Montaz Webasto

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Montaz Webasto

Postprzez Jake » 16 maja 2018, 01:35

Po ostatnim przymarzaniu w aucie na wiosennym wypadzie w gory naszla mnie mysl zeby zalozyc webasto. Tylko nie calkiem wiem jak sie do tego zabrac. Na allegro jest zylion aukcji, stare, nowe, uzywane, regenerowane, niekompletne, niedzialajace, rzekomo wspaniale itd. Nie calkiem wiem gdzie sie w tym chaosie ogarnac.
Moj zalozenia:
-webasto marki webasto ;) Nie Eberspacher i nie inne marki.
-paliwo: diesel
-mozliwe proste sterowanie, zadnych pilotow, komorek i innych bzdetow. Zegar czasowy, nastawiam "ma grzac od teraz +8h, a potem off"
-tylko wodne, zadnych powietrznych nawiewowych
-oczywiscie im taniej tym lepiej, wolalbym uzywke, warto sie ladowac w uzywane? (jest tego mnostwo).

Teraz pytanie, czy cokolwiek nie wybiore bedzie dobrze? Czy lepiej wiekszej/mniejszej mocy, szukac jakiegos konkretnego typu modelu? Wiem ze webasto robilo przynajmniej 4 typy zegarow sterujacych, najbardziej podoba mi sie jeden ze starszych, prostokatny, calkowicie wpuszczany w deske, a nie montowany na wierzchu. Czy wszystkie sa zamiene ze soba i moge sobie do zestawy dokupic taki jak mi sie podoba czy musze szukajac pieca/zestawu od razu kupic z takim zegarem jaki chce?
Gdzie w Montku upchnac webasto? Pod maska niby jest maly czterocylindrowy diesel, ale miejsca jak na lekarstwo. Mam 2 akumulatory i nie zamierzam z nich zrezygnowac.
Wiem, ze kilku kolegow u siebie montowalo, doradzicie cos?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montaz Webasto

Postprzez piotrck » 16 maja 2018, 08:05

Zamontowałem wodne w tym roku......doktoryzowałem się z tematu z 3 miesiące.
Webasto z mazdy 6 , sterowanie zwykłym zegarem ( dokupiłem pilota , przed zimą mam zamiar zamontować)
Zamontowane w miejscu drugiego aku.


Ps. Rano w zimie poezja wsiadać do ciepłego auta , szyby odmrożone. Koszt całej imprezy 1tys zyla około. I za swoją pracę plus pomoc koleżki .......z dwie skrzynki piwa dolicz.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Montaz Webasto

Postprzez Jake » 16 maja 2018, 16:55

Cena 1000zl za wszystko jest absolutnie w porzadku. Z Mazdy 6, ale to szukales specjalenie akurat tego czy akurat takie miales pod reka? Jaka moc? Podpowiesz cos o montazu? Co trzeba, gdzie trzeba sie wpiac itd.? Bo ja jestem na razie zupelnie zielony.
Co do wsiadania rano pod domem, to chyba lepiej i taniej grzałke DEFA zalozyc do silnika i pod 230V. Ja myslalem o webasto glownie z zamiarem spania w samochodzie w chlodne noce.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montaz Webasto

Postprzez piotrck » 16 maja 2018, 18:47

Jake napisał(a):Cena 1000zl za wszystko jest absolutnie w porzadku. Z Mazdy 6, ale to szukales specjalenie akurat tego czy akurat takie miales pod reka? Jaka moc? Podpowiesz cos o montazu? Co trzeba, gdzie trzeba sie wpiac itd.? Bo ja jestem na razie zupelnie zielony.
Co do wsiadania rano pod domem, to chyba lepiej i taniej grzałke DEFA zalozyc do silnika i pod 230V. Ja myslalem o webasto glownie z zamiarem spania w samochodzie w chlodne noce.

Z mazdy 6 dlatego że montowała fabryka te webasto za silnikiem i nie są pordzewiałe jak inne zamontowane pod zderzakiem.
Moc thermo top c 5kw. Wpięte bezposrednio w wyjscie wody z głowicy silnika . Pod interculerem od strony kierowcy ( Ważna uwaga spiąć trzeba wężami 16mm )


Ps.znajde foty z montażu to wrzuce.....kiedyś.
Ps1. Mieszkam w mieście więc nie ma szans na przedłużacz i grzałkę 230V. W garażu też nie potrzebuje.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Montaz Webasto

Postprzez aspenboy » 17 maja 2018, 12:31

O, to ja się podczepię. Też chciałem montować webasto w swoim, więc chętnie zobaczę fotki :)
aspenboy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 04 maja 2017, 11:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaz Webasto

Postprzez piotrck » 17 maja 2018, 15:54

No to się wjeb....em. Fotki mam zamontowanego i mało pokazują jak to podpięte :oops:
Ale coś tam zapodam ......w wolnej chwili .
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Montaz Webasto

Postprzez hassan » 06 cze 2018, 09:41

@Jake,

a dlaczego wodne a nie powietrzne? Z tego co kojarzę to wodne mają chyba jakiś czasy działania (np. max 15 min), ale głowy nie dam - może to dotyczyło tylko modelu o którym słyszałem. Co do kontrolerów, to powinien działać każdy (o ile wtyczki pasują), ale może być tak że np. kontroler oferuje funkcje których nie obsługuje kontroler pieca, więc trzeba się dowiedzieć.
I dlaczego odrzucasz eberspachera? Ja mam suche eber i sobie chwalę :)
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaz Webasto

Postprzez Jake » 06 cze 2018, 11:09

hassan napisał(a):@Jake,

a dlaczego wodne a nie powietrzne? Z tego co kojarzę to wodne mają chyba jakiś czasy działania (np. max 15 min), ale głowy nie dam - może to dotyczyło tylko modelu o którym słyszałem. Co do kontrolerów, to powinien działać każdy (o ile wtyczki pasują), ale może być tak że np. kontroler oferuje funkcje których nie obsługuje kontroler pieca, więc trzeba się dowiedzieć.
I dlaczego odrzucasz eberspachera? Ja mam suche eber i sobie chwalę :)

Wlasnie dlatego ze eber slynie z powietrznych, a wodne sa najpopularniejsze od webasto.
Nie chce powietrznego, bo zalezy mi tez na podgrzewaniu silnika, poza tym chcialbym zeby wykorzystac ori nagrzewnice i kanaly nawiewow bez koniecznosci ciagniecia dodatkowych rurek.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montaz Webasto

Postprzez piotrck » 06 cze 2018, 12:00

też miałem taką samą zagwozdkę ..........no i wybrałem wodne .
Już piszę dlaczego:
a. łatwiej i taniej zakupić
b. łatwiej zamontować ( jak przeprowadzisz przez ścianę grodziową rurę z powietrzem fi 80mm w przypadku powietrznego ogrzewania )
c.wodne cichsze ( zaleta jak śpisz )
d. używki mogą mieć przepalone piece i ...........nie wiem jak z dostawaniem się spalin do auta, montaż czujnika czadu też nie jest problem ale .......
e. w przypadku wypadu w zimne rejony łatwiej odpalić auto
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Montaz Webasto

Postprzez Jake » 07 cze 2018, 00:31

piotrck napisał(a):też miałem taką samą zagwozdkę ..........no i wybrałem wodne .
Już piszę dlaczego:
a. łatwiej i taniej zakupić
b. łatwiej zamontować ( jak przeprowadzisz przez ścianę grodziową rurę z powietrzem fi 80mm w przypadku powietrznego ogrzewania )
c.wodne cichsze ( zaleta jak śpisz )
d. używki mogą mieć przepalone piece i ...........nie wiem jak z dostawaniem się spalin do auta, montaż czujnika czadu też nie jest problem ale .......
e. w przypadku wypadu w zimne rejony łatwiej odpalić auto

No i wyjales mi to z ust ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montaz Webasto

Postprzez hassan » 07 cze 2018, 13:03

i wszystko jasne :)

ja w sumie patrzę z innej perspektywy - urządzenie miałem już zamontowane, a "darowanemu koniu...". I zamontowane we wnętrzu, więc prowadzenie rury nie było problemem - ale to większy wóz z większą ilością miejsca w środku.
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaz Webasto

Postprzez pocieszny » 11 cze 2018, 16:59

mokre bierze w ciul więcej prądu niż suche, w ciul więcej paliwa, a straszną bezwładność, w zasadzie jeśli chce się spać w aucie a nie p[odgrzewać silnik to mokre jest bez sensu ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Montaz Webasto

Postprzez Jake » 11 cze 2018, 23:02

pocieszny napisał(a):mokre bierze w ciul więcej prądu niż suche, w ciul więcej paliwa, a straszną bezwładność, w zasadzie jeśli chce się spać w aucie a nie p[odgrzewać silnik to mokre jest bez sensu ;)

Na podstawie czego opierasz swoja teorie o "w ciul" wiekszym spalaniu? I "w ciul" wiecej pradu bierze jedna mala pompka wody? nie czuje sie przekonany. Dla mnie huczace, buczace webasto powietrzne i rury fi 70 nadaja sie do ogrzewanie sypialki w ciezarowce albo malego jachtu kabinowego ale nie do auta osobowego czy terenowego...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montaz Webasto

Postprzez hassan » 12 cze 2018, 08:31

można jeszcze suche gazowe...ale gaz trzeba mieć...
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaz Webasto

Postprzez piotrck » 12 cze 2018, 10:51

pocieszny napisał(a):mokre bierze w ciul więcej prądu niż suche, w ciul więcej paliwa, a straszną bezwładność, w zasadzie jeśli chce się spać w aucie a nie p[odgrzewać silnik to mokre jest bez sensu ;)


wszystko wraz z pompą wody i pompą paliwa ciągnie 45W
silnik zagrzany w zimie mniej się zużywa
spalanie paliwa nie wiem ( czas cyklu 60min) tyle przynajmniej u mnie trwa
hałas zdecydowanie mniejszy niż w powietrznym
miejsce montażu ( tam gdzie drugi akumulator ) ....węże idealnie da się wpiąć w głowicę silnika i poprowadzić do nagrzewnicy , czyli pierwsze ciepło jest na nagrzewnicę nie silnik
sterowanie nawiewem ( nogi , szyba , jak chcesz )
cena wodnego połowa powietrznego
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Montaz Webasto

Postprzez pocieszny » 12 cze 2018, 14:53

myk jest taki, spisz w aucie temp spada webasto się włącza i grzeje płyn w silniku (zajmuje to dużo czasu bo płynu dość dużo) jak nagrzeje leci ciepłe powietrze, nagrzeje się do zadanej i odstawia, stygnie, temp we wnętrzu spada i cykl od początku, BTW buczy i huczy podobnie jak suche wszytko zależy od umiejscowienia, każde się da zrobić żeby było OK ;) mokre to jednak zurzywa o wiele więcej energii do zrobienia pełnego cyklu
tak jak móœie do grzeania silnika o odpalania na ciepło ok mokre lepsze ;) ale do ciągłego spania w aucie suche wygrywa zdecydowanie

powiem jedno spałem w autach z jednym i z drugim ( u siebie nie mam żadnego za rzadko sypiam w aucie wole namiot) i jednak troche lepiej w używaniu wypada suche do spania w aucie ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości