Zbiornik Paliwa

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez mcgiver » 01 sty 2022, 22:53

ok , dzieki za rozjaśnienie , ale nie zabardzo kumam idee tych odpowietrzników przy przechyłach ... auto musiało by się wyjebać na plecy żeby to rozwiązanie miało sens ;) , ok to już wiem czego nie muszę uwzględniać w aktualnej formie w nowym zbiorniku.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Jake » 01 sty 2022, 23:04

To nie tak. Tankujesz pelny zbiornik. Jedziesz w zakrecie - paliwo przemieszcza Ci sie na jedna strone - napiera na odpowietrznik. Bez takiego zaworka po prostu wleje sie do odpowietrznika - prawo bezwladnosci. Dzieki zaworkom z kulkami to sie nie dzieje. Puszczaja powietrze i opary, ale nie puszcza paliwa. De facto wystarczy zaprojektowac okragly otwór i trzy łapki z blachy zeby je zamontowac - nie warto z tego rezygnowac.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez miras7 » 01 sty 2022, 23:28

mcgiver napisał(a):ok , dzieki za rozjaśnienie , ale nie zabardzo kumam idee tych odpowietrzników przy przechyłach ... auto musiało by się wyjebać na plecy żeby to rozwiązanie miało sens ;) , ok to już wiem czego nie muszę uwzględniać w aktualnej formie w nowym zbiorniku.

Wystarczy na bok. Nigdy nie leżałeś autem na boku ??? :)21 Wyciekające wtedy paliwo to duże zło :)3
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez miras7 » 01 sty 2022, 23:36

mcgiver napisał(a):wyjąłem ostatnio zbiornik z pod auta , niestety nie wygląda zbyt ciekawie , łączenie górnej i dolnej części na rogach są w stanie agonalnym , chyba nic z tego zbiornika nie bedzie, chyba że zdecyduję się go jakoś odbudować , zobaczymy .
fotki po umyciu myjką https://photos.app.goo.gl/tC3UnW5fQaPQtRmV8
Tak czy inaczej chcę zrealizować od dawna planowany pomysł ; kupienie maxymalnie dużej butli gazowej którą chcę wsadzić w miejsce ory baku paliwa i wyspawanie 20-30 litrowego zbiornika na benzynę w pozostałym miejscu.
Pytanie o co chodzi z tymi wtyczkami i flanszami na zbiorniku , rozumiem że z boku jest wtyczka dla pompy i poziomu , ale co to za wtyczka od góry na deklu pompy? co to za małe kryzy na rogach od góry? Nowy zbiornik bedę robił w pełni funkcjonalny więc wszystko będę musiał zaadoptować tak by działało jak fabrycznie. chcę zrobić z 30mm liftu na budzie i z 50mm obniżyć osłonę zbiornika , w celu zmieszczenia jak największej butli na gaz, miejsca jest dość sporo bo nie przeszkadza jak w przedlifcie korektor hamowania .
plan jest również wykonanie klapy rewizyjnej w podłodze bagaznika.

Robiłem coś podobnego raz w 3.5. Wyciąłem oryginalne mocowania zbiornika do ramy. Jak najbliżej mostu, a właściwie drążka panharda, wstawiłem mocowanie kosza na butlę. Był robiony bodylift 30mm, ale osłona butli i zbiornika benzyny miała być na wysokości oryginalnej osłony. Nie pamiętam już jaka butla tam weszła... Do tego wyspawałem zbiornik z nierdzewki, coś ok 27L, z oryginalnym wlewem i pływakiem, ale zewnętrzną pompą paliwa. Wszystko osłoniłem blachą stalową giętą 5mm.
Obrazek
Zdjęcie robiłem stojąc pod mostem. Widać kosz butli i zbiornik paliwa

Mocowanie kosza butli:
Obrazek

Umiejscowienie pomy i filtra:
Obrazek
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez mcgiver » 02 sty 2022, 00:08

własnie Miras chodzi mi o takie rozwiązanie ale pompa jednak bedzie w srodku ,
Najbardziej optymalny zbiornik jaki tam wejdzie to walec 450 x 680mm (mieszczący 75l lpg po odjęciu na poduszkę 20%) da się taki kupić .
Wtedy nie trzeba obcinać ory mocowań zbiornika beny,
Zbiornik beny też mam zamiar mieć wkomponowany w pustkę przy ory wlewie i raczej nie bedzie to prostokąt tylko bardziej wypełniający przestrzeń gabaryt, oczywiście z jakąś tam przewidzianą strefą zgniotu. jak już będę na tym etapie to ktoś mi to narysuje pod laser
co do zaworków odpowietrzających to ja wiem ze są potrzebne tylko że trzeba to zrobić prosciej niż isuzu , bo trochę to skomplikowali przede wszystkim flansze z tymi blaszkami na górze których praktycznie już nie ma u mnie bo je zezarło. a da sie to zrobić prościej i skutecznie i wystarczy jeden zaworek nie trzeba dwóch tymbardziej przy customie
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez miras7 » 02 sty 2022, 00:20

Zrobić 2 oryginalne odpowietrzenia to nie problem. Ja wstawiałem je w zwykłe pierścienie z blachy... Jak chcesz to wyślę Ci pdf z tym zbiornikiem, może sobie coś wykorzystasz
A czemu nie chcesz wyciąć oryginalnych mocowań zbiornika? Kolega, któremu to robiłem i tak dorzucił w bagażniku drugą butlę, bo mu mało zasięgu było (coś trochę ponad 300km)
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez mcgiver » 02 sty 2022, 00:32

jesli kupie taka butlę jak pisałem to przy 75litrach bez zbytniego spuszczania się można zrobić z 450km na gumach które teraz mam , 265 70 16
na ory ogumieniu praktycznie tyle robiłem z przyczepą na 65litrach :) .
co do mocowań to zalezy mi żeby zostały w razie czego.
W bordowym angliku kupionym w sierpniu też jest obcięte mocowanie i lpg pod autem z jakimś małym zbiornikiem beny , nie znam szczegółów bo nie miałem tego auta jeszcze na kanale tyle widziałem leząc na trawie w lecie .
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec


Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Jake » 01 kwi 2022, 16:53

Jestem bardzo bardzo sceptyczny. Pomijam abstrakcyjne cene i to ze to do dziadka i trzeba by przerabiac rure wlewu, tu chodzi o to ze fabryczne zbiorniki z tworzywa maja inna konstrukcje - bo tworzywo inaczej pracuje. Nie wyobrazam sobie zeby w tworzywie nagwintowac otwory M5 trzymajace kosz pompy, ani zeby lapki trzymajace odpowietrzniki byly dosc sprezyste... W fabrycznych zbiornikach stosuje sie duze gwinty jak w butelkach i nakretki - tak jak np. w zbiorniku we Fronterze. Ktos na sile chcial zrobic taki sam zbiornik jak fabryczny, zeby niby "pasowal bez przerobek", zamiast przeprojektowac to zgodnie ze zdrowym rozsadkiem.
Poza tym pytanie czy to jest faktycznie tworzywo sztuczne robione na wtryskarce czy moze nie forma z wlokna szklanego (wtedy nadaje sie co najwyzej do trzymania gwozdzi).
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez miras7 » 01 kwi 2022, 19:07

Wygląda, że łapki odpowietrzników są metalowe, przykręcone do zbiornika. Możliwe, że gwinty są zdobione w zalanym (zalaminowanym?) stalowym pierścieniu.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Quentil » 01 kwi 2022, 20:43

Też jestem sceptyczny - zwłaszcza za taką cenę. Wrzuciłem w ramach ciekawostki i żarciku, bo Legend w kilku postach Cię - Jake namawia na otworzenie produkcji zbiorników (choć jemu chyba chodzi o metalowe).
Miras zaś ma rację co do konstrukcji, na przybliżonych zdjęciach widać łapki z metalu przykręcone na 3 śrubki :)21 , a gwinty do kosza pompy mają metaliczy błysk.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Jake » 01 kwi 2022, 21:37

Rzeczywiscie. Nie zwrocilem uwagi w pierwszej chwili.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: zbiornik paliwa

Postprzez niedzwiedz » 08 lip 2022, 20:45

marcin32 napisał(a):Idealnie pasuje zbiornik paliwa od Hondy Accord VII benzyna. Mało przeróbek,nawet wskaźnik paliwa hondy po lekkim podgięciu wskazuje poziom w naszym Isuzu. Nie świeci sìę jedynie rezerwa. Pompę paliwa i czujnik zostawiamy odcHondy. Cena za kompletny zbiornik z pompą 40zł!


Mój zbiornik dziurawy jak sito,nie sensu już go ratować
Macie możę jakieś info odnośnie do tego zbiornika z Accorda z jakiej wersji szukać: kombi, sedan?

Jaki zbiornik z innego auta może pasować bez wielkich przeróbek ?

Monterey 3,5 1998 rok
Opel Monterey 3,5 LTD
Avatar użytkownika
niedzwiedz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 paź 2015, 10:56
Lokalizacja: GA

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Jake » 08 lip 2022, 21:09

Nie wiem nic o zadnych Accordach, ale jak juz pisalem wiele razy bez problemu pasuje plastikowy z Frontery.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez niedzwiedz » 08 lip 2022, 21:26

Frota A, B, benzyna diesel, czy wszystko jedno?

Kosz, pompa i czujniki ze starego będą pasować, czy brać komplet z froty (zbiornik, pompa paliwa, rezerwa)
Opel Monterey 3,5 LTD
Avatar użytkownika
niedzwiedz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 paź 2015, 10:56
Lokalizacja: GA

Re: Zbiornik Paliwa

Postprzez Jake » 08 lip 2022, 22:25

Jakbys przeczytal temat to nie musialbym pisac wszystkiego 3 raz od nowa....

W skrocie: A, wszystko jedno, baki sa takie same, ale w dieslu nie ma pompy, czujniki sa inne i na frotoeym zle pokazuje, ale mozna dolozyc stary z troopera.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości