problem z tylnymi swiatlami

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

problem z tylnymi swiatlami

Postprzez lukaszpiper » 21 cze 2010, 08:18

Witam. Prosze mi powiedziec dlaczego w monterey swiatla i migacze sa tylko w zderzaku skoro sa lampy na karoseri.W tych na karoseri dziala tylko swiatlo cofania i przeciwmgielne.Dobrze by bylo zeby chociaz swiatlo stopu w nich dzialalo.Jak to jest w innych monterey i tooper?
lukaszpiper
 

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez Serg » 21 cze 2010, 09:05

Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez Jozef » 21 cze 2010, 13:16

Tu akurat chodzi o przepisy.
Samochody z kolem zapasowym z tylu na zewnatrz, musza tak miec gdyz pod pewnym katem kolo zapasowe zaslania te lampy, a podstawowe oswietlenie musi byc dobrze widoczne caly czas.
Isuzu Trooper jedynka 89 r. Nissan Patrol 2.8 tdi 2000r
Jozef
 
Posty: 72
Dołączył(a): 04 lip 2009, 14:21

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez rudobrody » 17 sie 2010, 10:47

A to dodam grosik do tematu. Dziś na przeglądzie miałem problemy z diagnostą, gdyż twierdził uparcie, że światła w błotnikach muszą się świecić i te w zderzaku są niewystarczające. Za cholerę nie chciał ustąpić . Temat dziwny, gdyż znam gościa od kilku lat i wiem, że do niedawna jeździł frotką longiem.
"Jeżeli twierdzisz, że możesz coś zrobić, to możesz i jeżeli twierdzisz, że czegoś nie możesz, masz rację"- H. Ford
Avatar użytkownika
rudobrody
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 19:53

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez Serg » 17 sie 2010, 14:57

rudobrody napisał(a):Dziś na przeglądzie miałem problemy z diagnostą, gdyż twierdził uparcie, że światła w błotnikach muszą się świecić i te w zderzaku są niewystarczające

:shock: :shock: trzezwy byl? :)21
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez tarrin » 17 sie 2010, 14:58

No to trzeba było wziąć śrubokręt i pokazać fabrycznie zaślepione komory górnych świateł.
W sumie to gościu mógłby Ci naskoczyć co najwyżej - pojazd jest homologowany (bez tego to Ci by go raczej nie zarejestrowali) i przysłowiowy Zdzisiu z Koziej Wólki nie ma tu nic do gadania.
Tak poza tym dokładnie tak samo jest w Patrolu, Samuraju czy Pajero.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez rudobrody » 17 sie 2010, 19:02

Trzeźwy był, chyba :? . A sprawa skończyła się rzeczywiście na śrubokręcie :) . Finał był taki, :shock: "że faktycznie :shock: :shock: , ale jednak powinny świecić". Łapy opadają :evil: . Tak a'propos, to Samurai ma tylko światła w zderzaku i do cholery trzeba się sporo namęczyć, żeby je skasować, nie to co w Monciaku. Aaaa, i kosztują o połowę mniej dwa razem, nowe, niż jedna "niedostępna" używka z Motyego :)21 . Taka mała dygresja ze strony byłego użytkownika Samiego, wciąż kochającego te małe niezajebliwe, cudowne autka. ;)
"Jeżeli twierdzisz, że możesz coś zrobić, to możesz i jeżeli twierdzisz, że czegoś nie możesz, masz rację"- H. Ford
Avatar użytkownika
rudobrody
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 19:53

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez skiczu » 17 sie 2010, 20:43

A propos światełek to wczoraj wieczorem w czasie "po pracy" i ulewnego deszczu cofałem sobie do garażu jak to zwykle "na lusterka" i nagle JEBS :!: :!: :!: . No właśnie - szukam lewej tylnej lampy do troopka 1990 :cry: Atrapę zderzaka jakoś sobie połatam...
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez tarrin » 18 sie 2010, 15:10

Witam
@Rudobrody: No rzeczywiście, nie popisałem się, dopiero Jimny posiada dzielone światła, a i to nie wszystkie modele :oops:
Faktem jest, że te światła w zderzaku są kiepskiej jakości a sposób mocowania woła o pomstę do nieba :(. W sumie to mogli od razu na taśmę klejącą zrobić, mniej kłopotów by było a "jakość" pozostała by taka sama.
Mam nadzieję, że uda mi się dorwać w rozsądnej cenie światła od Bighorna - wtedy problem z głowy (a światła ze zderzaka :) ). W przeciwnym wypadku trzeba będzie coś rzeźbić.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: problem z tylnymi swiatlami

Postprzez Serg » 18 sie 2010, 19:28

tarrin napisał(a):W przeciwnym wypadku trzeba będzie coś rzeźbić.

Sprawdz od pojary, tylko trzeba sie dowiedziec jaka jest odleglosc miedzy otworami :)
http://allegro.pl/item1102711040_mitsub ... 91_99.html
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości