belka przednia / korektor

belka przednia / korektor

Postprzez bogdanmowi » 05 cze 2018, 05:44

Witam

1. Kupię belkę przedniego zderzaka w dobrym stanie. Amoże ktoś ma szablon do wyspawania nowej?
2. Kupię korektor siły hamowania montowany na prawej ramie przed bakiem.
bogdanmowi
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 maja 2016, 04:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: belka przednia / korektor

Postprzez Arreco » 06 cze 2018, 00:54

jeżeli nikt nie będzie miał na forum korektora to poszukaj od isuzu NPR jest taki sam tylko pałąk przełóż sobie ze starego inaczej są odgięte.
Opel Monterey 3.2 92'
Arreco
 
Posty: 110
Dołączył(a): 05 lut 2018, 17:27

Re: belka przednia / korektor

Postprzez mcgiver » 06 cze 2018, 01:54

napisz do usera emdek
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: belka przednia / korektor

Postprzez bogdanmowi » 06 cze 2018, 20:43

Dzięki za podpowiedź z tym NPR, może się jeszcze przydać. Na razie zamówiłem używkę od Froty, zobaczymy czy będzie działać.

Co do belki przedniej to chyba źle to opisałem. Chodziło mi o pierwszą belkę poprzeczną ramy. Nie pamiętam, jak wstawiać obrazek, ale chodzi o poz. 2 na rys z linku:

https://opel.7zap.com/pl/car/m92/a/3/1-3/
bogdanmowi
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 maja 2016, 04:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: belka przednia / korektor

Postprzez mcgiver » 06 cze 2018, 21:31

myśle że skoro belka ramy jest do wymiany to lepiej dopasować podobnych gabarytów profil stalowy łatwo dostepny w handlu niż wycinac starą belkę i wspawywać niewiele młodszą. przynajmniej ja by to w ten sposób wykonał
kształt nie jest jakiś extremalnie skomplikowany i wolałbym poświęcić dniówke i zrobić to profi , łącznie z zakonserwowaniem i zalaniem woskiem do profili zamkniętych niz żeżbić ze starego ,poza tym nie sadzę żeby ktoś zdrową ramę cioł żeby sprzedać belkę.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: belka przednia / korektor

Postprzez bogdanmowi » 07 cze 2018, 05:50

I na tym się pewnie skończy jak tylko znajdę kawałek zdrowizny, do której będę mógł ten profil przyspawać. Najgorzej będzie odtworzyć gniazda pod gumy budy, ale muszę coś z tym zrobić bo teraz prawa strona ramy żyje swoim życiem, a lewa swoim.
bogdanmowi
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 maja 2016, 04:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: belka przednia / korektor

Postprzez kupricz » 07 cze 2018, 21:56

bogdanmowi napisał(a):I na tym się pewnie skończy jak tylko znajdę kawałek zdrowizny, do której będę mógł ten profil przyspawać. Najgorzej będzie odtworzyć gniazda pod gumy budy, ale muszę coś z tym zrobić bo teraz prawa strona ramy żyje swoim życiem, a lewa swoim.


mam ten kawałek, akurat jest cały w porównaniu do reszty ramy, mogę Ci go wyciąć
kupricz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 02 lis 2015, 22:41

Re: belka przednia / korektor

Postprzez PiotrR » 07 cze 2018, 22:07

Wytnij z zapasem 10 cm ramy .Po wymianie przedniej belki rama poszła mi dalej ok 5cm za przednią belką. Głupie wrażenie jak ci zderzak z wyciągarką odjeżdża a auto stoi w bagnie.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: belka przednia / korektor

Postprzez bogdanmowi » 09 cze 2018, 15:23

No to chyba mam już wszystko. Korektor siły hamowania od froty pasuje tylko muszę kupić nowe przewody, bo moich starych za cholerę nie odkręcę, Kupricz właśnie tnie belkę :). Spaw się położy (Będzie wyzwanie wymieniać to na samochodzie) i można jechać na przegląd. Aaa, jeszcze zbieżność wcześniej.
Dzięki za pomoc wszystkim.
bogdanmowi
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 maja 2016, 04:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: belka przednia / korektor

Postprzez Jake » 10 cze 2018, 02:12

bogdanmowi napisał(a):No to chyba mam już wszystko. Korektor siły hamowania od froty pasuje tylko muszę kupić nowe przewody, bo moich starych za cholerę nie odkręcę, Kupricz właśnie tnie belkę :). Spaw się położy (Będzie wyzwanie wymieniać to na samochodzie) i można jechać na przegląd. Aaa, jeszcze zbieżność wcześniej.
Dzięki za pomoc wszystkim.

Daj znac kto Ci ogarnial geometrie w Trooperze, tez musze sie wybrac a wiekszosc kreci nosem albo nie ma pojecia jak to sie u nas robi.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: belka przednia / korektor

Postprzez mcgiver » 10 cze 2018, 02:28

ja od zawsze robię na sznurki i to nie koniecznie jakies firmowe , wystarczy taki rozwiniety ze zuzytego filtra sznurkowego do wody .
paradox , no nie :)21 ?
nawet od roku przestało ciąć prawą oponę , wystarczyło 2/5 obrotu na prawym drążku.
Wczesniej auto było w skp na sprawdzeniu przedniego zawiasu i koles po 10 minutach wylazł z kanału i powiedział: Panie nierozumiem po co pan tu przyjechał , bo tu nie ma grama luzu :shock: .
koszt diagnozy 20zł i odpowiednie wnioski wyciągnięte :)2
Jakbym się kapnął pół roku wcześniej to by opona była ok,a tak nadaje się co najwyżej na zapasowy zapas, tyle że wcześniej kupowałem uzywki które cięzko było monitować, no ale od tej pory przyszły nówki zimowe i nówki letnie.
brat 10 lat temu przyjechał do mnie z warsztatu w którym mu ustawiali laserami ,sraserami i guwnianymi sprzetami i malo co nie wpadł do rowu jadąc z warsztatu; utopione 80zł :)3 .
ustawiłem mu na sznurki na trawiastym wtedy podjeżdzie pod domem i było cacy :)2
ale to niestety wymaga wielu lat doswiadczenia i zdroworozsądkowego podejscia, nie zarobkowego :)2, ale podstawa to zero luzów w zawieszeniu , a tego niestety brak większości sprzętów jeżdżących po ulicach.
jakbym z autami robił zarobkowo to bym dzisiaj był niezle zarobiony , ale z tego co robie tylko sobie to wiem ,że jest to czasem naprawdę ciężki kawałek chleba :)3 i dlatego żyję z czego innego
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: belka przednia / korektor

Postprzez bogdanmowi » 10 cze 2018, 09:03

Mógłbyś w szczegółach rozwinąć metodę na sznurki? Ja po wymianie zawieszenia ustawiłem swoją metodą przód równolegle do tyłu, a na skp wyszło, że oba są delikatnie rozbieżne. Gość już się miał zabierać za korektę, ale dostrzegł rozjechaną belkę i cały plan poszedł w piach.
bogdanmowi
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 maja 2016, 04:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron