Strona 1 z 1

Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 14 gru 2017, 12:45
przez traper
Dzień dobry,
szukam informacji na temat serwisowania Isuzu D-Max z 2014 roku.
Komu najlepiej powierzyć nowo zakupione auto? Samochodu jeszcze się uczę, próbowałem uzyskać jakieś informacje z Autoryzowanych Serwisów, ale napotkałem na mur ignorancji: najbliższa Zielona Góra 2 razy nie oddzwoniła, Polkowice chyba nastawieni są na duże firmy, we Wrocławiu byłem osobiście, ale Serwis skierował mnie do Sprzedawcy :oops: , który namawiał mnie do wymiany samochodu na nowy - jakbym był zainteresowany nowym, to nie kupiłbym używanego :oops: , a rozmowa o obsłudze zakończyła się stwierdzeniem, że i tak gwarancja się już skończyła, najlepiej wypadła Jelenia Góra, ale dla nich problemem było, że jest to pojazd importowany do Polski z Francji :roll: Użytkuję także dwie Mazdy i chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do innej jakości obsługi serwisowej.
Z racji zawodu czeto jeżdżę po Polsce i z chęcią oddam samochód raz w roku na przegląd do Serwisu, który zajmuje się głównie Isuzu D-max.
Proszę o uwagi na co zwrócić uwagę w początkowej fazie użytkowania, czy robić konserwację podwozia, co jest z tym rosnącym poziomem oleju w silniku? Auto zamierzam eksploatować głównie do holowania łódki wędkarskiej i sporadycznych wyjazdów do lasu na polowania.
Dziękuję za wszelkie informacje, bo przeszukałem net, ale nie znalazłem nic konkretnego.

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 14 gru 2017, 13:36
przez FFK
Jakbyś napisał post wcześniej to bym osobiście dowiedział się czegoś więcej w Zielonej Górze w Isuzu. Mieszkam jakieś 40 km od Zielonej Góry, a 500 m od Isuzu własnie byłem.

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 14 gru 2017, 13:59
przez korf
Spróbuj może w Bielsku, jak próbowałem coś załatwić do Troopera 3.5 to stwierdzili, że serwis obsługuje tylko D-maxy.

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 14 gru 2017, 14:07
przez pocieszny
jeśłi chcesz na przeglądowy serwis to w zasadzie każdy serwis 4x4 powinien ogarnąc temat,
możesz zadzwonić na Mokrę 2 do Krakowa, zajmują się głównie trooperami ale jakiejś dramatyczniej różnicy nie ma ;)
606823830 Lolek (Rafał)

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 16 gru 2017, 11:26
przez traper
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wyjaśnię, że szukam Serwisu, który dysponuje czytnikiem błędów do mojego D-MAX'a, a te są tylko w Autoryzowanych Serwisach - przynajmniej mnie tak informowali.
Zauważyłem, że zapala się kontrolka ESP, sygnalizuje błąd przez około 30 sekund i samoistnie gaśnie, aż do następnej sygnalizacji, przy czym ESP działa wg mnie prawidłowo. Serwisy z którymi rozmawiałem były zainteresowane przeglądem olejowym, ale już nie podejmowały się jednoznacznej diagnozy i naprawy - Wrocław przyjmie auto na diagnostykę, która może potrwać nawet miesiąc! - wie Pan, Isuzu to egzotyczna marka, a Pan nawet nie ma gwarancji :oops:
Poza tym jeździ się wygodnie, jestem po pierwszym holowaniu łódki na przegląd 170km i jestem bardzo zadowolony z prowadzenia i ze spalania.
Rozmawiałem telefonicznie ze Sprzedawcą z Bielska na temat zabudowy myśliwskiej na pace, wreszcie konkretna rozmowa, ale wstępna wycena powala na kolana, więc rozglądam się dalej - może ktoś robił w swoim D-MAX zabudowę wzorując się na salonowym? Może ktoś z lubuskiego lub dolnośląskiego przerabiał swoje auto?
Szukam także uwag na temat podniesienia zawieszenia i montażu haka holowniczego - robił już to ktoś z Forum? jakieś przetestowane montaże?
I ponawiam pytanie co tym olejem, bo u mnie także minimalnie, ale jednak przybywa :roll:
Tradycyjnie dziękuję za wszystkie uwagi na temat D-MAX'a.

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 16 gru 2017, 12:48
przez pocieszny
zadzwoń do Lolka mają techa więc pewnie ogarną problem :)2

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 16 gru 2017, 18:05
przez piotr R
Hak zamontuj w autoryzowanym warsztacie ,ogarną temat do każdego auta. Pomijając sprawy techniczne będzie problem z rejestracją jeśli nie będziesz miał właściwych dokumentów na pochodzenie haka i jego montaż.Zwróć uwagę na tabliczkę znamionową, nie długo będzie to element od którego policja będzie zaczynała kontrolę na drodze.
Pod Warszawą były dwa serwisy Isuzu, obecnie jeden zlikwidowany a w drugim nie pracuje już nikt kto by ogarniał terenówki :(
P.S Haki do swoich aut dorabiam i montuje w firmie Hak Pol. Zawsze bez problemu, nikt nie podważył ich certyfikatu.http://www.hakpol.pl/kontakt.html Zadzwoń szef jest bardzo otwartym człowiekiem.

Re: Problemy z serwisowaniem

PostNapisane: 18 gru 2017, 10:12
przez kufcio
Samochód mam dopiero miesiąc ale już co nie co mogę powiedzieć.
1. Fachowy serwis nie istnieje.. marka egzotyk i nie ma specjalistów. Fakt jest taki ze to typowe auto wiec każdy normalny mechanik to ugryzie bez problemu.
2. podniesienie auta mam za sobą. obecnie jest wyprzedaż w interkarsie. Polecam! Kompletny lift z Old man emu wyszedł 2750zł brutto

Proponuje pojechać do dobrego warsztatu 4x4 i załatwisz wszystko - takie warsztaty prowadza ludzie z pasją, zrobią to najlepiej. (przeczytaj o mojej wizycie w ASO Koszalin)