Plus po Stacyjce - Gdzie?

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Honda Horizon, Honda Acura SLX

Plus po Stacyjce - Gdzie?

Postprzez Jake » 13 cze 2018, 01:49

Mam ostatnio troche wolnego i drugi tydzien dlubie przy Trooperze i robie kolejno wszystkie zaległe rzeczy na ktore nie mialem czasu. Ostatnie 2 dni uplywaja pod znakiem lutownicy, zaciskarki do konektorów i kilometrów kabli. Przenioslem pozycje/stop i kierunek ze zderzaka do budy, wycialem resztki sprochnialej wiazki do swiatel w zderzaku i pociagnalem nowa wiazke haka do gniazda 13pin, zrobilem pod deska nowe kable do dodatkowych gniazdek zapalniczki i CB radia, zalozylem guzik recznego grzania swiec. Teraz tylko musze sie wpiac z calym tym majdanem tam gdzie trzeba. A z wiekszoscia tych rzeczy trzeba sie wpiac w plus po stacyjce. Gdzie w Trooperze znajde stałe 12V po stacyjce? Moze byc pod deska rozdzielcza, moze byc pod maska w okolicy skrzynki bezp. Mam schemat, ale pomyslalem ze moze ktos juz temat przerabiał i nie bede musiał szukac.
Nasuwa mi sie tez drugie pytanie. O ile do grzania swiec potrzebuje jakiejkolwiek napiecie po stacyjce, bo obwod bedzie sterowal wylacznie cewka przekaznika, o tyle z +12 do gniazda haka, juz musi to byc zrodlo o wydajnosci rzedu kilku Amper, w niektorych autach jest gdzies przekaznik, ktory zalacza sie po stacyjce i z niego moznaby pociagnac takie napiecie, czy w Trooperze mamy cos takiego?
Opel Monterey LTD 1997r 3.1D
Jake

Re: Plus po Stacyjce - Gdzie?

Postprzez miras7 » 13 cze 2018, 10:16

Jake napisał(a):....
Nasuwa mi sie tez drugie pytanie. O ile do grzania swiec potrzebuje jakiejkolwiek napiecie po stacyjce, bo obwod bedzie sterowal wylacznie cewka przekaznika, o tyle z +12 do gniazda haka, juz musi to byc zrodlo o wydajnosci rzedu kilku Amper, w niektorych autach jest gdzies przekaznik, ktory zalacza sie po stacyjce i z niego moznaby pociagnac takie napiecie, czy w Trooperze mamy cos takiego?

W prawym tylnym narożniku ramy jest oryginalna kostka w instalacji Troopera do podłączenia haka. Z wiązki wychodzi gdzieś obok wiązki do tylnej prawej lampy w zderzaku.
miras7

Postprzez Jake » 13 cze 2018, 12:35

miras7 napisał(a):
Jake napisał(a):....

W prawym tylnym narożniku ramy jest oryginalna kostka w instalacji Troopera do podłączenia haka. Z wiązki wychodzi gdzieś obok wiązki do tylnej prawej lampy w zderzaku.

Dzieki, wiem, widzialem ja, tak bylo podlaczone gniazdo przy starym haku. Zastnawialem sie nad jej reanimacja bo byla w oplakanym stanie, sporo kabli bylo przetartych, ale odkrylem ze jest zintegrowana z kablami do swiatel w zderzaku i polaczenia sa srednioszczesliwie zrobione pod zderzakiem. To w zestawie z tym, ze i tak potrzebowalem w gniezdzie dodatkowo swiatel cofania, zasilania 12V i drugiej masy, spowodowalo ze calkiem wycialem obwody swiatel z glownej kostki w lewym narozniku, zostawiajac tam tylko kable idace nad zbiornik paliwa, i pociagnalem nowa wiazke do haka z wieksza iloscia przewodow, uzylem 10x 1,5mm^2 i dodatkowo calosc zabezpieczylem nowym peszlem. Powinno byc :)2
Jake

Postprzez Jake » 17 cze 2018, 03:07

Odkrylem juz, ze w skrzynce bezpiecznikow przy lewym przednim nadkolu (pod nogami kierowcy) sa przekazniki ktore zalaczaja sie po przelaczeniu kluczyka na ACC (napiecie na radio) i ON (zapalaja sie kontrolki), niestety wchodza i wychodza z nich po jednym krotkim kablu, ktore szybka nikna w grubej wiazce i trudno sie tam pewnie i estetycznie wpiac z czymkolwiek. Zastanawiam sie czy jest gdzies lepsze miejsce.
Bez sensu ;p Nie mogloby to byc tak zrobione jak na obrazku nizej? (VW Passat)
Obrazek
Jake

Powrót do 1992-1998