Montek 3.1 '96

Montek 3.1 '96

Postprzez alunetik@gmail.com » 04 lut 2019, 14:20

Cześć,

Kupiłem go w grudniu w zeszłym roku, od faceta, który miał go 5 czy 6 lat. Starszy gość z ładnym domem pod Warszawą :) Nie oszczędzał na serwisie, do wszystkiego jest dokumentacja.
Ja po zakupie zrobiłem serwis "zero", czyli wymieniłem olej, filtr powietrza, filtr oleju. Oleje w skrzyni, w dyfrach. Zrobiłem cały rozrząd razem z pompą wody i wymianą płynu chłodniczego. Zatkałem zawór EGR (mniej pali, jest elastyczniejszy). Kupiłem koła zimowe. Zrobiłem zbieżność, naprawiłem czujnik ABS (teraz działa), zregenerowałem 2 zaciski, wymieniłem klocki i przewody hamulcowe z tyłu, zalałem nowy płyn. Za auto zapłaciłem 12.400pln, serwis i opony kosztowały mnie trochę ponad 3000pln. Poprzedni właściciel wymienił przednią szybę na nową, bo stara była podrapana (widziałem zdjęcia starej), wymienił prawe tylne drzwi, bo atakowała je rdza. Są w (o jeden ton) innym odcieniu.
Co do rzeczy, które są do zrobienia:
- linka klamki wewnętrznej prawy tył. Otwiera się tylko od zewnątrz. Ja tym się szczególnie nie przejmowałem, bo to jest miejsce mojej córki. Chciałem naprawić, jak zrobi się cieplej i będzie można podłubać ;)
- Nie wysuwa się elektrycznie antena.
- z lewego błotnika schodzi lakier bezbarwny (tak kupiłem)
- z atrapy zeszła srebrna farba (tak kupiłem)
- fotel kierowcy ma pękniętą sprężynę i ma małego dołka (nie przeszkadza), łatwo to zrobić:)
- głośniki mają swoje lata i pierdzą, wymagają wymiany
- elektryka działa idealnie, wszystkie szyby, sterowanie lusterek, składanie.
- klimatyzacja była nabijana w zeszłym roku i mrozi
- na przedniej desce na przeciwko pasażera są 3 dziurki, poprzedni właściciel miał tam zamocowany uchwyt do telefonu.
- nie działają wycieraczki reflektorów, nie wiem czemu, nie zagłębiałem się
- trochę schodzi czarna farba z chromowanych ramion wycieraczek
- wymieniłem wycieraczkę tylną.
- poprzedni właściciel zmienił sobie natrysk płynu do szyb, na guzik, zamiast wajchą od wycieraczki
- przejrzałem przewody paliwowe i są zaśniedziałe, ale wg mnie nie wymagają jeszcze długo interwencji.
- łożysko i uszczelniacz wałka przekładni kierowniczej, zestaw naprawczy ok 100pln :) Czeka na wiosnę
- przeguby przód do wymiany, sprzęgiełka sprawdziłem i są ok. Jak wrzucałem napęd, to po rozłączeniu, zawsze cofałem, żeby się dobrze rozpięły
- ZAWSZE chłodzę turbo po jeździe (mam na tym punkcie obsesję).
GT- Rdza: rama jest bardzo dobrze zabezpieczona chyba z 5 warstwami. Nadwozie nie ma dziur, w prawym przednim nadkolu jest lekkie pruchno mocowania zderzaka, do naprawy.
jest mały purchel wielkości 50gr przy prawych tylnych drzwiach. Przegniły halogeny fabryczne, jednego zdemontowałem, drugi czeka na demontaż. To zdecydowanie najlepszy egzemplarz jaki oglądałem pod tym względem.
- auto cały czas było garażowane i przez wcześniejszego właściciela i przeze mnie
- świeżo wymieniony olej, wymieniona uszczelka pod miską, filtr powietrza i filtr oleju. Wymiana co 7500km, ja wymieniłem po 7000.
- auto ma hak, wbity, wszystko działa.
- ogrzewanie tylnej szyby, połowa "żył" nie działa, ale odmraża bez problemu.
- drugi komplet opon letnich na aluminiowych felgach. Letnie Yokohamy, zimowe dunlopy (nie są to kamienie z 2001 roku, tylko bardzo dobre, świeże opony).
- ubezpieczenie do 19 czerwca
- przegląd do października (nie jest zrobiony, ale załatwię to na dniach). Cofnęli mnie z przeglądu z powodu niezdemonotowanego drugiego halogenu (albo ma działać, albo być zdjęty), pocenia miski olejowej i podświetlania tablicy. Reszta bez zastrzeżeń.
- auto ma przyciemnione tylne szyby, po co ma ktoś patrzeć do bagażnika.
- VIN: JACUBS69GT8103561
- kolor bordowy

Nie mam nic do ukrycia, nie mam zamiaru ściemniać. Auto sprzedaje (tzn nie wiem czy sprzedaje), bo mamy z żoną 2 samochody i chcemy sprzedać oba i kupić jedno. Tak sobie to tłumaczę :)

Auto można obejrzeć w Warszawie, na Wilanowie, ul. Hlonda. Mój nr tel: 514004141. Co do ceny: doskonale liczę się z tym, że kwota zainwestowana się nie zwraca, jest to dla mnie naturalne. Jednak, szukałem auta długo i wiem, że to bardzo dobry egzemplarz. Jestem skłonny do negocjacji, nie będę się spierał o 5 pln, ale staram się być człowiekiem rozsądnym. Myślę, że możemy zacząć dyskusję od 12.800pln. Jestem otwarty na propozycje.
alunetik@gmail.com
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 maja 2017, 11:41

Re: Montek 3.1 '96

Postprzez Jake » 04 lut 2019, 22:39

Jakies foty??
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4197
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montek 3.1 '96

Postprzez Silvestr » 05 lut 2019, 21:59

Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa


Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości