Uszczelka lewarka zmiany biegów

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Uszczelka lewarka zmiany biegów

Postprzez sliwkazg » 22 sty 2021, 11:10

Cześć wszystkim

Może miał już ktoś podobną sytuację - w miniony poniedziałek zamarzła mi skrzynia biegów, nie dało się ruszyć lewarka. Dzień wcześniej auto zostawione na 2 zatem na tym biegu dojechałem do celu. W ciągu dnia odpuściło. Rozebraliśmy mieszek, i widok jaki zastaliśmy uwieczniony na fotce. Trochę elementów trzeba wymienić - dostępność żadna. Może ktoś już znalazł jakieś zamienniki uszczelki na lewarku, tulei lewarka.
Załączniki
WhatsApp Image 2021-01-21 at 13.06.02.jpeg
WhatsApp Image 2021-01-21 at 13.06.02.jpeg (151.16 KiB) Przeglądane 3248 razy
sliwkazg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 03 sie 2020, 12:02

Re: Uszczelka lewarka zmiany biegów

Postprzez miras7 » 22 sty 2021, 11:13

No to ładnie masz skrzynię wodą zatankowaną :shock:
Raczej tylko używki są dostępne, chyba że u chińczyka coś znajdziesz
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Uszczelka lewarka zmiany biegów

Postprzez Legend » 22 sty 2021, 12:05

o żesz w mordę - chyba musisz go srogo topić w wodzie co? :_)

na pewno trzeba pozbyc sie wody ze skrzyni, myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zostawienie auta w ciepłym miejscu na parę dni , woda powinna osiąść na dnie i tak powoli to upuszczać. Potem może 2-3 wymiany oleju żeby było git.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Uszczelka lewarka zmiany biegów

Postprzez Jake » 22 sty 2021, 22:09

sliwkazg napisał(a):Cześć wszystkim

Może miał już ktoś podobną sytuację - w miniony poniedziałek zamarzła mi skrzynia biegów, nie dało się ruszyć lewarka. Dzień wcześniej auto zostawione na 2 zatem na tym biegu dojechałem do celu. W ciągu dnia odpuściło. Rozebraliśmy mieszek, i widok jaki zastaliśmy uwieczniony na fotce. Trochę elementów trzeba wymienić - dostępność żadna. Może ktoś już znalazł jakieś zamienniki uszczelki na lewarku, tulei lewarka.

Sie nie dziwie ze Ci zamazła, przeciez nawet na zdjeciu widac, ze zamiast oleju masz tam emulsje. Zatankowales skrzynie woda pod sam korek i stad wszystkie te problemy. Cholera wie czy szkrzynia nie nie nadaje sie do smieci, ale w optymistycznej wersji musisz to czym predzej spuscic, czyms to przeplukac, na przyklad ropa i dopiero zalac swiezym olejem. Przypominam ze skrzynie zalewamy nie olejem przekladniowym, tylko silnkowym 5W30 lub dopuszczalnie 10W30.
Oil Viscosity MUA and Transfer Case.jpg
Oil Viscosity MUA and Transfer Case.jpg (75.47 KiB) Przeglądane 3218 razy

Ponadto musisz sie zastanowic ktoredy dostala sie woda. Jesli topisz auta obowiazkowo odpowietrzenie do wyprowadzenia pod maske, poza tym do posprawdzania wszystkie miejsca łaczenia.

Gumy na skrzynie mam. Moge Ci sprzedac.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4208
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Uszczelka lewarka zmiany biegów

Postprzez sliwkazg » 23 sty 2021, 08:36

Cześć, chętnie kupię to co masz. Napisz proszę @ sliwkazg@gmail.com
sliwkazg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 03 sie 2020, 12:02


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Supermajk i 76 gości