tylne lampy

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Re: tylne lampy

Postprzez seb_81 » 22 kwi 2012, 09:13

Mam pytanie - zakupiłem lampy od bighorna z kierunkiem w budzie ( rezygnuje z lamp w zderzaku ) -czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat.Chodzi mi o doprowadzenie przewodów. Ciągnę je od dołu (tam gdzie były w zderzaku ) czy muszę wiercić otwory żeby doprowadzić,czy inna możliwość.Może ktoś montował to pomoże tez z kolorami kabelków.pozdrawiam
Suzuki vitara 1,6 Opel Monterey 3,1 TD RS
seb_81
 
Posty: 56
Dołączył(a): 16 gru 2010, 20:21
Lokalizacja: Podkarpackie-Dębica

Re: tylne lampy

Postprzez Ciplik » 22 kwi 2012, 11:30

seb_81 napisał(a):Mam pytanie - zakupiłem lampy od bighorna z kierunkiem w budzie ( rezygnuje z lamp w zderzaku ) -czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat.Chodzi mi o doprowadzenie przewodów. Ciągnę je od dołu (tam gdzie były w zderzaku ) czy muszę wiercić otwory żeby doprowadzić,czy inna możliwość. Może ktoś montował to pomoże tez z kolorami kabelków.pozdrawiam
Nie ma sprawy. Dla Ciebie wszytko ;)

pafel napisał(a):po lekturze tematu o światłach też wywaliłem te ze zderzaka ponieważ już miałem je w strzępach a zamienników nowych jakoś nie znalazłem.
Po operacji przekładkowej mam pare nowych doświadczeń:

1. wolna komora w lampie nie ma odbłyśnika więc żarówka tam zamontowana świeci trochę słabiej niż by mogła - u mnie jest pozycja i stop
2. do wiązki haka nie mogłem sie wpiąć ponieważ instalacja była chyba fabryczna (wyglądała dosyć pożądnie) i był w niej specjalny przekaźnik dzięki któremu instalacja oświetleniowa autka nie jest obciążana przez instalację przyczepy a co za tym idzie po wymontowaniu żarówki migcza ze zderzaka przerywacz zaczął szybko pracować - tak jak przy przepalonej żarówce pomimo podłączenia do wiązki żarówki 21 W
3. wpiąłem sie w instalacje oryginalną w miejscu gdzie jest schowany lewarek - właściwe przewody bardzo łatwo złokalizować ponieważ jest tam wtyczka na której wszystko elegancko mozna sprawdzić - jak ktoś chce to mam zapisane kolory przewodów który do czego - no i nie trzeba niczego dziurawić w nadwoziu ani w żadnych gumach.
4.korzystając z tej samej wiązki puściłem światła od wstecznego do zderzaka - tam w dziurach po starychlampach zamontuję 2 halogeny
5.przewody z prawj lampy poprowadziłem pod listwą przykręconą na tylnym progu - 4 kabelki, z lewej lampy tyle samo, tam też znajduje się oryginalna instalacja
6.oprawki wykorzystałem z lampek zderzakowych


pafel napisał(a):wiązka zakończona wtyczką i wychodząca z auta przez lewy błotnik na zewnątrz przez gumowy dławik około 30 przewodów zakończona wtyczką:

zielony z żółtym paskiem - stop
drugi zielony z żółtym paskiem - 2 stop
różowy z czarnym paskiem - migacz prawy
zielony z czrnym paskiem - migacz lewy
zielony z czerwonym paskiem - pozycja
pomarańczowy z czarnym paskiem - druga pozycja

tak jest przynajmniej w mim montku :D


Cytaty zaczerpnięte z paru postów wstecz :twisted: Wystarczy poczytać. :)21
Ciplik Monterey LTD 3,1 TD '93 - Aktualnie na sprzedaż
Mazda Familia 323 S V (BA) '95 (1.7 TD ISUZU Intercooler)
Avatar użytkownika
Ciplik
 
Posty: 396
Dołączył(a): 16 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie/Polska

Re: tylne lampy

Postprzez Tomkin » 22 kwi 2012, 12:36

Cała wiązka wychodzi z budy pod spodem tylnych błotników i jest prowadzona nad zbiornikiem paliwa.Jak robiłem dodatkowe hamulce,wyczaiłem,że można wiązkę rozszczepić(zostawić to co potrzebne w zderzaku)a resztę wciągnąć do środka.Będziesz miał wiązkę dokładnie w kieszeni tylnych świateł w błotniku :)2
Monty Bobcat 3,1 LTD 97
Avatar użytkownika
Tomkin
 
Posty: 277
Dołączył(a): 15 wrz 2011, 19:09
Lokalizacja: Słupsk

Re: tylne lampy

Postprzez pocieszny » 22 kwi 2012, 13:15

robota na pół dnia :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: tylne lampy

Postprzez seb_81 » 22 kwi 2012, 13:56

zastanawiam sie właśnie w jaki sposób najlepiej to zrobić - żeby się nie narobić. :)21 co myślicie żeby wpiąć się tylko w kostkę od tylnych lamp w zderzaku (kable koło haka )
przelutować do nowej lampy a z góry wsteczny i przeciwmgielny przeciagnać na dół- tylko trzeba znaleźć otwór lub go zrobić.Jak ktoś robił to pomoże.Pozdrawiam
Suzuki vitara 1,6 Opel Monterey 3,1 TD RS
seb_81
 
Posty: 56
Dołączył(a): 16 gru 2010, 20:21
Lokalizacja: Podkarpackie-Dębica

Re: tylne lampy

Postprzez Tomkin » 22 kwi 2012, 14:23

otwory masz gotowe,tylko nowe kondonki na wiązkę musisz mieć,bo po modyfikacji je rozerwiesz.Jak zrobisz po łebkach to będzie Cię auto kopało tak jak mnie.A dwa razy robić,to lipa.Ja musiałem poprawiać,bo też nie chciało mi się.kostka od lampy jest za zderzakiem,łatwo ją wyciągnąć do budy,a potem możesz z nią zrobić co chcesz(lepsze dojście) :)2
Monty Bobcat 3,1 LTD 97
Avatar użytkownika
Tomkin
 
Posty: 277
Dołączył(a): 15 wrz 2011, 19:09
Lokalizacja: Słupsk

Re: tylne lampy

Postprzez pocieszny » 22 kwi 2012, 14:50

można zrobić jeszcze w jeden sposób,
pociągnąć od kostki (tam gdzie się rozdzielają) nowe kable, masz nową niezaśniedziałą wiązkę :)2
roboty w zasadzie tyle samo
:)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: tylne lampy

Postprzez seb_81 » 24 kwi 2012, 09:03

Lampy założone - ładnie się prezentują ,przeróbki trwały 4 godziny, trochę lutowania było
Załączniki
P1020465.JPG
lampy w budzie
P1020465.JPG (81.44 KiB) Przeglądane 8874 razy
Suzuki vitara 1,6 Opel Monterey 3,1 TD RS
seb_81
 
Posty: 56
Dołączył(a): 16 gru 2010, 20:21
Lokalizacja: Podkarpackie-Dębica

Re: tylne lampy

Postprzez mfw » 16 lip 2012, 00:09

Mam pytanie:
Czy ktoś próbował namieżyć wtyczkę pasującą do tych lamp:
Obrazek

Zdięcie jest troche nie wyraźne ale z tego co się przyjżałem to jest ona bardzo zbliżona do orginalnej głowna róznica to taka iż zamiast 4 pinowa jest sześcio.

Poniżej wygląd konektora:

Obrazek
ISUZU Trooper 3.1 RS, LSD, EGR, ABS, Safari Snorkel, BodyLift +1", BFG AT 31"
http://driiive.com/ub/2111/img
Avatar użytkownika
mfw
 
Posty: 178
Dołączył(a): 01 lip 2011, 14:06
Lokalizacja: KRK / WAW

Re: tylne lampy

Postprzez Jake » 09 cze 2018, 01:30

mfw napisał(a):Mam pytanie:
Czy ktoś próbował namieżyć wtyczkę pasującą do tych lamp:
Zdięcie jest troche nie wyraźne ale z tego co się przyjżałem to jest ona bardzo zbliżona do orginalnej głowna róznica to taka iż zamiast 4 pinowa jest sześcio.

Mialem dzis dokladnie taka sama zagwostke. Zrobilem najprosciej jak sie dalo. Dalem takie zlacza:
Obrazek
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4198
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: tylne lampy

Postprzez MF Truck » 18 kwi 2021, 21:19

seb_81 napisał(a):Lampy założone - ładnie się prezentują ,przeróbki trwały 4 godziny, trochę lutowania było

Gdzie masz cofania i przeciwmgielne?
MF Truck
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 kwi 2021, 21:45

Re: tylne lampy

Postprzez Jake » 18 kwi 2021, 21:30

Przeciez cofania sa w tych lampach. Tylko p-mgielne musi byc dodatkowe.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4198
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości