Przewód masowy

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Przewód masowy

Postprzez kaczak » 05 sty 2024, 19:56

Hej czy może mi ktoś podpowiedzieć jak założyć hebel na prąd w aucie mam problem ze złodziejem prądu i stwierdziłem że to będzie rozwiązanie dobre. Hebel ma być zamontowany w środku auta niby temat prosty ale jak miałem jeepa to przewód masowy od aku bul przymocowany w komorze silnika miejsce to było widoczne i łatwo dostępne . No obecnie w troopku 3,2 benzyna mam problem bo dokładnie nie mogę zlokalizować gdzie on idzie i gdzie jest podpięty do masy jest kilka przewodów w plastikowej osłonie , tak jakby szło to gdzieś na dól silnika. Tylko u mnie kurde dosłownie nie wiem gdzie jest końcówka???
kaczak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 05 sie 2013, 23:05

Re: Przewód masowy

Postprzez Jake » 06 sty 2024, 01:55

?? jest jedne glowny przewod masowy - ktory idzie z ujemnej klemy na silnik (jakies 35mm², a takze drugi mniejszy od klemy do karoserii - jakies 10mm²)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4208
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Przewód masowy

Postprzez kaczak » 06 sty 2024, 12:21

Ok dzieki
kaczak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 05 sie 2013, 23:05

Re: Przewód masowy

Postprzez kaczak » 28 sty 2024, 01:10

Witam
Myślałem że temat ogarnąłem ale dzisiaj powrócił jak bumerang
Panowie kto mi powie gdzie jest przymocowana główna masa w samochodzie silnik 3,2 benzyna. Mam problem ze światłami tylne postojowki delikatnie świeca się po wyłączeniu stacyjki. U mnie od akumulatora idzie masa na wyciągarkę na LPG oraz jeden kabel przymocowany do karoserii przy podstawie akumulatora kolejny przymocowany do kolektora ssącego no i zostaje ten trzeci najgrubszy który biegnie na dół i przymocowany jest chyba do silnika tylko że za cholerę nie mogę zlokalizować gdzie dokładnie??? Za pomoc z góry dzieki
kaczak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 05 sie 2013, 23:05


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości