę bardziej dynamicznie to widzę że w czasie rozpędzania z rury leci czarny dym. Powiem krótko, kopci ja autobus. Przy spokojnym rozpędzaniu auta nie ma tego problemu. Tak się zastanawiam czy może jest ustawiona zbyt duża dawka paliwa albo coś się zepsuło np. ssanie. Dodam jeszcze że silnik chodzi jak szwajcarski zegarek, zapiernicza jak rakieta i nawet przy -20 C odpalał bez najmniejszych problemów i w ogóle to jego odpalanie mnie zadziwia bo wystarczy dotknąc kluczyk a już pali, nie wiem czy wał zdąży chociaż raz się obrócic na rozruszniku a już odpalone.
Troper Magic II 2,8 tdi 91r.
siwy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 07 lut 2010, 12:36

Re: dym z wydechu

Postprzez skiczu » 11 maja 2010, 08:43

Przy dieslach każde przegazowanie wiąże się z czarnym dymem. Przy wolnossących może to być objaw zapchanego filtra powietrza spróbuj w swoim wyjąć filtr i przegazować go na postoju. Jeżeli zakopci to szukaj dalej. Jeszcze kwestia tego ile Ci pali i porównania tego z danymi katalogowymi. Być może to normalny objaw a szukasz problemów... :)
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: dym z wydechu

Postprzez Jozef » 11 maja 2010, 11:25

Zmien wydech tak jak byl poprzednio i problem zniknie :-)
Ciesz sie ze dym nie jest bialy i silnik nie bierze oleju.
Isuzu Trooper jedynka 89 r. Nissan Patrol 2.8 tdi 2000r
Jozef
 
Posty: 72
Dołączył(a): 04 lip 2009, 14:21

Re: dym z wydechu

Postprzez MAVV » 11 maja 2010, 16:40

u mnie dym jak paleta malarza wszystkie kolory :)2
2.5 td5
Avatar użytkownika
MAVV
Moderator
 
Posty: 1573
Dołączył(a): 06 sty 2009, 23:45
Lokalizacja: olsztyn

Re: dym z wydechu

Postprzez siwy » 11 maja 2010, 21:09

może i szukam problemu a to dlatego że widzę wylot tłumika w lusterku. Zmiana wydechu polegała tylko na zlikwidowaniu załamania na zgięciu i inaczej wyprofilowałem rurę bo ktoś zrobił tak że stukała mi o skrzynię biegów. A cały wydech jest nowy lub w tak dobrym stanie. Czy wcześniej kopcił to nie wiem bo nie widziałem ale na trasie z gdańska do wrocławia spalił ok 8l na 100km a czasami i 140 jechałem tak że jazda była szybka. Teraz już nie sprawdzę bo on raczej nie widzi asfaltu ale myślę że w 10 się mieści. Pytam tak bo może EGR coś szwankuje albo co a może ten dym to normalne chociaż myślę że za bardzo kopci. Po wymianie oleju mam ok 1000 km i raczej nie ubywa chociaż wlał mi ponad max i trochę cieknie po silniku.
Troper Magic II 2,8 tdi 91r.
siwy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 07 lut 2010, 12:36

Re: dym z wydechu

Postprzez skiczu » 11 maja 2010, 23:08

Czarny dym z silnika nie jest objawem spalania oleju tylko niedopalonego paliwa... Gdyby brał Ci olej to kolor dymu byłby biały. Mocno kopci po przegazowaniu na postoju czy w trakcie jazdy w terenie z pełnym obciążeniem? Jeżeli to drugie to normalne a jeżeli to pierwsze to powtarzam sprawdź filtr powietrza...Spalanie o którym mówisz to wg mnie malutko w porównaniu z tym co piszą w danych technicznych (10,5l/100km) więc raczej nie dawka paliwa...
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: dym z wydechu

Postprzez siwy » 12 maja 2010, 21:35

Sprawdziłem filtr i jest do wymiany, ale jeździłem bez filtra i jest może troszkę lepiej.
Czy pod obciążeniem czy bez kopci tak samo.
Na luzie
-gwałtowny gaz i chmura czarnego dymu
-gaz stopniowo nie ma chmury
Na biegach
-gwałtowny gaz i chmura czarnego dymu
-gaz stopniowo nie ma chmury

co ciekawe jak puszczam nogę z gazu to też puści obłoka :)
na drugim biegu z 1000 obrotów przycisnąłem gwałtownie do 4000 tysięcy dopiero kopcił.
raz tak zakopcił że trawnik mam czarny ale to przygazówka na luzie.
Mam 1000 km na oleju i raczej nic nie ubyło a stan mam ok 1,5 cm powyżej maxa bo tak mi wlał a mówiłem mu że max 5 litrów a on wlał ponad 6
A drążę temat dlatego bo porównuję troopka do lublina który na 1000 km potrzebował 2 litry oleju nie miał w ogóle mocy ale tak nie kopcił a troopek pali jak złoto i śmiga jak rakieta tylko po co kopci.
Troper Magic II 2,8 tdi 91r.
siwy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 07 lut 2010, 12:36

Re: dym z wydechu

Postprzez Jozef » 13 maja 2010, 11:44

Z tego co piszesz wynika ze to nie silnik kopci tylko ty.:-)
Ja mam Patrola ktory pali idealnie i podczas jazdy nie kopci , ale jak mu przycisne na swiatlach zeby przypalil gume to niewiele mozna zobaczyc we wstecznym lusterku, no .. chyba ze samochody za mna maja wlaczone swiatla. :-)
Postaraj sie sluchac pracy silnika, zmieniaj biegi przy min. 2000, i nie przyspieszaj jak sportowym autem to przestanie kopcic, a i silnik pochodzi dluzej.
Isuzu Trooper jedynka 89 r. Nissan Patrol 2.8 tdi 2000r
Jozef
 
Posty: 72
Dołączył(a): 04 lip 2009, 14:21

Re: dym z wydechu

Postprzez mariojura » 13 maja 2010, 11:58

U mnie jest tak samo. Jak przeciągne go na biegu to czarne chmury a silnik chodzi bardzo ładnie. Jedna rada przerób wydech jeszcze raz tylko tak żebyś nie widział go w lusterku i problem rozwiązany :)21 .
Trooper 2.8TDI
mariojura
 
Posty: 208
Dołączył(a): 16 paź 2008, 08:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec, Jura Krakowsko Częstochowska


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości