brak ciśnienia oleju

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

brak ciśnienia oleju

Postprzez prędki » 10 paź 2010, 09:19

witam wszystkich mam poważny problem poruszałem temat ciśnienia oleju lecz nikt mi nie pomógł.... powracam do tematu bo mi pomysłów brak.jak silnik 3.1 td campo.jest zimny jest super ciśnienie jest ok 4kg/cm2 ale jak się rozgrzeje spada do 02kg/cm2 aż silnik przygasa.wymieniłem pompę olejową wymieniłem panewki korbowe i główne niewiele pomogło jest tak samo jak przed wymianą ale w smoku znalazłem 3 aluminiowe śrubki wyglądające jakby broki wyglądają jak śruba m8 z nacięciem na wkrętak płaski i końcówką całośc ma około 10mm długości jak mi się uda postaram się wrzucić fotki tych broków moje pytanie jest czy ktoś z kolegów ma rozebrany lub rozbierał silnik 3.1lub 2.8 chodzi mi o te śrubki [broki] one są zapunktowane od strony naciecia na wkrętak 3punktami.proszę o pomoc prędki
prędki
 
Posty: 38
Dołączył(a): 24 sty 2010, 20:52

Re: brak ciśnienia oleju

Postprzez BUNNY_PL » 16 paź 2010, 22:20

fotka jest raczej niezbeda :roll:
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: brak ciśnienia oleju

Postprzez prędki » 17 paź 2010, 11:53

witam wszystkich problem z ciśnieniem został rozwiązany przyczyna była trudna do znalezienia bo robiłem wszystko by nie rozbierać silnika ale niestety trzeba było padły[ panewki na wałku rozrządu] po zdjęciu paska koło od wałka miało luz góra dół i jak osłuchiwałem silnik stetoskopem słyszałem stuki pod kolektorem wydechowym i to dało mi do myślenia a jak zdiołem miskę i dałem ciśnienie powietrza to wysadzało z pod wałka padewki miały około 1 mm rantu powiem jedno silnik 3.1 isuzu jest to dla mnie najlepszy silnik diesla jaki rozbierałem 350000 przebieg ma mój nie wierze w ten przebieg cylindry chromowane nagar na cylindrach starłem szmatką budowa tego silnika jest bardzo prosta i trwała... a co do tych śrubek które znalazłem są wkręcone w tłok od spodu obok sworznia panewki są dostępne w sklepie 80 zł kpl a jak zadzwoniłem o panewki do aso opel niema tego w ofercie.
prędki
 
Posty: 38
Dołączył(a): 24 sty 2010, 20:52

Re: brak ciśnienia oleju

Postprzez BUNNY_PL » 18 paź 2010, 21:05

Jeśli masz jeszcze rozebrany silnik to dałoby rade zrobić fotkę jego wnętrzności :) ? Dobrze, że to tylko panewki :roll:
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości