Monterey 3.1td

Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 13 lis 2017, 16:42

Witam
Poszukuje jak w tytule Opla Monterey :)
Ktoś sprzedaje lub planuje niedlugo sprzedaż ?
Interesuje mnie silnik tylko i wyłącznie 3.1td :)
Nie szukam zajechanego i rudego trupa za pare groszy do remontu :)

W grę wchodzi również zamiana z dopłata w moja stronę za na prawdę dobry okaz mojego Jeepa ZJ 5.2 v8 +LPG.
Więcej info Priv lub proszę o oferty sprzedaży w kometarzach.

Pozdrawiam !
Ostatnio edytowano 19 lis 2017, 13:45 przez MichalJaworzno, łącznie edytowano 1 raz
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez misio1989 » 15 lis 2017, 21:51

dlaczego własnie monterey ?/
misio1989
 
Posty: 31
Dołączył(a): 14 maja 2017, 16:38

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 16 lis 2017, 13:54

Hmm... odpowiem krótko, bo tak i już :D
Mam ZJ, szukałem go dlugoooo. Dorwałem ślicznego rodzynka serie ..znajomy kupił montka 3.1td i się zakochałem :)
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez miras7 » 16 lis 2017, 14:28

MichalJaworzno napisał(a):Hmm... odpowiem krótko, bo tak i już :D
Mam ZJ, szukałem go dlugoooo. Dorwałem ślicznego rodzynka serie ..znajomy kupił montka 3.1td i się zakochałem :)

I jak wrażenia po przejściu z ZJ 5.2 na Troopa 3.1 ? Domyslam się, że pojeździłeś znajomego Montkiem. Sam bym się może zamienił, tylko mój Montek nie do końca spełnia kryteria...
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 16 lis 2017, 21:12

miras7 napisał(a):
MichalJaworzno napisał(a):Hmm... odpowiem krótko, bo tak i już :D
Mam ZJ, szukałem go dlugoooo. Dorwałem ślicznego rodzynka serie ..znajomy kupił montka 3.1td i się zakochałem :)

I jak wrażenia po przejściu z ZJ 5.2 na Troopa 3.1 ? Domyslam się, że pojeździłeś znajomego Montkiem. Sam bym się może zamienił, tylko mój Montek nie do końca spełnia kryteria...


Powiem tak.. kwestia gustu :)
Trafiłem na naprawdę piękny okaz ZJ v8 .. do tego nigdy, ale to nigdy nie używany w terenie. Garażowany i zadbany.
Byłem zauroczony nim dopóki znajomy nie kupił montka :D Zakochałem się ponownie i chce go mieć ( chociaż dźwięk v8, a 3.1td... chyba nie muszę mówić jak brzmi ZJ 5.2 :twisted: i jaką ma moc :)
Jakiego kolego masz? Bo ja ogólnie zmieniłem kryteria już trochę , szukam Montka 3.1td w dobrym stanie, nie do remontu :)
Jak coś to Priv napisz :)
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Michał4x4 » 17 lis 2017, 21:27

MichalJaworzno napisał(a):
miras7 napisał(a):
MichalJaworzno napisał(a):Hmm... odpowiem krótko, bo tak i już :D
Mam ZJ, szukałem go dlugoooo. Dorwałem ślicznego rodzynka serie ..znajomy kupił montka 3.1td i się zakochałem :)

I jak wrażenia po przejściu z ZJ 5.2 na Troopa 3.1 ? Domyslam się, że pojeździłeś znajomego Montkiem. Sam bym się może zamienił, tylko mój Montek nie do końca spełnia kryteria...


Powiem tak.. kwestia gustu :)
Trafiłem na naprawdę piękny okaz ZJ v8 .. do tego nigdy, ale to nigdy nie używany w terenie. Garażowany i zadbany.
Byłem zauroczony nim dopóki znajomy nie kupił montka :D Zakochałem się ponownie i chce go mieć ( chociaż dźwięk v8, a 3.1td... chyba nie muszę mówić jak brzmi ZJ 5.2 :twisted: i jaką ma moc :)
Jakiego kolego masz? Bo ja ogólnie zmieniłem kryteria już trochę , szukam Montka 3.1td w dobrym stanie, nie do remontu :)
Jak coś to Priv napisz :)


Patrz jak to jest, bo mi chodzi właśnie zamiana diesla na benzynę.

PS. ale jeszcze nie mam ani Opla ani Isuzu.
Michał4x4
 
Posty: 246
Dołączył(a): 16 sie 2016, 20:57

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 17 lis 2017, 22:31

Jeżeli w niedziele kupię montka to mój zj będzie na sprzedaż :) Jeżeli byłbyś zainteresowany, napisz Priv wyślę info zdjęcia i te sprawy :)
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez piotrck » 18 lis 2017, 08:39

miras7 napisał(a):
MichalJaworzno napisał(a):Hmm... odpowiem krótko, bo tak i już :D
Mam ZJ, szukałem go dlugoooo. Dorwałem ślicznego rodzynka serie ..znajomy kupił montka 3.1td i się zakochałem :)

I jak wrażenia po przejściu z ZJ 5.2 na Troopa 3.1 ? Domyslam się, że pojeździłeś znajomego Montkiem. Sam bym się może zamienił, tylko mój Montek nie do końca spełnia kryteria...

A co to ? Kryzys wieku średniego ......jeepa się zachciało ? Za dużo czasu masz czy żona drażni w domu , miałbyś powód do wiecznego siedzenia w garażu.
Nie idź tą drogą Mirosławie.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Monterey 3.1td

Postprzez PiotrR » 18 lis 2017, 18:31

Błądzić jest rzeczą ludzką :)21
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Monterey 3.1td

Postprzez miras7 » 18 lis 2017, 19:30

:oops:
Żona nie pozwala ani sprzedać Montka ani zamienić... Z Montkiem nudno jest. Muszę wymyślać sobie przy nim robote, bo tak faktycznie to potrzebuje ode mnie kilka godzin obsługi rocznie. I to głównie przegląd, mniej naprawa
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Monterey 3.1td

Postprzez PiotrR » 19 lis 2017, 00:26

Służę swoim a twoją żoną zajmę się w tym czasie ;)
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 19 lis 2017, 13:45

No niestety nie udało mi się kupić montka, blacharsko prawie idealnie.. mechanicznie gorzej.
Wiec nadal szukam :)
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Nazhir » 19 lis 2017, 14:07

MichalJaworzno napisał(a):No niestety nie udało mi się kupić montka, blacharsko prawie idealnie.. mechanicznie gorzej.
Wiec nadal szukam :)

A co w mechanice nie zagrało? Te auta naprawdę są wdzięczne do naprawy. Jak blacha zdrowa, to warto się pochylić nad takim autkiem. Jeśli możesz, to napisz jakieś szczegóły, moze link do ogłoszenia...
1993 Opel Monterey 3,1D - był...
Nazhir
 
Posty: 57
Dołączył(a): 27 wrz 2016, 17:18

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 19 lis 2017, 15:55

Bylem dziś oglądać tego: https://www.olx.pl/i2/oferta/opel-monte ... 54acc2086d

Mechanikiem nie jestem, wiem co nie co na co patrzeć wiec.. nie oczekiwałem cudów aleee

Nadwozie praktycznie igła , zero rdzy, rys itp
Rama raczej zdrowa, chociaż ciężki dostęp był bo bez kanału , ale obstukana wiec na pierwszy rzut oka git.
Napędy Hmm .. byliśmy w błocie, włączyliśmy 4x4 ( działa włączanie z kabiny Wiec plus ) , wszystko Ok ale jak pan cofał zaczęło tykać dość głośno aż czułem pod stopami. Pare sekund ale jednak.. reduktor działa spoko.
Silnik tu już gorzej , spory wyciek miedzy skrzynia z silnikiem.. czyli trzeba zdejmować skrzynie i zapewne sprzęgło od razu przydałoby się zrobić. W silniku cykalo cos dość mocno ciagle. Obrotów miał dość dużo a regulacja na min.
Zawieszenie twardsze niż znajomego LTD , trochę niżej siedziało , słabo na dziurach, a amorki jakiś czas temu temu robione.
Klocki tarcze do wymiany .
Opony fajne, ale stan lipa :)
Zbieżność .
Rozrząd nie wiadomo kiedy robiony, pan nie robił przez 3 lata. Oleje w mostach nie wiadomo kiedy.. ogólnie wielka niewiadoma :D

Nie szukam ideału, ale szukam ze zdrowa rama, napędy i silnik.
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Jake » 19 lis 2017, 16:26

MichalJaworzno napisał(a):Bylem dziś oglądać tego: https://www.olx.pl/i2/oferta/opel-monte ... 54acc2086d

Mechanikiem nie jestem, wiem co nie co na co patrzeć wiec.. nie oczekiwałem cudów aleee

Nadwozie praktycznie igła , zero rdzy, rys itp
Rama raczej zdrowa, chociaż ciężki dostęp był bo bez kanału , ale obstukana wiec na pierwszy rzut oka git.
Napędy Hmm .. byliśmy w błocie, włączyliśmy 4x4 ( działa włączanie z kabiny Wiec plus ) , wszystko Ok ale jak pan cofał zaczęło tykać dość głośno aż czułem pod stopami. Pare sekund ale jednak.. reduktor działa spoko.
Silnik tu już gorzej , spory wyciek miedzy skrzynia z silnikiem.. czyli trzeba zdejmować skrzynie i zapewne sprzęgło od razu przydałoby się zrobić. W silniku cykalo cos dość mocno ciagle. Obrotów miał dość dużo a regulacja na min.
Zawieszenie twardsze niż znajomego LTD , trochę niżej siedziało , słabo na dziurach, a amorki jakiś czas temu temu robione.
Klocki tarcze do wymiany .
Opony fajne, ale stan lipa :)
Zbieżność .
Rozrząd nie wiadomo kiedy robiony, pan nie robił przez 3 lata. Oleje w mostach nie wiadomo kiedy.. ogólnie wielka niewiadoma :D

Nie szukam ideału, ale szukam ze zdrowa rama, napędy i silnik.



Nie no, kolego, z tego co piszesz, to szukasz auta z salonu :D Oleje, plyny, paski to sie wymienia zawsze po zakupie, nawet jak sprzedawca wciska Ci fakture, ze "niemiec w zeszlym tygodniu wymieniał, bo tak bardzo nie chcial sprzedawac, ze jeszcze myslal ze go sobie zostawi". Tarcze & Klocki to czesci eksplatacyjne. To jakbys nie kupił wiertarki bo wiertła w zestawie juz stepione. Zawieszenie po 20 latach, jesli nic nie było wymieniane idealnie nie bedzie - ale to bylby argument do obnizenia ceny. Z uszczelniaczem na wale, troszke gorzej, ale z drugiej strony, zrzucenie i ponowny montaz skrzynki to nie tragedia w tych autach. No i od razu wiesz w jakim stanie masz sprzeglo i nie zaskoczy Cie w trasie. Ciezko mi powiedzic cos o cykaniu silnika, wolne obroty oprócz recznego gazu ustawia sie na pompie, trzeba by spojrzec jak to tam jest ustawione. To w zadnym wypadku nie jest stan lipa, zwlaszcza biorac pod uwage to co mowisz o nadwoziu i ramie. To jest stan zaskakujaco dobry. I bardzo rzadki. Ogromna wiekszosc Montków ktore ogladalem zanim kupilem swojego to były rozpadajace sie strupy, z rama w kolorze rudym, (w jednym najgorszym ze wszystkich belka od skrzyni praktycznie juz odpadła od ramy), dziurawym nadwoziem i silnikiem ktory ledwo dyszy. Najwazniejsze to wykluczyc rzeczy drogie, trudne, czaso i pieniadzochłonne w naprawie. Rame, Blacharke, Agonalny stan silnika (czy nie ma przedmuchów, czy trzyma cisnienie, jak odpala, jak pracuje, jaka ma kompresje). Reszta to sa maloznaczace detale. Jak szukasz wypastowanego garazowanego egzemplarza ktory co roku miał przeglad w ASO to nie ma za duzych szans na znalezienie. A jak sie znajdzie to za ~25 000zł :D
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 19 lis 2017, 16:44

Napisałem tylko jak sprawa wyglądała co i jak z tym autem :))
Nie jestem mechanikiem Wiec nie wiem co z tym cykaniem było .. ale nie chodził fajnie.
Praktycznie historii auta brak.
Wiem tyle ze pryskał pan ramę olejem z traktora w ramach konserwacji Wiec była poklejona błotem i olejem..
Co do zawieszenia drążki nowe były podobno i amory Wiec nie wiem co tak twardo..mało ważne już.

Nie nie szukam z salonu żadnego , broń Boże :) chodziło mi bardziej o to, wolałbym mieć inne rzeczy które wiem co jest do zrobienia , tutaj nic konkretnego o aucie nie wiadomo.. kiedy co jak robione było.
Po drugie, głos mi mówił „ nie bierz nie bierz” :D :D a zazwyczaj go słucham i zawsze się sprawdza i już :p
Znajomy z którym byłem mówił to samo..
Może ktoś inny by wziął i miałby udany zakup.. ja nie wziąłem i szukam dalej :) to dopiero 1 jakiego oglądałem :)
Mam czym jeździć Wiec się nie pali.. będę wiedział ze to ten którego chce to kupię :p
Druga sprawa.. jechałem LTD znajomego i jechałem teraz tym .. i zmniejszyłem kryteria poszukiwań tylko do silnika 3.1td, nadwozie w liczbie drzwi obojętne :)
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Jake » 19 lis 2017, 17:23

Heheh, nie no, nic na siłe, sprzedawca nie zapłacił mi za promocje jego ogłoszenia :D Tylko sie smieje, ze niestety rynek uzywanych Montków weryfikuje wygórowane pragnienia zakupowicza ;)
Rama psiknieta olejem z traktora oklejona błotem brzmi wyjatkowo oblesnie....
Mowisz, ze tylko diesel? 3.2V6 nie przemawia? :D Ja tez strasznie lubie niski dzwiek naszego 3.1, ale nie umiem nie doecenić brzmienia i mozliwosci V6 ;) Jesli kiedy kupie drugiego do kolekcji to bedzie benzyniak ;P
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 19 lis 2017, 17:35

Jake napisał(a):Heheh, nie no, nic na siłe, sprzedawca nie zapłacił mi za promocje jego ogłoszenia :D Tylko sie smieje, ze niestety rynek uzywanych Montków weryfikuje wygórowane pragnienia zakupowicza ;)
Rama psiknieta olejem z traktora oklejona błotem brzmi wyjatkowo oblesnie....
Mowisz, ze tylko diesel? 3.2V6 nie przemawia? :D Ja tez strasznie lubie niski dzwiek naszego 3.1, ale nie umiem nie doecenić brzmienia i mozliwosci V6 ;) Jesli kiedy kupie drugiego do kolekcji to bedzie benzyniak ;P


Powiem tak.. wolałbym znac chociaż trochę historii auta , widzieć co było robione i czy płyny były zmieniane chociaż raz za czas :D druga sprawa wolałbym konkretnie wiedzieć co i jak jest do zrobienia w aucie. Wtedy wiem na czym stoje i tyle :)
Tutaj to nie wie , tego nie wie, to nie wiadomo.. idź pan w ch** :D :D
Słuchałem intuicji :p


Jednak przemawia za mną 3.1td.
Kolego, a może ty sprzedajesz swojego :twisted: daleko nie mam do ciebie :D :D
Albo zamarzy Ci się potwór v8 :D
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez pocieszny » 19 lis 2017, 17:56

Jake napisał(a):niski dzwiek naszego 3.1

ke?? dzwięk sieczkarni :)21 ogólnie 3,1 wcale nie ma jakiegoś fajnego brzmienia (żadne R4 w dieslu nie może mieć) można kombinowac wydechem itp ale niestety zawsze pozostanie klekot, a to już trzeba lubić żeby się podobało :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Jake » 19 lis 2017, 18:41

MichalJaworzno napisał(a):Powiem tak.. wolałbym znac chociaż trochę historii auta , widzieć co było robione i czy płyny były zmieniane chociaż raz za czas :D druga sprawa wolałbym konkretnie wiedzieć co i jak jest do zrobienia w aucie. Wtedy wiem na czym stoje i tyle :)
Tutaj to nie wie , tego nie wie, to nie wiadomo.. idź pan w ch** :D :D
Słuchałem intuicji :p
Jednak przemawia za mną 3.1td.

No tak, to rzeczywiscie jest niezachecajace, ale niestety dosc powszechne u sprzedawcow. Te auta w tym wieku czesto sluza jako wozy robocze, do wozenia bog wie czego i rzadko sa szanowane.
pocieszny napisał(a):
Jake napisał(a):niski dzwiek naszego 3.1

ke?? dzwięk sieczkarni :)21 ogólnie 3,1 wcale nie ma jakiegoś fajnego brzmienia (żadne R4 w dieslu nie może mieć) można kombinowac wydechem itp ale niestety zawsze pozostanie klekot, a to już trzeba lubić żeby się podobało :)21

Zadna sieczkarani! Rasowy klekoczący bocian :) Mozecie sie smiać, ale ja naprawde lubie diesla i mi sie bardzo podoba dzwięk wysokoprężnego R4!
MichalJaworzno napisał(a):Kolego, a może ty sprzedajesz swojego :twisted: daleko nie mam do ciebie :D :D
Albo zamarzy Ci się potwór v8 :D

Och nie, zadne V8! Nie, nie, ja nie lubie benzyniaków! Jestem jednak gorliwym wyznawca diesla. :D 3.2V6 jest ciekawy i ładnie buczy, ale jak szukalem auta dla siebie to tez wyłacznie 3.1 brałem pod uwage. Łopatologiczna budowa, duzy moment obrotowy "od dołu", brak zbednej elektroniki, typowy wołek roboczy do terenu, ciagania przyczep. Zanim kupilem Montka to 3 lata jezdzilem Frontera ze swapowanym silnikiem 3.1 z Montereya, takze to jest juz dlugotrwała milosc do tego silnika :D
Czy nie chce sprzedac swojego Montka? Hmmm, po półrocznych poszukiwaniach w koncu kupilem go....równo tydzień temu, od kolegi z forum xD Jeszcze tak na prawde nawet nie zdazylem go odszczurzyć. Czarny długi 3.1TDI z nowa deska, klima, poduszki. Do roboty jest turbina (zatarta, stoi), lekko peknieta przednia szyba, obok słupka, do wymiany wszystkie oleje, filtry, bo dawno nie były robione. Ale za to nowa chłodnica, nowa pompa wody, pasek rozrzadu wymieniany 10 000km temu (udokumentowane), skrzynka chodzi ładnie, precyzyjnie, ale wysprzeglik lub pompa sprzeglowa troche przepuszcza. W sumie powinienem pisac, ze nie ma takiej sily, zebym go sprzedał, po takich dlugich poszukiwaniach, ale ostatnio troche plany mi sie zmieniły i byc moze bede na dluzszy czas wyjezdzał za granice, wiec nie wykluczam :D Jakbys był kiedys w KRK i chcial sie przejechac to zapraszam ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 19 lis 2017, 21:40

Jake napisał(a):
MichalJaworzno napisał(a):Powiem tak.. wolałbym znac chociaż trochę historii auta , widzieć co było robione i czy płyny były zmieniane chociaż raz za czas :D druga sprawa wolałbym konkretnie wiedzieć co i jak jest do zrobienia w aucie. Wtedy wiem na czym stoje i tyle :)
Tutaj to nie wie , tego nie wie, to nie wiadomo.. idź pan w ch** :D :D
Słuchałem intuicji :p
Jednak przemawia za mną 3.1td.

No tak, to rzeczywiscie jest niezachecajace, ale niestety dosc powszechne u sprzedawcow. Te auta w tym wieku czesto sluza jako wozy robocze, do wozenia bog wie czego i rzadko sa szanowane.
pocieszny napisał(a):
Jake napisał(a):niski dzwiek naszego 3.1

ke?? dzwięk sieczkarni :)21 ogólnie 3,1 wcale nie ma jakiegoś fajnego brzmienia (żadne R4 w dieslu nie może mieć) można kombinowac wydechem itp ale niestety zawsze pozostanie klekot, a to już trzeba lubić żeby się podobało :)21

Zadna sieczkarani! Rasowy klekoczący bocian :) Mozecie sie smiać, ale ja naprawde lubie diesla i mi sie bardzo podoba dzwięk wysokoprężnego R4!
MichalJaworzno napisał(a):

Kolego, a może ty sprzedajesz swojego :twisted: daleko nie mam do ciebie :D :D
Albo zamarzy Ci się potwór v8 :D

Och nie, zadne V8! Nie, nie, ja nie lubie benzyniaków! Jestem jednak gorliwym wyznawca diesla. :D 3.2V6 jest ciekawy i ładnie buczy, ale jak szukalem auta dla siebie to tez wyłacznie 3.1 brałem pod uwage. Łopatologiczna budowa, duzy moment obrotowy "od dołu", brak zbednej elektroniki, typowy wołek roboczy do terenu, ciagania przyczep. Zanim kupilem Montka to 3 lata jezdzilem Frontera ze swapowanym silnikiem 3.1 z Montereya, takze to jest juz dlugotrwała milosc do tego silnika :D
Czy nie chce sprzedac swojego Montka? Hmmm, po półrocznych poszukiwaniach w koncu kupilem go....równo tydzień temu, od kolegi z forum xD Jeszcze tak na prawde nawet nie zdazylem go odszczurzyć. Czarny długi 3.1TDI z nowa deska, klima, poduszki. Do roboty jest turbina (zatarta, stoi), lekko peknieta przednia szyba, obok słupka, do wymiany wszystkie oleje, filtry, bo dawno nie były robione. Ale za to nowa chłodnica, nowa pompa wody, pasek rozrzadu wymieniany 10 000km temu (udokumentowane), skrzynka chodzi ładnie, precyzyjnie, ale wysprzeglik lub pompa sprzeglowa troche przepuszcza. W sumie powinienem pisac, ze nie ma takiej sily, zebym go sprzedał, po takich dlugich poszukiwaniach, ale ostatnio troche plany mi sie zmieniły i byc moze bede na dluzszy czas wyjezdzał za granice, wiec nie wykluczam :D Jakbys był kiedys w KRK i chcial sie przejechac to zapraszam ;)



Kolego No właśnie o tym mówię.. szczerze wole kupić takiego co jeździł w terenie i wyglada jak Gowno ale ktoś wie co jest do roboty .. co robił , zna mniej więcej historie auta, wymieniał te oleje itp
Bo ten pan nie wie co ma, nie robił nic praktycznie ponieważ „ auto jedzie i jest Ok to co będę robił „ .

Ojjjj jak v6 ma ciekawy dźwięk to musisz v8 5.2 posłuchać :D można się zakochać i radio wyłączyć :)


Oooo widzisz.. kupiłeś za taka i taka cenę , do roboty masz jasno to i to , wiesz co robił co wymieniał :) wiesz na czym stoisz :) konkret. W tym tam cyka , tam cos tłucze, tam cos leje, nie wiadomo co robione kiedy jak kto :)

No do Krakowa mam godzinkę tylko, chętnie bym skoczył zobaczyć i się przejechać, w sumie to szukam właśnie kogoś by sprawdzić różnice :) kolega kupił LTD 3.1td i super się prowadzi, wybiera dziury miękko, Extra. Dziś jechałem krótkim i tragedia :) Chciałbym przejechać się jeszcze jednym na porównanie :)
A co do sprzedaży twojego to zawsze możemy podyskutować :D
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez pawel126 » 20 lis 2017, 11:02


No do Krakowa mam godzinkę tylko, chętnie bym skoczył zobaczyć i się przejechać, w sumie to szukam właśnie kogoś by sprawdzić różnice :) kolega kupił LTD 3.1td i super się prowadzi, wybiera dziury miękko, Extra. Dziś jechałem krótkim i tragedia :) Chciałbym przejechać się jeszcze jednym na porównanie :)
:D


Bardzo duże znaczenie będą miały opony. Ja po kupnie auta wymieniałem na nowe i byłem w lekkim szoku :)2
Monterey 3.2 V6+LPG 97r. LTD BF AT 265 75 R16
Monterey 3.1 D 97r. LTD - sprzedany.
Jeep XJ 2,5 TD 99r. - Malatesta Kaiman 31x10,50 R15 + T-MAX EW-12500
Avatar użytkownika
pawel126
 
Posty: 564
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 08:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Nazhir » 20 lis 2017, 13:02

MichalJaworzno napisał(a):Nie nie szukam z salonu żadnego , broń Boże :) chodziło mi bardziej o to, wolałbym mieć inne rzeczy które wiem co jest do zrobienia , tutaj nic konkretnego o aucie nie wiadomo.. kiedy co jak robione było.
Po drugie, głos mi mówił „ nie bierz nie bierz” :D :D a zazwyczaj go słucham i zawsze się sprawdza i już :p
coś w tym jest - jak zobaczyłem swoje truchło, to głos wewnętrzny mi mówił, żeby brać, mimo, iż rozum podpowiadał: Trzymaj się od tego grzmota z daleka :)21 Po rocznej walce w końcu mogę powiedzieć swojemu wewnętrznemu głosowi: Miałeś rację :)2

Szukasz po prostu auta, o którym właściciel potrafi coś powiedzieć. I bardzo dobrze. Najgorsi są 'właściciele', co się nie znają na samochodach, on tylko leje paliwo i jeździ :D

Nie szkoda ci sprzedawać tego Jeepa? Za chwilę już takich aut nie będzie, a masz pewniaka. Spadek dynamiki odczujesz dramatycznie (Monterey waży 2 tony, a w dowodzie ma 114KM, Jeep waży 1600kg, a mocy ma ponad 200KM). Podaj szczegóły tego ZJ-ta, jakąś fotkę, cenę. Ogłaszałeś się już na jeep.org?
1993 Opel Monterey 3,1D - był...
Nazhir
 
Posty: 57
Dołączył(a): 27 wrz 2016, 17:18

Re: Monterey 3.1td

Postprzez MichalJaworzno » 20 lis 2017, 22:22

Nazhir napisał(a):
MichalJaworzno napisał(a):Nie nie szukam z salonu żadnego , broń Boże :) chodziło mi bardziej o to, wolałbym mieć inne rzeczy które wiem co jest do zrobienia , tutaj nic konkretnego o aucie nie wiadomo.. kiedy co jak robione było.
Po drugie, głos mi mówił „ nie bierz nie bierz” :D :D a zazwyczaj go słucham i zawsze się sprawdza i już :p
coś w tym jest - jak zobaczyłem swoje truchło, to głos wewnętrzny mi mówił, żeby brać, mimo, iż rozum podpowiadał: Trzymaj się od tego grzmota z daleka :)21 Po rocznej walce w końcu mogę powiedzieć swojemu wewnętrznemu głosowi: Miałeś rację :)2

Szukasz po prostu auta, o którym właściciel potrafi coś powiedzieć. I bardzo dobrze. Najgorsi są 'właściciele', co się nie znają na samochodach, on tylko leje paliwo i jeździ :D

Nie szkoda ci sprzedawać tego Jeepa? Za chwilę już takich aut nie będzie, a masz pewniaka. Spadek dynamiki odczujesz dramatycznie (Monterey waży 2 tony, a w dowodzie ma 114KM, Jeep waży 1600kg, a mocy ma ponad 200KM). Podaj szczegóły tego ZJ-ta, jakąś fotkę, cenę. Ogłaszałeś się już na jeep.org?




Nooo dlatego ja słucham głosu wewnętrznego przy kupnie auta :D
Dokładnie takiego aut szukam jak piszesz :) uważam ze terenówki to auta o które trzeba dbać choć trochę.. jak się nie dba to bomba tykająca :)

Szkoda mi go brać w teren, za ładny jest.. No nie będzie takich, ale cóż.. nie utrzymamy trzech samochodów.. montka( jak kupię w końcu ) jeepa i punto dziewczyny :D
Jeep wazy 1850 golas , z butla gazowa, płynami zapewne powyżej 2T :) co do dynamiki ojjj to na pewno odczuje, v8 daje czadu, katapulta ze swiatel, potrafi zatrząść się ulica Hah :D ale nie zależy mi na tym. Po prostu chce montka i już :))
z jeepa na pewno ktoś będzie zadowolony. Nie wystawiłem go jeszcze nigdzie ponieważ najpierw chce kupić montka, nie mogę zostać bez auta :) potem wystawie jeepa i niech stoi sobie, ktoś się naogląda składaków za 8 , topionych i tyranych w terenie za 12, to wtedy przyjedzie kupić mojego :D

Co do szczegółów i fotek zapraszam na Priv a najlepiej na Facebooku podam dane i podam pełne info i zdjęcia :)
Będzie najprościej ponieważ używam tylko telefonu do forum itp Wiec kiepsko tutaj zdjęcia wrzucić będzie.
MichalJaworzno
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, 16:14

Re: Monterey 3.1td

Postprzez Jake » 29 gru 2017, 01:03

Czesc, wysłałem Ci PW. ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości