opony letnie AT

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

opony letnie AT

Postprzez mcgiver » 18 gru 2020, 23:10

chciałem się wbić w jakiś wątek ale nie znalazłem adekwatnego
powoli rozgladam się za oponami na lato i znalazłem takie ciekawe wynalazki
https://allegro.pl/oferta/4x-mirage-mr- ... 9871499780
zna ktos te opony i coś może powiedzieć na ten temat ?
parametry mają praktycznie identyczne jak moje ateki.
opony relatywnie tanie , ciekaw jestem jak z wytrzymaoscią .
moje ateki achilles desert hawk 265 75 16 (ten rozmiar mi zajebiście pasuje) kupione 3 sezony temu wyglądające zajebiście jako nowe , niestety już nie rokują , szczerze mówiac jestem zawiedziony bo zrobiły może z 20parę tyś i są do wyjebania :roll:
w najgłębszych miejscach zostało może ze 4mm :roll:
narazie jężdżę na zimowych kołach , ale nie planuję już zakładać na lato tamtego zestawu,
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: opony letnie AT

Postprzez Jake » 18 gru 2020, 23:23

4mm po 3 sezonach i 20k?! Ło Panie, to rzeczywiscie krótko wytrzymały. Pamietam jak dopiero co je założyłeś.
O mirage oczywiscie nigdy nie slyszalem. Ale nie zastanawiale sie, ze taka lipna wytrzymalosc gum moze byc efektem tego ze wybierasz marki o ktorych nikt nigdy nie slyszal? :lol:
Kup Coopera AT3 albo Nokiana Rotiive, to co ja kupiłem do Toyoty, a miras do swojego Troopa. Albo Yokohame Geolander G012/ G015...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: opony letnie AT

Postprzez PiotrR » 18 gru 2020, 23:39

Żadna AT czy MT nie są trwałe na czarnym, zwłaszcza eksploatując je z dużymi prędkościami. Może pomyśl o oponach typu dostawczak. Busy mają duże przebiegi a koszty eksploatacja są wyznacznikiem ich wartości.Z tego co piszesz rzadko zjeżdżasz na drogi gruntowe, więc mechaniczne zazębianie opony z podłożem ma małe znaczenie. Za to ma duży wpływ na trwałość i przyczepność na asfalcie.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: opony letnie AT

Postprzez Jake » 18 gru 2020, 23:43

@PiotrR, nie zgodzie sie z Toba.
Objezdzilem 4 lata na BFG AT KO1, kupionych z polowa bieznika, a potem 3 lata na BFG MT KM2 tez kupionych jako uzywane. Zjawisko szybkiego scierania sie bieznika w terenowych oponach jest bardzo mocno demonizowane przez wiele osób. Poza tym mcgiver miał takie ATki, ze miały praktycznie szosowy bieżnik.

Po co kombinowac z oponami z dostawczaka? W rozmiarze 265/75R16 jest mnóstwo dobrych szosówek, czy tzw HT-ków. Kwestia tego jakie mcgiver ma oczekiwania i co chce kupic.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: opony letnie AT

Postprzez mcgiver » 18 gru 2020, 23:58

drogi gruntowe jak najbardziej , ja po prostu nie lubie topić auta w błocie i tu nie chodzi o przesadny pedantyzm bo auto myję może ze 2 ,3 razy w roku, po prostu na mysl że to błoto powłażi we wszelakie zakamary i zrujnuje wszystko trzymajac wilgoć doprowadza mnie do spazmów :lol: , więc nie zapuszczam się w trudny teren, tzn staram się nie zapuszczać :lol: .
ht raczej odpadają ze wzgledu na tendencję stricte asfaltową ,
co do cen opon to i tak sukces że wyleczyłem się kilka lat temu z używek , tak że poprzestańmy na tym że lepsze hu...e nowe niż firmowe używki ,
nie mam zamiaru za komplet gum sezonowych wyjebać wiecej niż 1,5k ;), tymbardziej że preferuję system letnie na lato , zimowe na zimę , mam komfort psychiczny i czuje się pewniej...
wiele lat temu wyleczyłem się z opon wielosezonowych , jak mało co nie wjebałem w pieszego który mi wylazł z za autobusu , a nie jechałem szybko a i tak zrobiłem dwa piruety :roll:
Jake napisał(a):@PiotrR, nie zgodzie sie z Toba.
Objezdzilem 4 lata na ...

tu nie chodzi o czas , a o przebieg , ile nakulałeś ? i z jakimi predkościami ?
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: opony letnie AT

Postprzez PiotrR » 19 gru 2020, 00:09

Mocno mnie wkurza widok mojego wyliftowanego Troopera na ATkach 245/75 /16. Ale zaraz mi przechodzi jak ruszam, auto prowadzi się znacznie lepiej niż na MT 265\75\16.
Ścieranie MT na asfalcie nie jest dramatyczne ale trakcja już tak.
Mcgriver piszesz że odchodzisz z opon wielosezonowych, ja do nich wracam. Może to kwestia miejsca zamieszkania, u mnie jest biało na drogach dwa-albo trzy dni w roku.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: opony letnie AT

Postprzez mcgiver » 19 gru 2020, 00:23

PiotrR napisał(a):Mocno mnie wkurza widok mojego wyliftowanego Troopera na ATkach 245/75 /16. Ale zaraz mi przechodzi jak ruszam, auto prowadzi się znacznie lepiej niż na MT 265\75\16.
Ścieranie MT na asfalcie nie jest dramatyczne ale trakcja już tak.
Mcgriver piszesz że odchodzisz z opon wielosezonowych, ja do nich wracam. Może to kwestia miejsca zamieszkania, u mnie jest biało na drogach dwa-albo trzy dni w roku.

hehe ten rozmiar mnie również rozśmiesza bo to rozmiar moich zimówek i jest dokładnie jak piszesz , prowadzenie bez porównania , pozatym jeszcze jest aspekt inny - kopyto zajebiste w porównaniu do tych drugich,
co do kwestii sezonowe vs wielosezonowe to fakt lokalizacja robi różnice, ja niestety mieszkam w sąsiedztwie gór.
Niemniej jednak trochę tu Wam teraz namieszam bo podsumowując moje tendencję do opon sezonowych , to nie skłamię jak napiszę że wydałem 2600zł za nowe opony (komplet letnich i komplet zimówek) i zrobiłem około 50tyś ,a na wiosne bedzie minimum 56tyś przebiegu na tych dwóch kompletach , (nie chce mi się analizować exela ale nie wiele odbiegam od faktów) , to trochę zmienia postać rzeczy, musicie przyznać :)2
Za 2600zł w zimię czuję się pewniej i w lecie czuje sie pewniej i koła tak nie szumią ....jakieś pytania? :lol: jakie firmówki za tą cenę robią około 60tyś i są tak uniwersalne jak zestaw kół lato- zima?
pozamiatane :)21
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: opony letnie AT

Postprzez PiotrR » 19 gru 2020, 00:41

Od kilku lat trzymam się firmy Cooper,zimówki zajeździłem dwa komplety na dwu rożnych autach.Obecnie mam AT +MS do Montka.Przelicznik cena ,trwałość, trakcja wychodzi bardzo na + .Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie to indeks nośności , bierz tylko te z najwyższym.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: opony letnie AT

Postprzez mcgiver » 19 gru 2020, 00:57

ja jeszcze jestem ciekaw opini mecenasa pocieszny bo mieszka niedaleko i również w kapryśnej lokalizacji i chyba kapryśniejszej niż moja i myślę że ma podobne podejście co ja :)21
pocieszny gdzie się plątasz? ;)
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości