renowacja troopra 1994 3.1 td

Opisy naszych samochodów...

renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 14 wrz 2010, 18:06

Witajcie !

swoje auto kupiłem ponad 2 lata temu, sprowadzone było z Niemiec. Niestety poprzedni właściciel o niego nie dbał co przełożyło się na nienajlepszy stan techniczny - czego nie można powiedzieć o wizualnym !. Do remontu kapitalnego przekonał mnie stan ramy, która to nie wygląda dobrze mozna powiedzieć, że nawet źle. Cała antykorocja odpadła i został sama goła stal a dokładniej rdza. Jako, że postanowiłem auta nie sprzedawać ze względów sentymentalnych zaczynam tą niełatwą operacje. Plan jest następujący : ściągniecie budy z ramy, gruntowna jej konserwacja ( jak i wszystkich zakamarków w budzie), wymiana prawie wszystkich części eksploatacyjnych ramy. Plan zakłada przybliżyć się jak najbardziej do stanu fabrycznego jak się da. Nie planuje żadnych modyfikacji offroadowych 265/75 spokojnie mi starczy. Będę na bieżąco informował o postępie prac dla potomnych i ogólnego dobra posiadaczy trooperów.

Dziś prace zakończyłem na prawie całkowitym rozebraniu wnętrza, progów, reflektorów i grilla. Auto musi się jeszcze dać ruszyć do jutra więc podzespoły bazowe zostają :P fotki jak to wygląda na dziś dzień.


Obrazek
w trakcie
Obrazek

po pozbyciu się foliowych osłon przestrzeni nadkola

Obrazek

kiedyś już raz rozbiłem nadkole. Teraz już wiem skąd ta rdza wyłazi. Wygląda na to że metal był zgrzewany już po zakonserwowaniu przez co powstała w tym miejscu rdza. Do wyczyszczenia ;)

Obrazek

kolejne niespodzianki tym razem w dole przestrzeni.

Obrazek

stan progów też będzie wymagał pracy :|

Obrazek

po wyjęciu reszty środka. Maty od zimowej brei się rozwarstwiły i trzymały wilgoć i zapach... (wilgoci) Chciałbym je zastąpić czymś innym. Musze poszukać o tym w sieci...

Obrazek

rozwarstwiona mata i przegrzana blacha od wydechu...

Obrazek

po przegranej walce ze zderzakiem ściągnąłem reflektory i grill. Zderzakowi do rozsądku przemówię szlifierką kątową. ;). Jutro mam zamiar przygotować budę do podnoszenia...

--------

zdjęcia są z picassy, jeśli komuś nie działają mówcie !
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez jedrula » 14 wrz 2010, 21:11

życzę powodzenia i wytrwałości. jak już rozbierzesz rame na czynniki pierwsze to chyba najlepiej byłoby ją wypiaskować na sucho a następnie dobrymi farbami pomalować lub może dobrze ocynkować (akurat tego jeszcze na aucie nie praktykowałem),ale może ktoś taki manewr przerabiał?
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez croochy » 14 wrz 2010, 21:15

cynkowanie nie bardzo, temat poruszany na forum4x4 w dziale nissana

wg mnie najlepiej piasek i jakieś epoksydy


fajnie że bierzesz się za auto, mi brak zdrowia do mojego i chyba za intensywnie go w terenie używam :roll: jak go kupiłem prawie żadnej ryski nie miał i tylko jeden wgniot, a teraz :oops: :roll: :|
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 14 wrz 2010, 22:24

plan jest taki, że po rozebraniu rama będzie piaskowana na to pójdzie ocynk na zimno rustoleum galvazink a na to jescze masa bitumiczna noxudol 1600. Facet z tego noxudola mowi ze sam ma troopera i jak tym zrobil to go rdza nie rusza.

|Musze byc wytrwały bo to mój jedyny srodek transortu :D
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez Serg » 15 wrz 2010, 00:55

Wojtek powodzenia i cierpliwosci :)2 Czymam kciuki :)21
No i czym teraz do pracy jezdzisz, tranzitem ? ;)
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 15 wrz 2010, 18:32

Dzięki za wsparcie :) Teraz kradne dziadkowi transita jak moge :P.

Dziś prace posuwały sie całkiem dobrze gdybym nie utknął na śrubach od zderzaka ale od początku ;) .

Zacząłem od ściagnięcia nadkoli ogólnie poszło dobrze - straty to 2 śrubki. Niestety żeby ściągnąć nadkole trzeba też zdjąć ten kawałek blachy od wycieraczek. Nie było to łatwe - żeby go odkręcić najpierw ścigamy wycieraczki. Są na stożku wbite więc trzeba popukać. Blacha jest na zatrzaskach i najlepiej jest wyjąc uszczelkę szyby i pomóc poluzować ją jakimś śrubokrętem. Z przodu przykręcony jest na jakieś 5 śrub do ściany ogniowej.

Obrazek

Obrazek

w komorze wycieraczek 0 rdzy :)

Obrazek

wszędzie zdrowa blacha bałem się że będzie inaczej ! 8-)

Obrazek

Następnie ściągnąłem maskę to akurat dość łatwe tylko 4 śruby. Nieodłączny towarzysz - WD 40

Obrazek

nadkole jedno jak i drugie zdrowe. W planie mam je zakonserwować masą bitumiczną, ot na wszelki wypadek.

Obrazek

drugie nadkole i nieułamana antena :D

Obrazek

blacha nadkola nie wiem czy oryginalnie ale jest pokryta jakby woskiem/smarem - dlatego taka żółta.

Obrazek

ilość mokrego błota w nadkolu, pomimo tego jest zdrowe.

Obrazek

lekko przyrdzewiały próg - do poprawki.

Obrazek

potem zabrałem się za zderzak. tu niestety skończyła się dobra passa. Widzicie na zdjęciu z czym się pracuje - nie wiadomo czy to urwać, wyciąć czy próbować normalnie odkręcić. Większość śrub i tak "traci głowę" .

Obrazek

Na tych śrubach poległem. Są już tak zardzewiałe, że kluczem nie da rady, palnika nie mam i jedyny ratunek to szlifierka kątowa. Dojście kiepskie i śruba twarda więc ciężko to idzie. Udało mi się urwać jedną i naciąć drugą jutro mam nadzieje, że wygram walkę.

Obrazek

Na dziś koniec pracy, jutro ze względu na prace będę miał mniej czasu ale postaram się zdjąć ten zderzak :) bo nie usnę.
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 16 wrz 2010, 21:56

Witajcie

Udło się :D :)2 zderzak ściagnięty. Nie było łatwo ! potrzebne były : młotek, przecinak i szlifierką kątowa. Śruby nie dawały za wygraną ale ostatecznie uległy. Te zawieszenia zderzaka pomimo takiej korozji całkiem dobrze się trzymają ale i tak będę chciał je zrobić z nierdzewki/kwasiaka. Poniżej fotki z wygranej walki.

Obrazek

Obrazek

bez tych blach jakiś pękaty się zrobił 8-)

Obrazek

deszcz rdzy ...

Obrazek

zgniłe mocowania.

Jutro też będę dłużej w pracy ale mam w planie ściągnąć tylny zderzak i może ruszyć mocowania budy. Ciesze się, że ten etap już za mną :P
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 18 wrz 2010, 19:42

Witajcie

Dziś cały dzień walczyłem z tylnym zderzakiem, który okazał się jeszcze gorszy od przedniego :shock: . Poprzedni właściciel zamontował sobie hak i był on przykręcony do mocowań zderzaka i ramy. Śruby przez ten czas się tak zapiekły, że dwie musiałem odciąć w ciężkim miejscu. W międzyczasie zepsuła mi się szlifierka więc wymieniłem na makite- powinna pożyć długo. Zderzak w środku jest kompletnie zgniły, wszystko będę musiał zrobić nowe. Rama na zdjęciu nie wygląda tragicznie ale to przez lampe w rzeczywistości jest gorzej. Martwiłem się o śruby mocujące budę ale one wychodzą całkiem ładnie.

Obrazek

Obrazek

środek zderzaka

Obrazek

już bez zderzaka, ruda rama.

Obrazek

poprzedni właściciel pozmieniał coś w instalacji będe to musiał jakoś uporządkować..

Obrazek

widok ogólny

Najgorszy etap już chyba za mną w poniedziałek odkręcam budę, rozłączam kabelki, rureczki itp i myślę, że wtorek/środa to realna data wyjazdu ramy z pod budy.
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez dominik502 » 20 wrz 2010, 17:48

Powodzenia i wytrwałości.
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez siatkaz » 21 wrz 2010, 21:31

sztuka rozebrać ale jeszcze większa złożyć - powodzenia
Lublin Monterey 3.1 long 1992
siatkaz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 wrz 2009, 07:57

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 21 wrz 2010, 22:41

Witajcie :)

Zapał ciągle jest pomimo narastających problemów.. Wczoraj walczyłem z mocowaniami budy, udało mi się zdjąć wszystkie poza 1 który musiałem odciąć ze względu na jego stan agonalny. Dziś zrobiłem porządek w komorze silnika zostało mi tylko rozpięcie kolumny kierownicy z przekładnią. No i niestety najgorsze :( końcówki przodów hamulcowych są w takim stanie, że nie da się ich już odkręcić będę musiał je wyciąć i dorobić nowe miedziane. W planach i tak jest wymienienie przewodów elastycznych więc będą i nowe sztywne. Jeśli wszystko pójdzie dobrze jutro buda będzie całkowicie rozpięta z ramą :)

Obrazek

tego musiałem usunąc...

Obrazek

tak właśnie wygląda większość rzeczy z którymi przychodzi mi walczyć.

Obrazek

po pierwsze profesjonalizm 8-)

Obrazek

porządki w komorze silnika

Obrazek

obym jutro zakończył ten mało widowiskowy etap. Musiałem obrócić auto na podjeździe i kawałek się przejechałem i widać, że zwraca na siebie uwagę :D
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez skiczu » 21 wrz 2010, 23:08

Biedny polbruk ;) :)
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 21 wrz 2010, 23:22

auto troche puściło soków :D ale sie domyje ( chyba)
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 25 wrz 2010, 19:55

Witajcie

przez ostanie kilka dni walczyłem żeby wyjąć ramę i dziś po 2 dniach podnoszenia udało się :D rama po umyciu nie wygląda tak źle jak myślałem !. Fotki są z przed mycia ...

Obrazek

do podnoszenia używałem wyciągarki do silnika własnej konstrukcji :P

Obrazek

to wyglada strasznie :P
Obrazek

rama wyciągnięta ! 8-) przewody hamulcowe i paliwowe do wymiany - chyba łatwiej mi powiedzieć co zostaje :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz musze rozebrać to co zostało i rama pojedzie do piaskowania po tym już ta przyjemna część :P
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez Nahen/thor_ » 25 wrz 2010, 20:14

Jak już skończysz to może bym Ci swojego starszego podrzucił? ;) Ehh jakbym chciał mieć czas i miejsce na takie zabawy :(
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 26 wrz 2010, 11:36

haha pewnie :D wpadaj w każdej chwili 8-)
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 28 wrz 2010, 23:53

Witajcie !

Musiałem się przenieść do garażu ze względu na pogodę. Do tej pory zrzuciłem silnik ze skrzynią, wspomaganie z całym układem kierowniczym, bak i wydech. Zostały mi tylko przednia i tylną oś. Problem w tym, że śruby przedniej osi są tak zapieczone i trudno dostępne, że sam nie wiem jak je ugryźć :roll: Poniżej fotki z postępem prac.

Obrazek

Obrazek

|Będe musiał wymienić te pordzewiałe rurki baku.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez croochy » 29 wrz 2010, 06:20

widzę porządne zaplecze warsztatowe :)2
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez Nahen/thor_ » 29 wrz 2010, 11:23

Kanał by się przydał do kompletu ;) or siakiś konkretny podnośnik ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 29 wrz 2010, 18:56

Dzięki :)

Zaplecze musi jednak jakieś być do takich prac :P. Kiedyś u mnie w garażu była narzędziownia 5 tokarek 2 frezarki i prasa więc trochę rzeczy zostało. Kanał będę kopał w drugim garażu :D tutaj woda bardzo nachodziła. Udało mi się dziś odkręcić wszystkie śruby przedniego zawieszenia i osi :D jutro zapostuje większy materiał.
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez croochy » 29 wrz 2010, 18:58

kurcze zazdroszcze

głównie odwagi w podjeciu takiej decyzji że remont od podstaw, mi narazie brak odwagi
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 29 wrz 2010, 20:09

decyzja nie była łatwa ! od początku roku się zastanawiałem czy na pewno to zrobić. Teraz mimo, iż to dopiero półmetek mogę powiedzieć, że nie żałuje - znalazłem wiele rzeczy, które już dawno powinny być wymienione a nie wyglądały źle na "oko" - bak, przewody hamulcowe, amortyzatory tylne i tuleje wahaczy. Cała operacja wygląda groźnie ale jak już się zacznie to da się to ogarnąć :P Auto jest całkiem dobrze zaprojektowane pod kątem jego rozbierania :D
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez croochy » 29 wrz 2010, 20:45

ciekawi mnie całkowity koszt takiej operacji
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez BUNNY_PL » 29 wrz 2010, 21:24

postaram się zrobić jutro kosztorys :)
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: renowacja troopra 1994 3.1 td

Postprzez croochy » 29 wrz 2010, 21:38

aż mnie ciarki przeszły na sama myśl o tym :)21
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Następna strona

Powrót do Nasze samochody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości