kierunkowskazy - problem

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 06 wrz 2010, 12:30

Mam problem z kierynkowskazami. Kilka dni temu po włączeniu kierunkowskazu mrygnoł on tylko coś koło jednego razu i koniec nastała cisze i kierunkowskaz nie działął. Zatrzymałem sie i zaczołem włączać kierunkowskazy to w jedną to w drugą strone i miej więcej po 2-3 mrygnięcu następowałą cisza... kierunkowskazy umierały. Ża nie miałem czasu spieszyłem sie do pracy pojechałem dalej i ku mojemu zdziwieniu po kilku chwilach jazdy problem ustał. Kilka dni miałem spokoju i już myślałem, że po problemie ale dziś powtórka z rozrywki. Rano znowu kierunkowskazy działąły do 2-3 mrygniecia i potem cisza a po kilku minutach jazdy roblem ustał. Boje sie jednak, że to dziwne zjawisko sugnalizuje, że coś jest nie tak i że mogę wreszcie całkowicie stracić kierunki w najmniej oczekiwanym momencie. Zastanawiam sie co może być przyczyną i mam 2 hipotezy:
1 - coś nie łączy w manetkach kierunkowskazów przy kierownicy.
2 - lub zaczyna szwankować przerywacz kierunków.
Czy może ktoś miał podobny problem? Co sądzicie o moich typach problemu? Trudno dobrać sie i przeczyścić styki manetek kierunkowskazów przy kierownicy? I gdzie jest przerywacz (może on sie kończy).
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 06 wrz 2010, 13:55

Witam.
Przerywacz zamocowany jest bezpośrednio nad skrzynką bezpieczników w kabinie, po lewej stronie - kostka z trzema nóżkami (konfiguracja oryginalna, jak masz Niemca z hakiem to na bank masz inny przerywacz zamontowany). Żeby do niego się dostać musisz zdemontować plastik (częściowo mocowany na metalowych spinkach). Odpowiada on zarówno za kierunkowskazy, jaki za awaryjne.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 07 wrz 2010, 07:25

To już standard. Po nocy czy dłuższym postoju przez jakieś 5 minut nie mam kierunkowskazów potam zczynają zaskakiwać. Stawiam na przerywacz. Dzięki za podpowiedz (tak mam niemca z hakiem).
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 07 wrz 2010, 07:51

Polecam się na przyszłość :)
Zawsze możesz spróbować awaryjne włączyć - są one na tym samym przerywaczu, więc prawdopodobnie powinien wystąpić ten sam efekt (piszę prawdopodobnie, bo jednak podłączasz dwa razy większe obciążenie - więc może, dziad jeden, zaskoczyć i działać prawidłowo :twisted: ).
Jak masz Niemca to przerywacz będzie najprawdopodobniej miał cztery nóżki, trzy podpięte w standardowe gniazdo, od jednej kabelek do dodatkowej kontrolki (pewnie taką masz gdzieś koło tablicy zegarów), załącza się ona jak włączysz kierunkowskazy przy podłączonej przyczepie (albo awaryjne, przynajmniej u mnie).
Aha, i uważaj na te metalowe spinki jak będziesz plastik ściągał, lubią uciekać, a są praktycznie nie do kupienia :evil:
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 17 wrz 2010, 23:06

Zdiagnozowałem problem - brak ładowania na wolnych obrotach. Ładowanie pojawia sie gdy obrot mam tak o 2 tyś. Po mojemu pasek do wyymiany w skrajnym wypadku pomoże naciągnięcie paska/// ewentualnie regulator.
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez BUNNY_PL » 03 paź 2010, 15:34

ja bym powiedział regulator - przerabiałem to 3 razy
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 04 paź 2010, 08:31

Pasek naciągnięty - ładowanie wróciło. Na wolnych obrotach pomiar pokazuje 14.42V na jednym i 14.38 na drugim akumulatorze wiec jest kul!!! Jest jeszcze inny problem... Nie wiedzieć czemy cały czas rano po zapaleniu przez kilka minut mam problemy z kierunkowskazami. Ja w piosence pojawia sie i znika i znika... Podejrzewam, że coś niedobrego sie dzieje z przerywaczem... jak włącze kierunek zaraz po zapaleniu mrygnie raz i cisza pukne w przerywacz znów mrygnie kilka razy i cisza. Po kilku minutach już kierunki działają normalnie. Wymienił bym to ustrojstwo ale nie mogę namierzyć przerywacza (wersja dla auta z hakiem).
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 26 lis 2010, 17:03

Niestety problem z kierunkowskazami powrócił ze zdwojoną siła. Od rana albo po dłuższym postoju po odpaleniu auta brak kierunków. Pojawiają się dopiero po około 5 minutach po odpaleni auta gdy już się praktycznie auto rozgrzeje. Po obadaniu padło na problem z przerywaczem kierunków. I tu zagwozdka przerywacz jest 5 pinowy ( trzy nóżki główne – podejście jak dla standardowego przerywacza i dwa małe piny od góry) dla modelu z hakiem
Niestety przerywacz taki jest nieosiągalny – przynajmniej ja nie mogę namierzyć. Pytanie wiec, czy kierunki pójdą na trzy pinowym przerywaczu jaki był dla wersji bez haka (oczywiście pozbędę się kierunków na haku) czy może ktoś powie gdzie takie cudo można nabyć, a może ma ktoś na zbyciu.
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 29 lis 2010, 09:43

Witam.
Zadziała. Na hak też będzie szło, ale jak podepniesz dodatkowe obciążenie w postaci przyczepki to różnie może być - zależy, czy przerywacz jest przystosowany do większego obciążenia.
Najśmieszniejsze jest to, że instalacja jest fabrycznie przystosowana pod hak (nawet jest złącze na zderzaku). Zamiana przerywacza podyktowana była przepisami, wymagającym dodatkowej kontrolki. I najprawdopodobniej do tego są te dwa dodatkowe piny.
Co do przerywacza - ja bym zamienników poszukał i wsadził trzypinowy.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 30 lis 2010, 07:53

wyczyść sam włącznik kierunków-wd albo inne ustrojstwo i pomachać góra dół i jeszcze raz popsikać -moim zdaniem po prostu dupny styk masz na włączniku
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 30 lis 2010, 09:02

To akurat łatwo sprawdzić: Włączasz awaryjne (są na tym samym przerywaczu). Jak masz ten sam efekt to nie ma co czyścić przełącznika, bo to nie jego wina.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 30 lis 2010, 19:17

też racja-ale oko nie napisał by to sprawdzał
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 01 gru 2010, 22:41

Na awaryjnych jest ten sam problem. Wiec to nie włącznik kierunków. Mówicie by zapodać standardowy trójpinowy... OK Zobacze.
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 02 gru 2010, 14:06

Zadziała - o ile ktoś nie porozcinał oryginalnych przewodów, a tylko dodał obwody kontrolki i gniazda haka. Ale jak jakiś mcGyver w twórczym amoku przerzeźbił ci pół instalacji to trudno powiedzieć. Ja do teraz nie mogę dojść do ładu z instalacją, chociaż wymontowałem już większość "usprawnień" poprzednich właścicieli.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 06 gru 2010, 00:24

Dupa zbita, kupiłem zwykły przekaźnik 3 pinowy i kierunki nawet nie drgneły. Ku...wa gdzie jest problem. Przekażnik - gdzie zdobyć.? Ale dziwne odpiołem dwa górne piny i na 3 zasadniczych po jakimś czasie od odpalenia chodzi a na wymienionym głucha cisza! Gdzie leży problem..?
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 06 gru 2010, 09:13

Nie panikuj :).
Sprawdź rozkład pinów w migaczu i w kostce.
U mnie rozkład jest taki:
pin1 - +12v
pin2 - wyjście na lampki
pin3 - masa.
Ale ja miałem dłubany, więc nie wiem, czy to oryginalny rozkład.
Zasilanie na przerywacz idzie przez włącznik świateł awaryjnych, więc jak go masz wypiętego/uszkodzonego to kierunkowskazy nie będą działać.
Warto by także sprawdzić, czy masz zasilanie na przerywaczu (zarówno + jak i masa).
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez tarrin » 06 gru 2010, 12:53

Oznaczenia pinów u mnie na przerywaczu:
49 - zasilanie (przez przełącznik awaryjnych)
49a - wyjście na kierunkowskazy (przez przełącznik awaryjnych i przełącznik kierunkowskazów)
31 - masa
C - kontrolka przyczepki - doczepione dodatkową złączką, przerywacz wpięty w oryginalne 3 pinowe gniazdo.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 06 gru 2010, 13:54

to może sprawdź czy do przekaźnika wogle dochodzi prąd- może to banalny problem w stylu zgubiłem mase bo przewód przy budzie zaśniedział
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez oko » 19 gru 2010, 22:47

Zebrałem się w sobie i naprawiłem kierunkowskazy. Diagnoza.. definitywnie wina przekaźnika kierunków. I teraz ciekawostka która może się przydać dla potomnych. Jeśli macie przekaźnik 5 pinowy (auto z hakiem) a padnie wam takowy przekaźnik instalacja pójdzie na standardowym 3 pinowym przekaźniku ale z małą modyfikacją.
Jak pisał kolega :
Oznaczenia pinów u mnie na przerywaczu:
49 - zasilanie (przez przełącznik awaryjnych)
49a - wyjście na kierunkowskazy (przez przełącznik awaryjnych i przełącznik kierunkowskazów)
31 - masa
C - kontrolka przyczepki - doczepione dodatkową złączką, przerywacz wpięty w oryginalne 3 pinowe gniazdo.
Pozdrawiam.
Tarrin

Takie mamy oznaczenia na 5 pinowym przekaźniku A przekaźniki 3 pinowe ogólnie dostępne mają styki
49a, 49 i 31 z tym, że piny 49 i 31 są odwrócone względem oryginalnego przerywacza do montka i tutaj trzeba rzeźbić albo wymiana kabli w kostce ( odradzam hu....owe dojście albo trochę przewodu 3 końcówki „damskie” i 3 męskie, izolacja i temat mamy załatwiony bez ingerencji w oryginalna instalacje auta.
Pozdrawiam
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez Herflick » 03 lut 2013, 22:24

Drodzy koledzy.. ja mam inny problem. Przestały działać mi kierunkowskazy ale tylko po prawej stronie.. wszystkie 3. Jakieś pomysły?
Opel Monterey 3,1LTD 96r, Yamaha XJ600N, Husqvarna TE450
Herflick
 
Posty: 79
Dołączył(a): 07 mar 2011, 11:09
Lokalizacja: Łódź

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 04 lut 2013, 20:35

wyczyścić przełącznik-duża ilość WD i pomachać- prawe to na przełączniku górne i tam na stykach najwięcej syfu sie zbiera-popryskać i góra dół pomachać-może odpuści
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez blublu1 » 04 lut 2013, 20:49

Kurde u mnie na odmiane brak okresowo lewego kierunku . Przy czym efekt jest taki ,że po zaniku kierunku na żarówkach, miga tylko kontrolka od przyczepy ( ta po kierownicą ) w przyspieszonym tempie. Co to może być ?
Monty 92' 3.1 TD RS , 31"/10,5 r15 , lift 2" IM ,Safari , kurnik ...
blublu1
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: Kraków / Jerzmanowice

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 04 lut 2013, 21:37

nie zaszkodzi zrobić to samo- a tak wiecej to trdycyjnie szukanie w wiąze do przyczepy
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez Herflick » 05 lut 2013, 00:13

Wojtekkk zapomniałem dodać, że na awaryjnych jest to samo i jak z pilota zamykam też nie działa prawa strona.
Opel Monterey 3,1LTD 96r, Yamaha XJ600N, Husqvarna TE450
Herflick
 
Posty: 79
Dołączył(a): 07 mar 2011, 11:09
Lokalizacja: Łódź

Re: kierunkowskazy - problem

Postprzez wojtekkk » 05 lut 2013, 15:02

więc to nie to-sprawdziłbym połaczenie na przerywaczu-zaśniedziała końcówka, ewentualnie przerwany przewód.
gdyby to był włacznik to awaryjki reagowały by normalnie a tu masz ewidentnie brak napięcia na lewą stronę
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Następna strona

Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości