CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez Wielkopolan » 16 lip 2017, 10:43

Witam
Wracam do problemu poruszanego na forum przez użytkownika Trolly Wally. Kopiuję poniżej jego wpis gdyż objawy w moim Oplu są identyczne. Szukałem na wielu forach polskich i zagranicznych i mimo, że jest to problem powtarzalny wszędzie wątek kończy się na "wybłyskaniu" kodów błędów... no właśnie... mechanikowi, któremu oddałem auto do naprawy wybłyskało wymianę elektrozaworu, zapłaciłem ponad 1 200,00zł za wymianę i nawet do domu nie zajechałem... CHECK TRANS nadal miga !!!
Oddaję auto do "poprawki" jednak mam obawy, że będzie to ponad siły mechanika...
Czy komuś udało się dotrzeć do faktycznej przyczyny błyskania tej "irytującej" kontrolki i może napisać w jaki sposób naprawiono przyczynę usterki ???
Z góry dzięki za wszelaką pomoc !!!

Post przez Trolly Wally » 17 sie 2013, 19:39
Po pierwsze chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy występ na tym forum.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Opla Monterey, jak w stopce. Generalnie zdążyłem się już w tym wozie zakochać. Znakomicie dyma, zwłaszcza dla mnie, który przesiadł się z Astry F :)

Mam jednak problem. Czasami, w czasie jazdy zaświeca się ikona CHECK TRANS. Błyska i błyska, a samochód zachowuje się, jakby po zatrzymaniu i próbie ponownego ruszenia, nie zrzucał biegu na jedynkę. Słowem, jadę sobie, automat ustawia bieg na, powiedzmy 3 i zatrzymuję się na światłach. Mruga Check Trans. Próbuję ruszyć z pod świateł. Cisnę, cisnę, silnik wyje, a auto ledwo się toczy. Jakbym ruszał z 3-ki. Problem rozwiązuję w ten sposób, że szybko gaszę silnik, odpalam i ikona gaśnie, i znów wszystko bangla. Po kupnie samochodu w maju, miałem takie akcje niemal codziennie. Zresetowałem komputer i znikło. Dzisiaj pojawiło się znowu. Zresetowałem komputer i pewnie na jakiś czas będzie spokój. No, ale jest to wkurzające i chciałbym po prostu wiedzieć ocb. Podejrzewam, że szwankuje jakiś czujnik w skrzyni biegów, ale jaki, który... to już zbyt skomplikowane dla mnie.
Wielkopolan
 

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez freefly » 17 lip 2017, 00:18

A który kod się wybłyskał w czasie diagnostyki i który kod jest obecnie?
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez Wielkopolan » 04 sie 2017, 12:45

KOD 33 (wg mechanika)
... dalej mówiąc...
na dzień dzisiejszy wymieniono (podstawiono) wszystkie elektrozawory, wiązkę w skrzyni oraz wiązkę do sterownika... I NADAL "CHECK TRANS" ... więc po drodze do "miłej" lamkpi pozostał już chyba tylko sterownik...
Pytanie tylko gdzie takiego szukać bo póki co nigdzie nie go trafiłem ???
I czy jest jakaś alternatywa dla mojego w sensie innych oznaczeń niż tych w moim:
BOSCH 0 260 002 193
GM 96 017 065

Proszę o pomoc w temacie !!!
Z góry dzięki !!!
Wielkopolan
 

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez freefly » 04 sie 2017, 14:13

Wielkopolan napisał(a):KOD 33 (wg mechanika)
... dalej mówiąc...
na dzień dzisiejszy wymieniono (podstawiono) wszystkie elektrozawory, wiązkę w skrzyni oraz wiązkę do sterownika... I NADAL "CHECK TRANS" ... więc po drodze do "miłej" lamkpi pozostał już chyba tylko sterownik...
Pytanie tylko gdzie takiego szukać bo póki co nigdzie nie go trafiłem ???
I czy jest jakaś alternatywa dla mojego w sensie innych oznaczeń niż tych w moim:
BOSCH 0 260 002 193
GM 96 017 065

Proszę o pomoc w temacie !!!
Z góry dzięki !!!


Dla tego rocznika, kod 33 to problem zwarcia obwodu elektronicznego sterownika ciśnienia do napięcia akumulatora. Dokładnie tego - pozycja 182 na obrazku. Solenoid Force Motor to się nazywa, inna nazwa to EPC Electronic Pressure Control Solenoid. Sterownik skrzyni odczytuje pobór prądu przez to urządzenie większe niż 1.5 Ampera i wywala błąd 33.
Masz gdzieś zwarcie.

Obrazek
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez Wielkopolan » 07 sie 2017, 09:14

Bardzo dziękuję za otrzymane wskazówki. Przekazałem już wiedzę mechanikowi, który się podjął naprawy i mam nadzieję, że dzięki tym informacjom problem zostanie rozwiązany. Oczywiście dam znać co i jak poszło.
Pozdrawiam!!!
Wielkopolan
 

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez Wielkopolan » 07 sie 2017, 14:43

Po przekazaniu informacji, mechanik stwierdził, że elektrozawór oznaczony symbolem 182 został wymieniony jak i również wiązka przejściowa w skrzyni oraz wiązka do komputera sterującego, więc wg niego na tym odcinku potencjalne powstawanie zwarcia raczej nie wchodzi w grę.
Czy istnieje jeszcze jakaś inna możliwość "paraliżowania" skrzyni i czy możliwa jest tu wina uszkodzenia samego komputera sterującego???
Kod błędu wyświetla cały czas ten sam.
Wielkopolan
 

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez kupricz » 31 sty 2018, 23:51

Witaj, udało się rozwiązać problem? Moja skrzynia podobnie się zachowuje tyle że nie pomaga reset
kupricz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 02 lis 2015, 22:41

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez kupricz » 01 lut 2018, 12:35

Błędy które udało mi się "wybłyskać" 22 45 i 64, ma ktoś jakiś pomysł ?
kupricz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 02 lis 2015, 22:41

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez mcgiver » 01 lut 2018, 12:40

na forum jest gdzieś kompletna lista błędów ,poszukaj
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: CHECK TRANS Opel Monterey 3,2 1993

Postprzez kupricz » 01 lut 2018, 12:43

znalazłem, lecz do skrzyni niczym się to nie odnosi
kupricz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 02 lis 2015, 22:41


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości