Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez gonzo2200 » 06 lut 2021, 00:05

Witam jestem szczęśliwym lub raczej nie szczególnie ale posiadaczem już 3montka 3.2 zakupiony z wymontowanym reduktorem i listwami LPG i teraz schody zamontowane wszystko niestety nie chce pracować na LPG i wolne obroty są w ok 1000 wykręciłem śrubkę przy przepustnicy spadają do 700 ale jakby wypadał zapłon wtedy na benzynie i telepie silnikiem a LPG to już tragedia wtedy a więc wymieniłem sondę bo pierwsza nie działała ale chodził przyzwoicie na benzynie teraz sonda działa ale na wolnych obrotach oscyluje w ok 020-030v po przegazowaniu działa w pełnym zakresie i potem znów to samo na wolnych 0.20-0.30 niewem czy to dobrze?
Gaz przechodzi autokalbracje ale zaczyna gubić zapłon na wolnych a przy ruszaniu dławi i prycha w kolektor ssący na benzynie niema tego problemu proszę o poradę jeśli ktoś ma pomysł cewki swiece kable wymienione bez zmian niestety na gazie nie da się jeździć zbieranie map nic nie daje
gonzo2200
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2021, 23:48

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez Jake » 06 lut 2021, 00:15

Nopowiemcizefaktyczniechybamaszjakisproblemztymsamochodemicosjestnietakskorortylewymienilesinadalnic
alejeslimamyjakkolwiekcoszaradzictoniestetyalemusimyrozumiectocopiszesz
brakjakiejkolwiekinterpunkcjiizdaniana5linijekbezladuiskladuwtymniepomagaja.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4207
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez gonzo2200 » 06 lut 2021, 00:22

Jake napisał(a):Nopowiemcizefaktyczniechybamaszjakisproblemztymsamochodemicosjestnietakskorortylewymienilesinadalnic
alejeslimamyjakkolwiekcoszaradzictoniestetyalemusimyrozumiectocopiszesz
brakjakiejkolwiekinterpunkcjiizdaniana5linijekbezladuiskladuwtymniepomagaja.

Ja niemam problemu z czytaniem nawet to można bez problemu przeczytać dziękuje za pomoc pozdrawiam pewnie sam sam dojdę tak jk w poprzednim bo niby forum żeby pomagać a tu nauka pisania zamiast na temat problemu
gonzo2200
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2021, 23:48

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez Quentil » 06 lut 2021, 00:34

Na jednym forum ledwo zabawiłeś, to już na kolejne się przerzucasz. Wielkiej różnicy tu nie uświadczysz :roll:
https://lpg-forum.pl/kme-diego-g3-monterey-3-2v6-177km-nie-chce-pracowac-na-lpg-t78093-15.html
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez gonzo2200 » 06 lut 2021, 00:36

A i jeszcze jakie powinno być podciśnienie w kolektorze na jałowym mam ok 0.30 przy obrotach 1000 jak wykrece śrubę regulacji przy przepustnicy zmienia się do 0.40 i obroty spadają do 700 ale wtedy jakby gubi zapłon
gonzo2200
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2021, 23:48

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez mcgiver » 08 lut 2021, 11:01

podepnij interfejs i sprawdż czy masz prawidłową temperaturę gazu.
2 miesiace temu miałem podobne objawy jak miałem walnięty czujnik temperatury gazu po przejściu w stan lotny, instalka stag300
na ciepłym silniku pokazywał -33st szarpał przy ruszaniu , prychał i nie miał mocy, po wymianie termistora (NTC 2k2) w czujniku i kalibracji instalacji wszystko ok.
Co do obrotów , to w tym silniku mogą szaleć z różnorakich przyczyn , a po grzebaniu dobrze jest odłączyć ecu na kilka minut od zasilania .
Po ponownym podłączeniu (silnik musi być zagrzany) powinien sam ustabilizować obroty po kilkunastu sekundach jeśli wszystko jest ok. jeśli nadal jest żle to albo wina któregoś czujnika , albo nie szczelny dolot,
sterownik odłacza się na zagrzanym silniku , bo na zimnym i tak nic to nie daje.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez gonzo2200 » 10 lut 2021, 01:01

mcgiver napisał(a):podepnij interfejs i sprawdż czy masz prawidłową temperaturę gazu.
2 miesiace temu miałem podobne objawy jak miałem walnięty czujnik temperatury gazu po przejściu w stan lotny, instalka stag300

Dzięki sprawdzę ale to raczej ok tylko to niestety nie stag a kme staga nie raz montowałem i w poprzednim montku miałem było dużo łatwiej ustawiać niz to kme jk nie dojdę końca wywalam i wstawiam staga, bo z tym nie idzie dojść końca, silnik już chodzi jk powinien ale tylko na benzynie pomierzylem czujniki wg tego co na forum i ustawiłem przepustnice wg pomiarów pomogło na wolne obr i są ok a więc problem tylko w instalacji LPG zakupilem drugi komp czekam na przesyłkę jak to nie pomoże to zostaje przeróbka na stag
gonzo2200
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2021, 23:48

Re: Montek 3.2 problem z wolnymi obrotami i lpg kme

Postprzez mcgiver » 11 lut 2021, 13:30

no ja wiem że to kme a nie stag , ale to podobne technologiczne badziewia z podobnymi systemami działania więc przyczyny i skutki mogą być również podobne,
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2435
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości