Tłumik czy pasuje ?

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Tłumik czy pasuje ?

Postprzez rauson » 07 lis 2020, 18:01

Witam.
Mam montereya 3.1d 3 drzwi ,i szukam dobrego tłumika środkowego. I tu ciekawostka - jest na Allegro oryginał nowiutki z jakiegoś magazynu chłopak wystawił. Tylko twierdzi że on jest z benzyny. Jeśli to prawda to czy mogę go wstawić ?
rauson
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 lis 2019, 12:00

Re: Tłumik czy pasuje ?

Postprzez Legend » 07 lis 2020, 23:10

nic nie jest wieczne. jak kupisz tłumik to go
pomaluj farbą do kominków/tłumików trochę wydłużysz mu życie
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Tłumik czy pasuje ?

Postprzez Legend » 08 lis 2020, 11:34

widziałem ten tłumik, jest z benzyny i to do długiej więc nie będzie Ci pasować.

Obejrzyj tłumiki z diesla 3,1 długiego - mają inaczej wyprofilowaną rurę od strony silnika.

Tłumiki w zamienniku kosztują ułamek ceny oryginału, o ile mnie pamięć nie myli to oryginał do 3.2 kosztował ok 2 tys pln, w sumie nie wiem czy jeszcze dostępny. Zamiennik ok 400pln więc per analogia, jeli fabryczny wytrzymuje 25lat to ten jeśli jest 5x tańszy mógłby wytrzymać 4 i już jest ok. Jednak samo w sobie jest zadziwiające jak wytrzymałe są części na pierwszy montaż i to pokazuje, że się DA. Ten co mu robię remont od podstaw ma wszystko oryginalne prócz dolnych sworzni przedniego wahacza. Amory, tłumiki gumy wszystko seria i ma 26 lat i 240 tys km. Fakt, że to już graniczna wytrzymałość tych elementów, ale pokażcie mi tłumik w zamienniku, który wytrzyma 25 lat lub jakąkolwiek tuleję met-gum co wytrzyma taki przebieg. No ale to gratka dla warsztatów ;-)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości