[Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą półoś

[Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą półoś

Postprzez Jake » 18 gru 2017, 02:42

W zwiazku z tym, ze ostatnio w blocie ukreciłem kawałek półosi z wieloklinem ktora przechodzi przez piaste i wchodzi do sprzegiełka lub zabieraka poszukuje zewnetrznego przegubu zeby przywrócić auto do 4x4 ;) Ewnetualnie w rozsadych pieniadzach kupie cala półoś.
Obrazek
Obrazek
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez mcgiver » 18 gru 2017, 09:43

przecież to jest łatwo dostępna część na alledrogo.
ja kupowałem ponad rok temu nowy za niecałe 140zł i jeszcze się nie ukrecił :)21
zwróć tylko uwagę na ilośc frezów wewn- zewn i długość. https://allegro.pl/listing?string=przeg ... &stan=nowe
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez Jake » 18 gru 2017, 11:21

mcgiver napisał(a):przecież to jest łatwo dostępna część na alledrogo.
ja kupowałem ponad rok temu nowy za niecałe 140zł i jeszcze się nie ukrecił :)21
zwróć tylko uwagę na ilośc frezów wewn- zewn i długość. https://allegro.pl/listing?string=przeg ... &stan=nowe

Wiem. Ale wiele osób pisało ze zamienniki z allegro sa stosunkowo mały trwałe.
Ty nie upalasz auta w terenie, wiec przeguby nie maja nazbyt trudnego zycia u Cb.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez mcgiver » 18 gru 2017, 17:51

to co w takim razie było u Ciebie za element że rozleciało się jak szkło ? :)21 ,hujnia z allegro czy oryginalny wysłuzony i zmęczony element ?
to że nie upalam auta w terenie nie znaczy że samochód ma lekko. niestety nie ma ;)
wg mnie to jest loteria, a to że komuś sie takie rzeczy dzieją to raczej trzeba przemysleć rozmiary kół i ewentualną extremalną eksploatacje tak jak z moją półosią z tyłu ;),
jakby się miał przegub z allegro rozlecieć to wtedy miał do tego idealną sytuację , pod górę z załadowaną przyczepą na grzbiecie, spaliłem wtedy nieżle przednie gumy i nawet jedną przebiłem zanim auto zaczeło sie toczyć powoli do góry , ponad 3tony na samą przednią ośke na wzniesienie ponad 30stopni to niezłe wyzwanie.
na bandyckie traktowanie sprzętu czasem nie ma rady, każdej jakości element można zarżnąć, a tym bardziej taki który już ma swoje lata i przeważnie niemały i nielekki przebieg :)21, pozatym zawsze znajdzie się jakieś słabe ogniwo w tej układance.
zresztą z nowymi częściami zawsze jest minimum rok gwarancji .. więc masz wystarczająco dość czasu na testy zniszczeniowe , wystarczy zachować paragon :)2
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez kubapawlik2000 » 31 gru 2017, 17:00

witam mam całą oryginalna półoś 200 zł
kubapawlik2000
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 gru 2017, 16:53

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez Jake » 03 mar 2018, 15:11

mcgiver napisał(a):przecież to jest łatwo dostępna część na alledrogo.
ja kupowałem ponad rok temu nowy za niecałe 140zł i jeszcze się nie ukrecił :)21
zwróć tylko uwagę na ilośc frezów wewn- zewn i długość. https://allegro.pl/listing?string=przeg ... &stan=nowe

A pamietasz moze ktory z tej kolekcji roznych dostepnych na allegro kupiles dla siebie?
Ile frezów powinno byc wew / zew w naszych autach? Pamietam ile mialem we Frocie, ale jednak na przykladzie krzyzaków juz sie nauczyłem ze jednak są róznice miedzy tymi Frota a Montkiem..
kubapawlik2000 napisał(a):witam mam całą oryginalna półoś 200 zł

Za 150zł wezme. :)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez mcgiver » 03 mar 2018, 16:43

przegub zmieniłem bo tyrkotał, mogę poszukać i policzyc frezy , ale nie sugerowałbym się tym bo były rozbieżności nawet w 3,2 miedzy rocznikami (sotf / sprzegiełka) , nie wspomnę już o rozbieżnościach między benzyną a dieslem.
po 18 miesiącach rożnych wyczynów przegub jest cały :)2
też coś mi się wydawało i po uzgodnieniach gośc mi wysłał przegub ... który trzeba było odesłać i wsiąść inny, na szczęście gość się spisał i wysłał kuriera z drugim przegubem , i kurier odrazu odbierał odemnie ten pierwszy.
jedyne pewne wyjście , to rozbiórka i pomiar, a tym bardziej 97 roku który był rokiem przejściowym miedzy modelami co niestety wiąże się z dużym bałaganem w zgodnościach teorii z praktyką.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez Jake » 31 lip 2018, 21:14

mcgiver napisał(a):przegub zmieniłem bo tyrkotał, mogę poszukać i policzyc frezy , ale nie sugerowałbym się tym bo były rozbieżności nawet w 3,2 miedzy rocznikami (sotf / sprzegiełka) , nie wspomnę już o rozbieżnościach między benzyną a dieslem.
po 18 miesiącach rożnych wyczynów przegub jest cały :)2
też coś mi się wydawało i po uzgodnieniach gośc mi wysłał przegub ... który trzeba było odesłać i wsiąść inny, na szczęście gość się spisał i wysłał kuriera z drugim przegubem , i kurier odrazu odbierał odemnie ten pierwszy.
jedyne pewne wyjście , to rozbiórka i pomiar, a tym bardziej 97 roku który był rokiem przejściowym miedzy modelami co niestety wiąże się z dużym bałaganem w zgodnościach teorii z praktyką.

No i posluchalem Ciebie, zlozylem nowy przegub, przy okazji pozmieniane wszystkie 4 manszety po obu stronach. Na razie 4 miesiac jezdzi i sprawuje sie bez zarzutu ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: [Monterey 3.1TDI 97r] Przegub zewnętrzny lewy lub całą p

Postprzez mcgiver » 01 sie 2018, 09:48

widzisz ; czasami trzeba kogoś posłuchać :)21 :)2
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości