Wałki koników [3.2]

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Wałki koników [3.2]

Postprzez Dezy » 26 mar 2019, 09:28

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Montka z silnikiem 3,2 96r, nasze samochody są bardzo wymagające :D
bez tego forum kupy problemów nie udało by mi się rozwiązać, ciesze się ze jest tylu pasjonatów.
Jak dotąd radziłem sobie z wszystkimi problemami sam, jednak teraz potrzebuje porady.
Chciałbym kupić lub zregenerować wałki koników, znalazłem na ebay wałki i niby do tego silnika i rocznika.
Jednak na zdjęciu wałka nie widać takich szczegółów jak nacięcia przez które podawany jest olej
a otwory montażowe nie posiadają wypłaszczenia w miejscu dokręcania.
Myślę sobie że to zdjęcia poglądowe, ale jeśli mam wydać kasę a potem dostać nie te wałki, to krew mnie zalewa.
Moje pytanie, czy jest jakiś zakład który regeneruje takie wałki lub sprawdzony sklep.
Chodzi o te różnice frezy pod śrubę i otwory na olej, drugie zdjęcie z ebay.
https://www.ebay.com/itm/Engine-Rocker- ... jG&vxp=mtr

Wiem że "mcgiver" :D poradził obie sam, czytałem cały wątek o remoncie :)2 wielki szacun dla tego pana, jednak ja nie mam takich możliwości.
Kontaktowałem się z firmą "Świątek" odpowiedzieli że nie da się tego zregenerować mogą dorobić 650 pln za jeden :cry:
Załączniki
DSCN4761_LI.jpg
DSCN4761_LI.jpg (249.22 KiB) Przeglądane 2977 razy
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (8.85 KiB) Przeglądane 2977 razy
Ostatnio edytowano 26 mar 2019, 21:56 przez Dezy, łącznie edytowano 2 razy
Opel Monterey 3,2 v6 . 96 r.
Dezy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2017, 19:28
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wałki koników.

Postprzez mcgiver » 26 mar 2019, 23:22

faktycznie zdjęcia wyglądają jak poglądowe
może napisz do gościa z zapytaniem i będzie pewność bo tych osiek (a nie wałków) w necie można znaleźć wiele rodzajów.
np tu https://picclick.com/Engine-Rocker-Arm- ... 28272.html
tak czy inaczej coś z tym trzeba zrobić bo ta przypadłość osłabia ciśnienie na pierwszym czopie głównym i korbowym a wiadomo czym się to kończy.
Ja miałem do wyboru 4 szt osiek i 24 koniki do nich (nie liczę osi z silnika który był wtedy w aucie) więc wybrałem 2 najlepsze ośki i napawałem oraz stoczyłem bo na rockauto nie było ,a wiedziałem ,że podołam wyzwaniu doprowadzenia tego do stanu użytkowego we własnym zakresie :)2 .
z 4 głowic wybrałem najlepsze koniki i powstał komplet niemal idealny (poza popychaczami :roll: )

pokaż te Twoje ośki koników w jakim są stanie
w necie może szukaj pod taką nazwą : Engine Rocker Arm Shaft 6vd1

ps. oski są takie same do obu głowic, generalnie głowice to są te same odlewy tylko inaczej obrabiane lewa-prawa
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Wałki koników.

Postprzez Dezy » 27 mar 2019, 08:48

Dzięki za zainteresowanie i dodatkowy trop, w tej chwili ośki jeszcze są w aucie więc nie zrobię fot.
Wiem co się święci, przy wymianie regulatorów i rozrządu zauważyłem przetarcia, wcześniej myślałem że regulatory tak słychać.
Ośki na pewno są wyrobione, o ile pamiętam bardziej zużyte są te z mniejszą ilością otworów montażowych.
Odezwał się ktoś na FB że ma używane, ale nie wiem jaki stan wolał bym nowe, jednak z braku laku....
Kontakt z takim sklepem wygląda tak że części jest wysyłana z jakiegoś wielkiego magazynu i konsultant niema możliwości oględzin czy zrobienia fot :(
Opel Monterey 3,2 v6 . 96 r.
Dezy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2017, 19:28
Lokalizacja: Rybnik


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości