Truupek-chrupek

Opisy naszych samochodów...

Truupek-chrupek

Postprzez DzikiNiedzwiedz » 13 lip 2016, 20:52

Dzień dobry.
Opowiem Wam historię pewnego Troopera którego nabyłem całkiem przypadkiem i w bardzo okazyjnej cenie.
Zacznę od tego, że od dawna chciałem leśnego pełzacza, ale zawsze brakowało mi cohonez, albo kasy.
A Więc pewnego pięknego piątkowego dnia dzwoni do mój pracodawca/kumpel/wspólnik z pytaniem czy nie znam kogoś kto by chciał terenówkę za cenę pewnej przysługi a mianowicie trzeba przyszykować samochód do filmów (tym miedzi innymi sie zajmuję).
Kupił ze znajomym Hjundaja galopera na spółę którego trzeba na potrzeby filmowe utopić w jeziorze.
Jako, że mój inny kumpel ma warsztat i jest pasjonatem 4x4 i ma Pajero (lepszą wersje galopera), a ja zawsze chciałem stare terenowe żelazo mówie, że ja go wezmę i przygotuje do filmów.
Na lawecie przyjechało coś takiego z padnieta skrzynią:
1.jpg
1.jpg (198.54 KiB) Przeglądane 3286 razy

Na dzień dobry okazało sie, że jest to Trooper i to z początki produkcji (w dowodzie 1995 składak), i to w mojej ukochanej wersji nadwoziowej czyli 3d!!
Z zasmochodu trzeba było wyjac silnik (skrzynia juz była na pace), zabezpieczyć napędy, zabezpieczyć, zbiorniczki wspomagania, hamulcowe, powyjmować cała elektrykę, reszystorki, puszki itp. przyspawać do ramy ceowniki w celu targania go na dźwigu itp. itd.
wnetrze było baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo brudne, rama cała w błocie, więc w sumie sie cieszyłem, że pójdzie do wody.
Poszedł do szybkiego malowania (we filmię miał być czerwony) i za jakis czas został utopiony:
5.jpg
5.jpg (170.73 KiB) Przeglądane 3286 razy
.

Teraz jest cały wybeszony, schnie.
Silnik 2.2 bez turbo :P zostanie uszczelniony, podserwisowany.
Skrzynia kupiona inna sprawna.
Będzie trzeba osiołka odpalić, pojezdzić, zobaczyć co nie halo (podobno napędy, silnik, itp były sprawne przed padnieciem skrzyni).
Popiaskować budę, pospawać, pomalować na zielony i czarny mat, wypiaskować rame i zabezpieczyć bo jest bardzo zdrowa jak na ten rocznik (10 kg młotek zweryfikował stan ramy) i jeżdzić.
W przyszłości swap na v6 bo nie lubie ropciuchów i tyle.
Zdjecia bede sukcesywnie wrzucał.
P.S. tak wygladał jak wyjechał z fabryki:
1985_Isuzu_Trooper_II_For_Sale_Side_0_resize.jpg
1985_Isuzu_Trooper_II_For_Sale_Side_0_resize.jpg (100.96 KiB) Przeglądane 3286 razy


Peace & love
Avatar użytkownika
DzikiNiedzwiedz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 cze 2016, 14:31

Re: Truupek-chrupek

Postprzez Maryś2 » 14 lip 2016, 09:43

Ciekawa historia Troopka :)2 a co to za film był i jak wypadł nasz aktor ;)
RS '98 3,1
LTD '93 3,1
Maryś2
 
Posty: 142
Dołączył(a): 31 sty 2016, 21:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Truupek-chrupek

Postprzez DzikiNiedzwiedz » 14 lip 2016, 10:43

Wypadł rewelacyjnie. najpierw wypadł dziobem do wody a nastepnie wypili tylne szekle i wpadł cały.
"amok" czy jakoś tak, nic więcej nie mogę powiedzieć :-)
Avatar użytkownika
DzikiNiedzwiedz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 cze 2016, 14:31


Powrót do Nasze samochody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości